Tehotensky test

Ahojte.S priatelom sme mali sex s kondomom.Ten praskol,ale priatel sa do mna neurobil. Bojim sa, ci sa nejake kvapocky lasky neuvolnili a ja som teraz v tom. Bojim sa a prosim pomozte mi ! Dakujem

Chcela by som sa opytat,s priatelom sme mali vzdy kondom, len na zaciatku do mna len tak skusobne vnikol a potom si vzdy nasadil. Kramy mi meskaju uz 15 dni,brala som antibiotika, tak som si myslela, ze to je tym. 7 dni po poslednom styku (v tom case mi meskalu kramy uz 1 den) som si robila 2 testy a negativne, v 11 den meskania som bola u doktora a povedal, ze to nevyzera na tehotnost, dal mi tbl na vyvolanie,ale kramy stale nikde, myslite, ze mozem byt tehotna???..plsss

ahojte…prosim poradte mi…asi pred 10dnami som mala nechraneny pohlavny styk…ale partner sa neurobil…mala som aj neplodne dni ale na to sa asi neda spoliehat…a uz 4dni mi meskaju kramy…robila som si aj tehotensky test ale vysiel negativny…mozem byt tehotna??pls…poradte

ahojte mala som pohlavni styk pred 6 dnami a mali sme kondom totiz dva lebo som to mala z 2 je niaka moznost ze budem tehotna robila som si aj test a je negativni poradte mi prosim vas

ahoj cital som co si napisala aj keby ste pouzili iba jeden tak nebudes tehotna mam stym vela skusennosti a vy ste pouzili az dva tak urcite nebudes tehotna

ahoj pokial sa nespravil partner tak je tam velika pravdepodobnost ze nebudes iba ak by mu usla nejaka ta malinka kvapka no pokial preslo uz 10 dni a neni si tehotna tak sa tym nemusis uz trapit nebudes tehotna bud spokojna

ahoj aj ked praskol a nespravil sa do teba a uz preslo viac casu a niesi si ista su testi tehotenske sprav si jeden a uvidis

ďakujem:D

Ahoj…Strasne sa bojim ze by som mohla byt tehotna.S partnerom sme sice nemali pohlavny styk ale iba take hry a 5 dni nato som zacala mat hnedy vytok aj ked menstuaciu mam dostat az za 11 dni,pritom ju mavam dost pravidelnu.Cele to bolo nechranene.Mozno len zbytocne stresujem ale predsa…Prosim poradte mi.Dakujem

Ahojte s priatelom som to robila asi pred 2 tyzdnami. Mala som dostat kramy ale meskaju mi 3 dni. Pri sexe sa nam roztrhol kondom, ale moj priatel sa neurobil…mozem byt v tom?? prosim o radu :frowning: je to dost surne

Reagujem iba na jednu informáciu v týchto reakciách,… vo väčšine kvalitných tehotenských testoch je dosť jasne napísané, ža akýkoľvek druhý pásik (teda pásik vedľa kontrolného pásiku) je považovaný za pozitívny výsledok - teda tehotenstvo. Na každom teste sa musí objaviť jeden pásik, ktorý je dôkazom toho, že test bol vykonaný správne a druhý pásik sa objaví v prípade tehotenstva - môže byť aj JEMNE SVETLÝ - ale musí sa objaviť po 3min. Na test sa treba pozrieť bez odkladov po 3min - nakoľko neskoršie pozretie sa na test môže byť zmätočná informácia.

Väčšinou sa po vysadení dlhodobo užívanej antikoncepcie odporúča vyčkať s pokusmi o dieťa. V tele je ešte priveľa hormónov z antikoncepcie - sú ženy, ktoré keď vysadia antikoncepciu a sadnú si na zasušený zbytok semena sú tehotné (neber ma prosím doslovne) a ženy, ktoré sa do normálnej hladiny hormónov dostávajú dlšie. Samotné tehotenstvo je jeden veľký div - nakoľko len 24hod je vajíčko schopné oplodnieť s max. pravdepodobnosťou. Všetko pred a po tomto zázračnom dni je znížená pravdepodobnosť, tak netreba zúfať a ísť do obchodu si kúpiť progesterónový test. Ten ti povie, kedy je ten správny deň. A potom ešte jedna info o spermiách - muž by mal mať stály pravidelný styk, tak by ste k tomu nemali pristupovať, že by si mu šetrila spermie, ich častá produkcia a tvorba vplýva na ZVÝŠENIE kvality (toto sú nové zistenia).

