Sonografia prsnikov

baby nie je dobré takéto veci zanedbávať,mám kamarátku ktorá nechodila na sono prsníkov, neustále to odkladala a doplatila na to dosť nepekne,odhodlala sa až keď už cítila že s ňou nie je niečo v poriadku. Prevencia je veľmi dôležitá

Ja keď toto čítam mám až zimomriavky. Naposledy keď ma môj gyn poslal na sono, som na to zabudla a hodila som nad tým rukou, že veď to počká, už je to celkom dobrá doba odkedy som hodila rukou a keď toto čítam asi by som sa mala na to dať. :frowning:

nie že asiby si sa mala, ale na tvojom mieste by som už v pondelok zodvihla telefón a zavolala by som na sono, že keby by som mohla prísť. Je veľmi potrebné aby sme si chránili, strážili a starali sa o to, čo nás tiež robí ženami, no nie? …bohužiaľ je to tak, že takéto zdravotné problémy si človek nenavyberá…

veď práve toho som sa zľakla, keď som to začala čítať. Volala som dnes k môjmu lekárovi, len že na sono sú termíny už až na budúci rok a ja by som to chcela stihnuť ešte tento rok keďže to mám na pamäti aby som na to za ten čas nezabudla :frowning:

ono nešlo o to aby si sa zľakla :slight_smile: ja som len chcela aby proste sme brali ako ženy takéto veci zodpovedne. Aby sme k nim pristupovali tak, že áno tá prevencia je dôležitá. Pretože jej zanedbanie nás môže velmi veľa problémov stáť. Tak sa skús obrátiť na nejakú inú sonografickú ambulanciu, niekde ťa už len vezmú neboj

inú sonografickú ambulanciu? a kde ma vezmú akože len tak bez odporúčania? veď to musím ísť na sono tam kam mi môj lekár povie nie? či to môžem ísť aj niekam inam???

:slight_smile: tak teraz si ma rozosmiala - nie nemusíš. Pokiaľ chceš vyšetrenie riešiť na vlastnú päsť, že bez odporúčania a tak, tak stačí ak sa obrátiš na súkromnú kliniku, kde myslím že by si sa nemala stretnúť s niečím takým, že termín až na budúci rok alebo podobne. Ja chodím len na súkromnú kliniku čo sa sona týka a nemenila by som. To je po pravde o inom úplne. Aj prístup aj vyšetrenie…

Chuanti ako dlho už chodíš na súkromnú kliniku a kam ak to nie je tajomstvo? keď sa to rieši normálne cez gyn a cez štátne zariadenia tak to ozaj všetko nenormálne dlho trvá a žena ktorá ak by aj mala nejaký problém tak na to príde kvôli termínom možno aj neskoro :frowning:

Tak si sadni jeden deň nad to pozri si nejaké súkromné kliniky, poprípade aj ceny ak ti aj na tom záleží aj keď si myslím, že na tom by ti až tak záležať nemuselo. A vyber si nejakú. Poprípade obvolaj viaceré ako to je vyzerá, ako budú k tebe v podstate ako k novej pacientke pristupovať a podobne a rozhodni sa. Len to neodsúvaj na budúci rok

chuanti na akú súkromnú kliniku chodíš? tak asi to budem musieť aj ja tak nakoniec riešiť, aby som takéto čakacie doby nemusela trpieť a trápiť sa nimi. Tak na cenách mi až tak moc nezáleží ale tak aby to zase nebolo finančne veľmi cez. Akože za dobrú staroslivosť som ochotná si zaplatiť ale odtiaľ potiaľ :slight_smile:

:slight_smile: tak ja chodím do Ružomberka - Spinn sa volá klinika, kde chodím na sono. Je to myslím že lepšie, lebo tie čakačky sú dlhé ale na to si prišla aj sama. Málokto by povedal, že na sono prsníkov sa musí mnohokrát dlhé mesiace čakať, no ale je to tak. Chlapi majú výhodu že toto riešiť nemusia. Ale preventívne sono prsníkov je len pre naše dobro. Pre naše zdravie. Veľmi cez? to je cca koľko, kde máš tú hranicu čo je ešte ok a čo je už cez?

