Skolióza

Ahojte všetci čo máte tento problém. Niektorých poznám aj osobne pretože sme sa stretli na liečení v Kováčovej.Prečítala som si Vaše príspevky a bohužiaľ musím potvrdiť, že aj napriek noseniu korzetu cvičeniu je progresia tohto ochorenie niekedy taká, že je operácia nevyhnutná. Dali ste si však otázku o čo skôr by ste museli ísť na operáciu, keby nebolo toho čo ste dodržiavali? Určite to nebolo bezvýznamné ako tvrdíte!!!A ďalšia otázka cvičili ste naozaj poctivo a korzet nebol len kulisou v deckej položený pod posteľou, alebo v perináči!!! V každodennej praxi sa stretávam s deckami po operácii, výrazne sa im zlepšila kvalita života. Jasné, že po operácii sú určité obmedzenia, ale tie sú len dočasné.Prajem Vám veľa správnych rozhodnutí.

ahojte,
pred 5 rokmi ma operovali v BA dr.Rehák, mala som skoliózu asi 70stupňovú a teraz ju mám minimálnu. Operácia trvala cca 5 hod. Pár dní po zákroku bolo naozaj krutých ale ten výsledný efekt stojí za to. Doporučujem operáciu všetkým, ktorým cvičenie alebo korzet nepomohol. Uplne vám to zmení život, samozrejme k lepšiemu.

Myslím si že máte pravdu ja sama som najskôr podstivo dodržiavala režim ktorý mi nariadili lekári ale keďže sa môj stav nezlepšoval “vykašlala” som sa na to potom prišla v 15 prvá operácia ale keďže moja skolióza bola veľmi ťažká o dva roky neskôr mi museli operovať aj bedrovú časť. Dnes sa cítim v pohode študujem na vysokej ale niekedy mám bolesti chrbtice. Som veľmi vďačná lekárom v Žiline za ich prístup (mrzí ma len to že v budúcnosti môžem mať len jedno dieťa… )

Dobry den. Chcela by som sa Vas opytat, kolko ste boli v nemocnici, akym sposobom Vam operovali chrbitcu (spredu, zboku, zo zadu) a kto Vas operoval. Za odpoved vopred dakujem.

tk co napisal ti nekto ci mozes mat v buducnosti deti a ci nebudu nejako postihnute?prosim odpis mi na moj mail dakujem

a este jedna rada…clowek je silna osobnost a na nejake dwe tycky a tucet srobow w chrbte si zwykne casom…nikdy to nebude take ako predtym…ale ked si uz priroda wybrala was ako obet skoliozy,musite s tym bojowat a malo by wam byt jedno ci nejake tycky budete citi abo nie…kazdopadne…za 2 roky si ich mozte dat wybrat a mate po probleme…

ak mate este nejake otazky dajte mail w najblizsej dobe sa wam ozwem…

Ahoj
Chcela by som sa opýtať kolko rokov si mala ked si bola na operácii akde ta operovali. Ja nosím korzet už skoro trištvrte roka a mám trinást rokov. Bola som v kupeloch a stále sa my to zhoršuje. druheho januara idem k primárovi a ten by mal rozhodnut či ma budu operovat.Chodím do Ziliny. zatial dik.Peta

Dobry den, ja by som bola rada, keby ste mi odpovedali na par otazok. Moj e-mail katuska1122@centrum.sk. Vopred dakujem.

