Som tehotná a chystám sa na interupciu

Neviem si ten pocit predstavit, lebo sestru nemam, iba 2 bratov a ja clovek som ako ja sa snazim zabudnut na to, co sa stalo s manzelovym bratom, proste bol to len skrat.

1 Like

Ahoj Dominika, veľmi vysoko oceňujem tvoje rozhodnutie, aj keď chápem, že to máš a určite aj budeš mať veľmi ťažké. Najdôležitejšie je však uvedomiť si, že podstúpením interupcie dávame svoj súhlas na zabitie človiečika, aj keď teraz ešte malého a bezbranného. Máme na to právo? Teraz to ešte možno tak nechápeš, ale väčšina žien, ktoré interupciu podstúpili majú výčitky vo svedomí do konca života. Aj to ťažké časom prejde, budeš staršia a určite sa budeš tešiť zo svojho dieťatka. Držím ti palce, a obdivujem ťa. Som presdvedčená, že Tvoje rozhodnutie sa pre život je správne.

1 Like

Dominika, nechcem ťa odhovárať od dieťaťa, ale uvažovala si už nad tým, že čo to všetko obnáša? Neskutočne veľa peňazí (ktoré ty nezarábaš, budeš musieť byť potom niekomu vďačná celý život) , energie, počúvania plaču, vstávania - si ešte mladá, na túto realitu nepripravená na drinu a prebaľovanie smradľavých plienok niekoľko rokov. Tvoji spolužiaci budú maturovať a ty budeš hľadať skôlku, tvoji spolužiaci pôjdu na vysoké školy, ty budeš mať školou povinného prváčika doma a budeš sa o neho musieť starať, dosť pravdepodobne mu nebudeš vedieť pomôcť ani s úlohami, keďže tvoje pedagogické schopnosti ak nebudeš mať dokončenú ani základnú školu budú slabé. Ak tvoje dieťa bude mať v 25 rokoch dieťa, ty budeš 40 ročná babka, to sú všetky veci, ktoré ti na rovinu povie málokto. Poznám rodiny, kde to s predčasným narodením dieťaťa skomplikovalo život rodine, zničilo život matke a dieťa vyrastalo v pomeroch, ktoré sa veľmi ťažko opisujú. Ak si to dáš zobrať, nebudeš ľutovať ani sekundu v tvojom veku a o rok ani nebudeš vedieť, doštuduješ, nájdeš si lepšieho chlapa a budete mať za 10 až 15 rokov spokojný život s deckom, ktorý si pokojne vopred naplánuješ, keď bude najvhodnejšia doba.

Urcite sa vam vsetkym ozvem ci to bude chlapec alebo dievcatko.

Sama mam male dieta a mozem potvrdit, ze az tak neskutocne vela penazi to nestoji, mobily a ine veci su omnoho drahsie, kym je to babo male, tak ta to az tak stat nebude, znackove a luxusne veci mat nemusi, a ked bude vacsie aj ty uz budes zarabat. A s tou vdacnostou na cely zivot, svojej mame budes vzdy vdacna, bez ohladu na to, ci dieta cakas alebo nie, lebo mama je len jedna, darovala ti zivot a vychovala ta, vas vztah to moze naopak upevnit. Plienky tvojho dietatka ti budu vonat, aj ked budu okakane, lebo ked sa na teba usmeje, budes bezbranna. Skolu si mozes dorobit aj s maturitou a vysoka skola tiez v dnesnej dobe nieje problem aj popri zamestnani. Mnohi hovoria, ze dieta ti znici zivot, ale kto ti zaruci, ze interupciou vsetko vyriesis a budes mat stastny zivot? Teraz mozno vyriesis, ale na aku dobu a čim budes starsia tym budes to vnimat inac, a vycitky budu bolestive. Nieje pravda, ze ak si to das zobrat, nebudes lutovat ani sekundu, ako ti tu pise pani X, to nieje ist dat si ostrihat vlasy, ktore casom dorastu. Po interupcii je vela pripadov, ze uz deti nakoniec nemozu mat aj keby chceli. Pocuvaj svoje vnutro, a drzim ti palce, aby si sa rozhodla pre zivot.

Tesim sa velmi a velmi velmi drzim palce, myslim na teba a pozdravujem ta, a urcite budem cakat. Drzkajte sa!

Drzim palce, aby to stastie vydrzalo, ten skrat ta vyjde velmi draho a pravda raz vzdy vyjde najavo. Zelam vela zdravia vam obom.

Pani anna, predpokladám, že ste z rodiny, kde sa takého nič nestalo, lebo takéto tvrdenia nezodpovedajú realite, snažíte sa jej predať materstvo ako obchodník zákazníkovi nejaké auto, namiesto reality samé klamstvá - realitu ste zabalili do pekného obalu, mne plienky smrdeli u oboch mojich detí, u staršieho poriadne, svoje deti milujem, ale keby som si mala vybrať, mala by som už iba jedno, práve kôli tomu, čo všetko v živote ma to stálo. Ak ste zástanca toho, že žena nemá právo na život a jej jedinou radosťou má byť utieranie plienok, varenie a staranie sa o deti, tak chodte kázať niekde do kostola a nie tu balamutiť mladú slečnu, ktorá posledné čo potrebuje, aby jej niekto teraz klamal.