tak je to nas udel s tym nic nenarobime. Ako hodnotis pristup na tej klinike? je to v pohode? nespravaju sa tam k tebe nejako povysenecky ze co asi tak tam robis, co tam chces??? lebo viem ze lekari su rozni a ja sa tiez najradsej takym typom lekarov vyhybam :slight_smile:

Je to tam v pohode? myslím prístup lekárov, sestričiek a tak? :slight_smile: tak cez som myslela neviem nad 70euro? pretože niekde vraj aj také pálky sú a to sa mi zdá už celkom cez. Ako som ochotná si zaplatiť ale odtiaľ potiaľ. Teba koľko stojí sono na tejto klinike?

Kočky prístup? o tom nemusím asi ani hovoriť. S takým milým personálom som sa nestretla asi ani nikde. Je to zvláštne aký rozdiel je medzi normálne štátnymi zariadeniami a súkromnými. Čo si sa zbláznila s tou cenou? teraz sa mi zdá že dokonca majú aj akciu na sono za 25euro by to malo byť teraz :slight_smile: čo teda sa ani nedá porovnať s tou cenou čo si napísala

Prosím za 25? to si robíš srandu? veď to je super. Normálne to koľko vychádza? ale asi nie o moc viac, či… veď ja sama vidím, že som prestrelila, ale tak radšej som rátala viac ako menej. Toto ma aspoň príjemne prekvapilo. Tak ja by som tam mohla vyskúšať zavolať kým teda majú tu akciu a získať termín :slight_smile:

ahoj prepac ze ti pisem takto priamo ale by ma zaujimalo ci do toho ides na tu sukromnu kliniku na sono, ja som mala ist na sono toho roku a este som nebola, co zrejme nie je moc zodpovedne ale casovo mi to nejako nevyhovuje. Mna by zaujimalo ako sukromne kliniky maju ordinacne hodiny :confused:

čauko čauko síce ti neodpísala, ale keďže tiež mám sono na súkromnej klinike za sebou tak myslím, že by som ti mohla vedieť poradiť :slight_smile: ordinačné hodiny? čo sa týka kliniky na ktorej som bola ja, tak tam je to takto http://www.spinn.sk/sluzby/sonograficka-ambulancia/ordinacne-hodiny chcela som ti to najskôr vypísať, ale takto to asi budeš mať prehľadnejšie a skôr sa v tom zorientuješ :slight_smile: či? Zdravie by malo byť prvoradé takže nerieši, že časovo ti to nevyhovuje

…hm ved pozeram, ze sa mi neozvala. Dakujem ti za info, za link. Tak to si potom bola na tej istej klinike kde sa chystala aj kocka ktorej som pisala. To si ma teraz potesila ze aspon budem mat jednoduchsie rozhodovanie.
To mas veru pravdu to som nevedela ze to sa da takto najst. Ale tak tam dostanem presny termin cas a tak nie?

Prepáč nebola som tu dlhšie preto som sa ti neozvala :slight_smile: už mám sono prsníkov za sebou. Zmákli to pomerne rýchlo aj termín som dobrý dostalo, čo mi urobilo radosť. Už teda mám teraz na istý čas pokoj. Čo som rada, len si musím dávať pozor aby som na tieto prevencie nezabúdala.

Ahoj nic sa nedeje, ved som sa nakoniec k tomu dopatrala, uz som tam aj stihla volat lebo som chcela co najskor vediet ako to tam chodi ci si to tam budem musiet ist odsediet alebo ci budem presne na cas a aj ma tak vezmu a som sa rozhodla, ze pojdem teda aj ja do toho, tak mi hned aj termin dali, tak si to musim dat cervenym do kalendara nech na to nezabudnem, lebo uz dost som prsia zanedbavala :frowning: