Syndróm nepokojných nôh

Dobry den p.Daniela, je nieco po polnoci a pre problem nepokojnych noh nespim, hladam pomoc na internete, nasla som Vas prispevok, uvitala by som Vasu radu, pretoze touto diagnozou trpim uz asi 10 rokov a zacina sa to zhorsovat, neberiem zatial lieky, ale uvazujem o tej moznosti, lebo…k nevydrzaniu su dni ked je spln mesiaca, ak zareagujete budem vdacna, dakujem asoms pozdravom mm

Uz teraz po poslednej kotrole sama neviem, co mam, beriem sice mirapexin s l-dopou je to lepsie ale moje nohy su tvrde a ja sa ocitnem niekedy na zemi. Prosim poradte.

Pisem clanok o Parkinsonovej chorobe a pohlade Tradicnej cinskej mediciny na tento problem, tak som si vygooglila, co sa pisem o tom u nas. Som prekvapena, kolko ludi sa stazuje na prve priznaky, teda na SNN a hlavne, ze su to relativne mladi ludia. Z pohladu TCM tento stav zapricinuje nevyzivovanie sliach a ciev krvou. postihuje zeny viac prave preto, ze su nachylne na stratu krvi uz zo svojej podstaty. Povodny pricina moze byt rozna, ale v konecnom dosledku na podklade vycerpania krvi na tento teren nasada tzv. " vietor". Vyjadrujem sa pojmami taoistickej teorie piatich prvkov. Ak je to nezrozumitelne, precitajte si zaklady uvedene na stranke www.tcmclinic.sk
Chcem vam len povedat, ze v pociatocnych stadiach, ked ludia pocituju len zavrate, problemy s chodzou, stuhnuty krk… vtedy sa da este pomoct. V neskorsich stadiach vedia bylinne odvary vyvoj ochorenia spomalit. Hlavne sa treba setrit, ziadne presilovanie sa v sporte alebo praci. Tieto stavy sa vyvijaju z 3 zakladnych pricin a preto je tu tazko hovorit alebo radit jednotlivcom. Ako ich rozdelit najjednoduchsie je, asi, pozriet sa na svoj jazyk do zrkadla. Bud je velky bledy s otlackami zubov, tenky cerveny bez povlaku a sama ryha alebo cerveny s hrubym mastnym zltym povlakom. Vzdy je zaklad zmena zivotospravy a “rozumny zivotny styl” podla svojich vlastnych potrieb. Ak mate pocit, ze vam mozerm pomoct, stranku som uviedla.

Synróm nepokojných nôh, inak Ekbomov syndróm (zaujímavé, že v primárnom článku o tom nebolo ani zmienky) nie je možné liečiť nijakými inhibítormi, ale, nakoľko ide o neurologicko-cievne ochorenie blízke ichémii DK, len a len stimuláciou a vazodilatačným efektom NPMP (nízkofrekvenčné pulzné magnetické pole). V prípade otázok na túto terapiu (účinnosť 67%) , kontaktujte ma na: jan.cizmar@zoznam.sk

Tak musim aj ja reagovat na tento clanok. Som v 33 tyzdni tehotenstva a uz asi dva mesiace tymto syndromom trpim. Samozrejme nefajcim, nepijem a uzivam magnezium. Nepomahaju masaze ani sprcha. Vecer to zacne a konci az rano. Od zaciatku tehotenstva trpim nespavostou, hoci predtym som bola riadny spac, ale odkedy mam SNN je to este horsie. Nie ze nespim, ale som uz z toho nervozna a zufala. Dufam ze to po porode prejde, lebo pred tehu som take nieco nepoznala.

Pani Danielka, reagujem na príspevok ohľadom SNN. Ja ním trpím od 15-tich rokov, vidím že vekom sa to zhoršuje, mám 55. Až teraz, ked moja mama tým neskutočne trpí, tak začínam zhánať info, aby som jej nejako pomohla zmierniť to utrpenie a zároven aj sebe do daľších rokov, preto prosím o Vašu radu, či pomoc. Moja vdaka je nekonečná. S vdakou -Jarka

Mam 78 rokov a teraz mi bola diagnostikovaná choroba ťažkých a nepokojných nôh. Môj problém je nespavosť už dlhé roky, čo som uspokojovala rôznymi liekmi na spanie, a veľka nervozita v nohách a to iba v nočných hodinách - teda v spánku. Nechodila som s tým k lekárovi, iba teraz, keď som porovnala príznaky tohto syndrómu som navštivila neurológa, ktorá potvrdila, že ide o syndróm ťažkych a nepokojných nôh. Doporučila inj. magnézium a vitamín skupiny B. Taktiež doporučila tabl. Merapexin. Iniekcie beriem druhý týždeň, ale tabl. Merapexin som zatial odmietla. Totiž už 7 rokov mám odobratú obličku, bojím sa vedľajších účinkov. Prosím a bola by som veľmi povďačná, kto ma s liekom Merapexin skúsenosti, aby sa k tomu lieku vyjadril, vopred ďakujem.