Anne a Xxx a Dominike aj inymm zenam. Ani jedna neklamete, iba vyjadrujete svoj subjektivny nazor. Neexistuje aj tak nic objektivne. Kazda zena, slecna ma svoje prezivanie, ktore zopoveda najma jej zivotnej historii a vylucne jej samej ako individualite. Ak existuje nejaka demokracia, tak ma kazda z vas a kazda ina ma pravo na svoj nazor a ani jeden nie je klamstvom, len subjektivnym nazorom, ktory vyplyva z individualnej zivotnej skusenosti. Toto forum by podla mna nemalo utocit na nikoho nazor, ale malo by ho umoznit slobodne vyjadrit. Rozhodnutie kazdej zeny, slecny aj tak bude zavisiet od nej samej a od jej okolností, schopnosti, zivotnych mozností a podmienok v ktorých zije. Zivot za ziadnu z nas nikto nemoze zit a kazdy, aj ked to vyzera podobne preziva predsa len specialne. Podla mna by nemalo byt toto forum natlakom na ziadnu zensku, dievcensku dusu a uz vobec nie kritikom a “moralnym principom”. Rita.

Pani Rita, uznávam, že máte pravdu, neviem prečo, ale niekedy sa viem nahnevať na niektoré názory, lebo by mohli byť odprezentované inak, aj keď by ich zmysel bol ten istý, trebárs aj opačného názoru, ako je môj. Nech si Dominika vyberie sama, aj tak som rada, že je táto diskusia aj pre budúce generácie napísaná tak, ako je a nie úplne decentne, aspoň vidno všetky druhy názorov, nie len tie umiernené.

Pani XXX, ano mate pravdu, kazdy je poznaceny svojim hniezdom, ci sa mu to paci alebo nie. Mala som mamu, ktora nas mala styroch surodencov, vsetkych nas strasne milovala, uzasne sme si rozumeli, bohuzial uz nie je medzi nami, bola vzdy tak laskava, az som to nechapala, odkial tolko lasky a trpezlivosti. A teraz ked som sama matkou, tak ju zacinam chapat. Mozno sa v nasej rodine nic podobne nestalo, ale verte, kazdy ma v zivote to svoje utrpenie, rozneho druhu. Nechcem Dominiku na nic prehovarat, ona sama musi vediet u koho hladat oporu, neviem aky je jej vztah s matkou, mozno to preziva uplne inac, vidim to len mojimi ocami, neviem akej je povahy, je to len moj subjektivny nazor. Preto hovorim za seba, velmi by som trpela, teraz ako matka, keby som mala za sebou interupciu, aj v takom mladom veku, asi by som si to nikdy neodpustila a prenasledovalo by ma to stale. Dominika sa musi sama rozhodnut, zalezi len na nej, ona sama pozna svoje vnutro naljepsie. Som momentalne na materskej a uzasne si to uzivam, ale je pravda, ze kazdy sme iný a to treba respektovat.

Dakujem za rady.

Ako si sa rozhodla?

Asi na tu interupciu pojdem, je to tazke sa rozhodnut ale skolu mi treba dochodit.

Preco si myslite, ze ma ten skrat vyde velmi draho?

Mám 34 rokov a deti mať nemôžem. Samozrejme, že neviem presne ako sa cítiš, ale veľmi ťa prosím, nezabíjaj to bábätko. Ono už v tebe žije a Ty si možno budeš veľmi vyčítať, že si to urobila. Je mnoho žien, ktoré to tak necítia, ale je veľa žien, ktorým je to veľmi ľúto. Je tu predsa možnosť dať dieťa k adopcii. Mnoho mladých dievčat to tak urobí, a ty môžeš byť spokojná, že sa o Tvoje dieťatko postarali ľudia, ktorí po ňom túžili. Je veľa párov - ja som jedna z nich, ktoré si dieťa adoptujú a nekonečne ho milujú, Tvoje dieťa bude možno práve v jednej takejto rodinke. Drž sa.

Ja viem, ze je vela takych rodin, ale uz aj tehotenstvo celkovo od toho 7 mesiaca by mi branilo v skole atd. Ja som nad tym uvazovala, no bude to tak najlepsie, ked na tu interupciu pojdem.

Ahoj mmoja, prečítala som si tvoj príspevok, že si bola na interupcii. Viem, že mas o niečo viac rokov ale chcem to urobit aj ja, a potrebovala by som vedeiť, ako to prebieha a koľko peňazí to stojí, budeš taká dobrá a informuješ ma trocha o tom?

Andrea nestresuj sa a nevracaj sa do minulosti. Len už prosím radšej neopakuj chyby a neber ich na ľahkú váhu, k čomu máš sklon.

Dobry den, chcela by som sa poradit, mam 21 rokov som 2. na vysokej skole pedagogiky a som v 7. tyzdni tehotenstva, dlho som rozmyslala, ci by nebolo lepsie podstupit interupciu, kedze by som chcela dochodit vysku. A s dietatom by to asi neslo. Co si o tom myslite, mala by som ist na tu interupciu ?