Oprava, spravna e-mailova adresa je katka1122@centrum.sk

Venujem sa viac rokov rehabilitácii aj skolióz.
Treba rešpektovať lekára - ortopéda. Nechajte si vysvetliť podstatu vášho problému.
Je veľa typov skolióz, ale pri každej je nutná rehabilitácia, ktorá síce nezaručuje vyliečenie, ale môže vytvoriť svalový korzet, ktorý zabráni progresu krivky, alebo ho spomalí. Aj po prípadnej korekčnej operácii je potom nutná celoživotná rehabilitácia. RHB program určí reh. lekár. Cvičenie ale nie je trest. Nutné je uvoľňovacie cvič., korekčné držanie tela, bránicové dýchanie podľa Kolářa - posilňovanie hlbokého stabilizačného systému, cvičenie chodidla - podľa Skalku, špiralovité cvič.,cvič. na ploché nohy… cvičí sa pri rebrinách s fit loptou, thera bandom… cvičí sa denne bez korzetu… je toho veľa, ale oplatí sa cvičiť… a h o j t e.-))

ahoj mam 16rokov a skoliozu mi zistili pred 3rokmi.snazim sa cvicit , korzet mam ale nenosim.chcem sa spytat preco mi vkuse pukaju kosti na nohach pri kazdom kroku, preco ma skoro kazde rano boli chrbtica, a este sa chcem spytat ci pomahaju ortopedicke vankuse…dakujem…napiste mi na mail pata67@centrum.sk dakujem pekne:D

Moja dcera bola na operacii,ked niečo chceš vedieť stači sa opytať…

Ahoj som ten isty pripad ako si ty bojim sa, ze sa nikdy neozenim mam 22r a nosim na chrbte hrb co mam robit počul som, ze operacia sa malokedy vydary a vraj mozem prestat chodit je to velmi rizikova operacia bojim sa nespim trpim ale chcem aj bojovat. S uctou Dušan Horvat

Dobry den…zaujalo ma ,ze ste sestricka z Kovacovej…toto leto som totiz bola na lieceni v SLU Marina…velmi mi te pobyt pomohol,bola som tam po operacii skoliozy a dostala som sa tam opat ako tak do normalneho stavu…ked som odchadzala,citila som sa uz omnoho lepsie.starostlivost bola jednickova.teraz mam trosku problemy so svalami na nohe,ale nie je to nic hrozne…konecne sa citim ako ostatne baby.

Ahojte…mam 16 rokov a som skoro 9mesiacov po operacii lumbalnej skoliozy…ked som prvykrat pocula o operacii z ust zilinskeho primara spustila som rev…necakala som to,bolo to pre mna neprijemne prekvapenie.na prvej navsteve som teda odmietla…potom sme sa casto rozpravali o tom doma s rodicmi a vtedy som pochopila,ze inak sa asi kriveho chrbata nezbavim a budem mat problemy…takze nakoniec sme isli do ziliny druhykrat uz pevne rozhodnuti.vela veci v svojom zivote som musela zmenit,ale stalo to za to.sem tam ma vytaca,ze mi trva nieco strasne dlho a ostatnym nie,ale da sa to prezit.v ziline su naozaj super doktori a maju skvely pristup k ludom.a len vdaka nim som to zvladla…

Budem sa opakovať, ale operácia chrbtice je podľa mňa / som detský neurológ / v detskom veku to posledné riešenie. A hlavne v tzv. rastovom špurte - 11-16 rokov, ak začne niekto vo vašom okolí prudko rásť alebo priberať, musí rátať s tým, že sa začne kriviť aj jeho chrbtica. Čo okrem toho vidím vo svojej praxi - rastové strie - popraskaná koža na chrbte, na stehnách, bruchu, v okolí pazúch …
Upozornite na to svojho lekára. Riešenie nie je v liečbe, ale v prevencii a tá je možná.

awoj…pls aka je to lumbalna skolioza?ja mam idiopaticku a tiez mam ist na operaciu ak mozes ozvi sa mi na pokec…chcelaby som sa popytat…awoooj

uz ubehlo 7 mesiacow od daneho najhorsieho dna mojho ziwota…ALE:…wysledok stal za to:)

Ja mam skoliozu uz rok mam 14 nemam to az take vazne nenosila som ani korzet ale snazim sa cvicit tie cviky mam prvy stupen a kazdy pol rok chodievam k ortopedovi no ani neviem ci mi tie cvicenia pomahaju neviete njekto ci by sa to dalo este nejak odstranit timi cviceniami?prosim