Dobrý deň prajem, volám sa MUDr. Jozef Jakubec a s mojím tímom lekárov sa zoberáme problematikou syndrómu nepokojných nôh z pohľadu tradičnej čínskej medicíny. Vytvorili sme bylinné zmesi, ktoré sa užívajú v prípade tohto syndrómu. Ak by ste mali záujem o bližšie informácie, prosím pozrite si stránku www.nepokojnenohy.sk. S pozdravom Jakubec

Dobrý deň, poprosila by som o radu, môj syn má 9. r. a má evidentne tento syndróm od malička. Stále, keď je v kľude a leží, tak trepe nohami a pália ho, preto stále chodí bez ponožiek po dome, hneď si ich totiž vyzlieka, lebo ho vraj pália nôžky. Pripisovala som tento jav, že neustále hýbe nohami, keď je v kľude, jeho hyperaktivite, ale asi som sa mýlila. Môže sa tento stav u neho vekom zhoršovať? Treba ísť v jeho veku na nejaké vyšetrenie? Nechcem ho napchávať od malička liekami a jeho obvodná doktorka mi povedala, že nech ho nechám chodiť bez ponožiek a boli sme vybavení. Ďakujem.

Aj môj Patrik (7 rokov) má pravdepodobne tento syndróm. Tak isto to pripisujem hyperaktivite. Navyše má ploché nohy.

Ja som to pripisovala dlho hyperaktivite, ale keď už začal byť z toho nervózny, čo ho tak pálili, tak som sa už začala aj trápiť kôli nemu, lebo neviem, ako mu mám pomôcť v tej chvíli a bojím sa, že sa mu to bude zhoršovať.

Pani Helena, poradte mi prosim, akú alternatívnu liečbu používate. Hana

Mám dojem, že trpím i ja takýmto ochorením, pretože mám stále pocit bolesti nôh. Mám pocit akoby som mala nohy obarené horúcou vodou a nepokoj. Jedná sa len o spodnú časť nôh po kotníky, je to bolestivé.

Dobrý deň, mám 13 rokov a mám nepokojnú nohu (iba jednu, pravú). Nepociťujem mrvenie ani pálenie, iba nepokoj a nervozitu a musím s ňou neustále hýbať. Postihuje ma to však iba večer, ale najčastejšie v noci. Neviem kvoli tomu zaspať. Nepomáha ani masírovanie a ani pohyb. Mohol by mi niekto poradiť, čo mám robiť? Vopred ďakujem.

Dobrý deň, Syndróm nepokojných nôh mám už od malička. Vždy však len na pravej nohe, pri dlhom cestovaní, po únave a podobne. Je to veľmi nepríjemné no posledný týždeň obzvlášť. Postihuje ma každú noc a nemôžem zaspať až mi je z toho do plaču, no najviac ma trápi to, že sa mi to objavilo už aj na ľavej nohe, niekedy aj naraz na oboch. Môže to byť vážne? Pomôžte mi prosím. Ďakujem

Dobry den, možno niekomu pomôžem, možno nie, no mne pomohli detoxikačné náplaste DETOXI PAN. Využívala som tri balenia a trpnutie a bolesti uplne zmizli. Odporúčam vyskúšať.

Dobry vecer môj manžel trpi syndromom nepokojnych nôh 30 rokov v poslednej dobe je to uz tak zle ze spava len 3az 4 hod. bol u obvodneho lekara a ten mu povedal ze kazdy druhy clovek trpi na tuto chorobu musisa s tym naucit zit prosila by som vas o radu dakujem

Mala som tento problém. V časopise ZDRAVIE som čítala radu. Do 1. litra vody 4 lyžice octu. Do toho namáčať ponožky, jemne vytlačiť vodu, natiahnuť na nohy, na nich teplé ponožky a prikriť. Po chvíli sa nohy upokoja a dá sa zaspať. Mne to pomohlo a po čase celkom prestalo.

Aj mne pomáha preložiť vankúš na opačnú stranu postele.

Mala som podobný problém a odporúčam skúsiť to, čo mi pomohlo: denne 1 malý vitamín B-komplex (ja beriem obyčajný, nie forte) a jedno magnézium 250 (Generica). Zabralo trochu už po asi 10 dňoch, beriem to už asi tri roky, niekedy vynechám, ale príznaky sa opäť objavia. Občas sa mi ešte stane, že v noci nemôžem spať pre nepokoj v lýtkach, vtedy pomôže trochu krému Dolgit (1 -2 cm na každú nohu) a behom polhodiny problémy prejdú. Určite to vyskúšajte, nie je to drahá liečba, všetky prípravky sa dajú kúpiť bez predpisu.