Som tehotná a chystám sa na interupciu

ja som tiež bola a nikdy som si to nevyčítala … mám dve deti a nerozmýšľam nad tým ako by nám bolo, keby ich bolo viac… nechcela by som viac detí … a vonkoncom nie dnes … je ťažká doba a ak človek nie je boháč, stačia aj dve.

Ahojte. Stránka o anjelikoch ma dostala! A to doslova… Nádherné aj smutné, jednoducho všstko dokopy. Raz by som si rada aj adoptovala dieťatko, možno aj dve… Len dúfam že nájdem toho správneho partnera… Vlastne jedného som už aj našla a zdá sa že je veľmi otvorený takýmto veciam. Uvidíme…
Čo sa týka toho posledného linku, niektorých ľudí treba jednoducho prebudiť šokom zo zlého sna. Ak neuvážene spáchame niečo také ako je interupcia, môžeme si spôsobiť nie len fyzické ale aj psychické následky…

tina, ja som bola 24h, nechali si ma po zakroku na noc na pozorovanie…
podstupila som to nedobrovolne!!! :frowning: Babatko umrelo,nerastlo,nebilo srdiecko :frowning: Nemala som na vyber…

Presne tak, je lepsie priviest na svet dieta, ked je s tym zena vyrovnana a pripravena na buductnost s dietatom.Ja nie som, a preto by som interupciu podstupila

ahoj,tiež si myslim,že je to na každej žene,či to podstupi alebo nie. ja osobne mam dve deti a 3 už by som určite nechcela…nemožeme odsudzovať ženy,ktore to chcu urobiť,vedie prečo to robia.

Tatiana ak budeme vsetci riesit co bude o 5-10 ci viac rokov a budeme sa riadit dnesnou nestabilnou zlou a skazenou dobou tak asi rodit nebude nikto. Lebo je predpoklad ze doba bude cim dalej neznesitelnejsia podmienky na zalozenie rodiny budu rovne nule ale nemozeme mysliet iba takto negativne a tomu prisposobovat porodenie a vychovu deti. Tie potrebuju aj citit lasku a nie len mat znackove hracky, handry a drahu elektroniku. Hodnoty su uplne ine ale zial na nich asi vacsina ludi zabuda lebo im mamon opantal dusu. My cakame babatko onedlho, byvanie riesime a sme vypumpovani z penazi ale napriek tomu sme radi, ze dietatko sa rozhodlo k nam prist a tesime sa na neho. Riesime iba to aby sme z neho vychovali cloveka, ktory bude stastny, skromny a v zivote spokojny, a ktory nam v dospelosti neukaze chrbat a neposle nas kade lahsie pre nase pripadne vychovne omyly.

To je pravda, ale čo ak otcom je vlastne niekto iný, len ty sa budeš starať:D

Nedoporucam interupciu ziadnej zene,viem o com pisem ,podstupila som ju sama. Clovek si nevie predstavit ako trpi zena ked je vytrhnu zivot z jej tela.Je to hrozne. Predstavte si ze vase nenarodene babetko hodia do odpadu z chirurgickymi odpadkami.Je to humus!!!A vase dietatko jeho dušička bude zatratena na cely zivot!Uz nikdy viac v zivote.

Myslim, ze ak sa zena rozhodne na interupciu z akychkolvek dôvodov, nemala by zabudnut a podcenit emocionalnu stranku rozhodnutia.
K interupcii vedu casto racionalne ,ekonomicke a ine dovody. V kazdom pripade ide aj o vztah s muzom s ktorym dieta splodila, za akych okolnosti…vztah s dietatkom, ktore sa vyvija v nej a predovsetkym aj jej vztah k sebe samej ako zene, matke… pri tomto rozhodovani.
Povazujem za dôlezité nepodcenit spracovanie tychto emocionalnych dôvodov z rôznych stran,a umoznit sebe aj po takomto rozhodnuti zit bez pocitov viny a najst v sebe klud pre dalsi zivot a svoje dalsie plany, lasky, vztahy, sexualitu a pod.
Samotne rozumove spracovanie, rozumove dovody su z mojho pohladu nepostacujuce a casto sa v roznej podobe toto rozhodnutie do duse zeny vrati v inej podobe.
psychologicka ,psychoterapeutka Rita svihranova

Ja iba tak…ono sa možno dobre rozhoduje kým to bábo nie je vidieť ani naživo ani na brušku.Vtedy sa ľahšie-nie som si istá za výraz-zabíja alebo vzdáva sa ho.Ideálnejšie by bolo mu dať naozaj šancu a niesť zodpovednosť a minimálne ho donosiť potom sú aj iné možnosti napr.na adopciu príp.hniezda záchrany.Ale to už je horšie lebo to už má si myslím každá žena s väčším bruškom alebo už narodeným bábom vzťah.Keby sme sa jej potom možno opýtali na tie dôvody napr. ekonomické ktovie či by to už bolo také nemožné si ho nechať…Fakt dievčatá možno to nieje až také nemožné si ho nechať a väčšina si myslím bude šťastná mamička…

mozno ta to bude neskor mrzet, budes mat vycitky svedomia, mozno…

Mam podobny problem zvazujem interupciu kvoli vazne narusenym vztahom so svojim partnerom, s ktorym uz nedokazem zit. Niektore tu vravite, ze mat dieta je to nejkrajsie na svete a ja s tym suhlasim, ale mat dieta s milovanym partnerom. Lebo treba si uvedomit ked sa to dieta narodi, navzdy vas to zviaze s byvalym partnerom… nehovoriac o tom, ze ak sa bude na neho napadne podobat, tak vam ho bude pripominat kazdy den. Nieco ine je ked vztah manzelov zacne skripat po par rokoch od narodenia dietata, lebo uz mate k dietatu vybudovany trvaly citovy vztah, ale tu prave do budovania tohto vztahu zasiahne negativny postoj k partnerovi. Ved sa neda zabudnut na to koho je to dieta. A hrozbou je potom podla mna i to, ze ak v buducnosti najdete partnera, ktoreho budete milovat a budete s nim mat dieta, ze budete svoje deti milovat nerovnakym dielom. Vsetko je individualne, ale ja by som nezatracovala nijake motivy k interupcii… ziadnemu dietatu totiz neprajem aby sa narodilo ako nechcene, ani tomu svojmu.

Margita, vidim, ze ste v rozhodovacom procese, ci vase dieta bude vami chcene, alebo nechcene. Aj puto po inetrupcii s byvalym partnerom aj s “dietatom” nejake ostava, aj ked vas nesprevadza denne, ale je. To poukazuju skusensoti viacerych zien a zavisi na kazdej, ako sa stym vysporiada. V kazdom pripade existuju rozumove dovody, ale netreba zabudat aj na citove prezivanie. To, co popisujete je viac o rozumnych argumentoch, ale ako sa citite a co vam nasepkava vasa hlboka dusa, ak sa snou spojite vnutorne. ? A vase dieta by malo aj geny po vas, nielen po partnerovi. Rozhodnutie je len na vas, a ak ste viac nasmerovana smerom k interupcii, dovodov si najdete kolko budete potrebovat. Zvazujte aj svoj pocit pri predstave narodeneho, alebo predstave nenarodeneho dietata. ak neviete ako s predstavami pracovat, navstivte psychologa.
psychologicka rita svihranova

Ja mam len 14 a uz som v 2 mesiaci tehotenstva, rodicia aj znamy mi odporucali interupciu, ale ja s mojim 15 rocnym priatelom sme ochotni sa o dieta starat a skolu tu uz niak dochodim a nechod na interupciu, ak pochadzas z dobre zabezpecenej rodiny, neskor ta to bude mrziet a myslite si, ze by som spravila lepsie, keby som na tu interupciu sla?

Mila Miska, urcite si nedaj radit od nikoho a riad sa svojim srdcom, tento skutok ze si darovala zivot nikdy neolutujes, no ak by si ho vzala skor ci neskor si ta svedomie najde a budes mat vycitky do konca zivota a s tym aj nepredstavitelne utrpenie, ze si zabila. Aj ked si velmi mladucka, ocenujem tvoju volu ze ste s priatelom ochotni sa starat o babetko, to je v dnesnej dobe vzacnostou. Verim ze ked uzries to svoje nadherne stvorenie, budes najstastnejsia na svete a verim ze aj tvoji rodicia zaujmu iny nazor a zmocnia sa ich vycitky, ty budes pysna sama na seba. Ak by si nenasla oporu v rodicoch su tu aj ine moznosti pribuzný alebo hniezda zachrany alebo ustavy, aj ked by ta to malo boliet, nikdy to ale neni vacsia bolesť, ako ked zabijes. Budem na teba velmi myslieta drzatť ti palce, popripade mi napis ak by si potrebovala poradiť. Pozdravujem anka

Velmi pekne dakujem za radu.

Mila Miska, ako ste sa rozhodli? Velmi som na teba myslela. Nemusis odpovedat ak nechces. Pozdravujem Anka.

Nechame si to babätko.

Mám 22 rokov. Som vydatá a tehotná. Je to to najlepšie čo som si mohla kedy priat. Ale je tu jeden problem. Ten problem je v tom že dietatko ktore čakam nemam so svojim manželom ale z jeho bratom. Prosim poradte mi ako si zachranit manželstvo mam ist na interupciu?

A ty si chces to babo nechat? Kvoli tomu, ze nie je Tvojho manzela by som na interupciu nesla.