Tehotenský test sa odporúča robiť, keď je žena po dátume predpokladaného menštruačného cyklu so zohľadnením bežného meškania (1-3dni). Ak sa to nedá vydržať a horíš nedočkavosťou tak max. 7dní pred predpokladaným dňom, kedy by si mala mať menzes. Ale ja by som počkala a robila ho určite veľmi kľudná a bez obáv. Výsledok testu ovplyvňuje napr. alkohol, niektoré lieky na predpis, ale test nedokáže napr. odhaliť mimomaternicové tehotenstvo.

Podľa mňa ak si užila tabletku do 24hodín a nepila si v tomto čase žiadny alkohol, nebrala lieky na predpis, ktoré by znížili účinnosť tabletky PO…, mala by tabletka zabrať a môžeš byť podľa mňa v úplnom kľude.

Už som na podobný príspevok reagovala, tam zas bolo tehotenstvo žiadané. Krátkodobé užívanie = v tvojom prípade jeden rok zvyšuje pravdepodobnosť oproti ženám, ktoré berú antikoncepciu napr 7 a viac rokov…Ale zas netreba strašiť a panikáriť. Treba počkať do dňa, kedy očakávaš menzes, dať tomu ešte 3dni čas…kúpiť si test na celodenný moč, ale keď berieš tabletky a máš podozrenie, urobila by som si ho na tvojom mieste z ranného moču, hneď ako vstaneš, ak víde pozitívny, vysaď tabletky, nech by si sa potom rozhodla akokoľvek konať pre vlastné zdravie. Ale pravdepodobnosť na otehotnenie je vždy nižšia, ako ju vidí vystrašená žena:-)

Tabletka PO sa musí použiť do 24hodín od styku…teraz ak chceš niečo na vyvolanie, tak jedine ísť gynekológovi pre injekciu. Počkaj na deň menštruácie a urob si test, ak nepôjdeš za gynekológom. Aj ten ti môže zobrať krv a urobiť ti test, prípadne vyšetrenie.

Menzes ovplyvňuje aj stres, aj lieky, aj oslabenie imunit.systému,…test dáva po 3min. odpoveď, ktorú ak si ho urobila správne môžeš brať vážne, ale po4hodinách sa na neho nemusíš pozerať, vtedy už nemá výpovednú lehotu. Neviem aký test si si urobila a či si použila ranný moč, kedy je hladina hormónov najvyššia, či si postupovala podľa návodu, ale ak vyšiel negatívny, tak je to OK. Ak by si nedostala menzes napriek tomu aj na ďalší cyklus, poraď sa s gynekológom, lebo výsledok môžu ovplyniť lieky, ktoré si užívala pred testom alebo počas testovania sa.

16 ročnej slečne by som opiáše s vínom neradila…poradila by som hlavne kľud a nepanikáriť. Meškanie môže byť spôsobené stresom a hlavne ak máš stále tlak v maternici a pocit, že sa ti menzes spustí, ukľudni sa a počakaj, môžeš si urobiť test, ak menzes mešká napr. 7dní od dňa kedy si mala dostať, môžeš ísť gynekológovi, ktorý ti dá injekciu na vyvolanie menzesu, …ak si tehotná, neriaď sa babskými radami ale radami gynekológa, mama ťa nezabije, je za teba zodpovedná, máš 16 a kľudne jej môžeš povedať, že za teba zodpovedá aj za tvoje chyby a to, že si mala styk bez ochrany je tvoja chyba, ktorú už dúfam neurobíš, ak to bude tentokrát OK.

Ak si si test urobila správne, tak sa na jeho výsledok môžeš spoľahnúť. Odporúčam ranný moč (aj pri testoch na celodenný moč), vodorovná poloha testu, odčítanie výsledku po 3min. Ak je negatívny - vyšiel iba jeden pásik (potvrdenie že test prebehol správne) a neobjavil sa žiadny pásik, ani svetlý - je to OK.

DAKUJEM