Tetánia

Ahoj zuzi 31, mne diagnostikovali tetaniu pred 4 rokmi a tiež sa moje stavy zhoršujú na jar - apríl, máj. Máš nejaké informácie, prečo sa to zhoršuje práve v tomto období? Prosím odpovedz, prípadne mi napíš mail. Ďakujem.

Ahoj Violka, neviem čím to je, že sa nám zhoršuje tetánia, bavila som sa s doktorkou a vravela, že to može byt aj počasím, keď je takéto počasie, tieto zmeny, zima teplo. Ja som sa konečne v stredu prebrala štvrtok konečne okná umyla a bolo mi fajn, plná energie som bola a od včera som zasa mimo, zasa sa trasiem a bolest na hrudníku, ako keby mi malo srdce roztrhat a k večeru som myslela, že ma ktosi dusí, a že je moj koniec. A dnes od rána mi (mravci behajú po tvári a rukách). Tak som si dala pol tabletky a idem niečo robiť. Violka máš aj ty také pocity, akoby ti to vystrelovalo až do krku? Prajem ti príjemné sviatky bez (našej kamošky tetanie).

Treba brat magnezium, kalcium, Xanax alebo Neurol.

Ahojte, celkom nahodou som sa dostala k časopisu Bedeker zdravia, č, 4/2011 je v ňom pomerne rozsiahly članok k tejto chorobe od MUDr. Moniky Turčanovej Koprušákovej. Okrem prejavov, príčin diagnostiky je tu odsek liečba okrem dýchania do igelitoveho vrecka píše" priaznivý a rýchly farmakologický efekt má introvenózna aplikácia magnézia vo forme solí MgSO410 až 20% magnéziové soli by sa mali podávať dostatočne dlhú dobu 1,5 až 3 gramy laktátu po dobu niekoľkých mesiacov resp. kombinácia Mg s vitamínom B6 alebo D vitamínom kombinovaná liečba Mg ráno Ca večer. Ak nie je liečba úspešná podávajú sa symptomatické preparáty karmabazepín 600 mg/d počas dvoch až troch mesiacov a benziodiazepíny. Ich nevýhodou je návykovosť, preto ich nemožno užívať dlhodobo. Dúfam, že táto informácia bude niekomu užitočná.

Dobrý večer, Ján, píšete, že by ste vedeli pomoct s tetaniou, dalo by sa to nejako? dakujem za akukolvek odpoved.

Pekny den prajem. Chcela by som sa podelit o moje skusenosti. Prvy zachvat som mala pred mnohymi rokmi este ako pubertiacka na skole. Zostalo mi zle nemohla som dychat zohla som sa od krcov. Krce v lytkach som mala uz ako male dievcatko. Detstvo som nemala dobre. Otec ma stale bil ani som nevedela preco. Myslela som si ze je to normalne. Nasi sa denno denne hadali a ked tatko prisiel domov z krcmy mnohokrat ma zobudil a zbil. Mavala som zachvaty placu. Pri prvom priatelovi mi neustale vsetko vulgarne vytikal az som dostala strach a rozisla som sa. Vzdy som sa mohla snazit ako som chcela ci komunikaciou alebo cinmi vzdy to boli len vulgarne odpisujuce slova od neho. Mnoho krat som mavala navaly horucavy krutenie hlavy ako keby som bola opita, krce uz skoro po celom tele hlava vysinuta a v poslednom case sem tam si neviem na nieco spomenut. Vela krat mavam pocit ze ma nikto nema rad a som na vsetko sama. Akoby som bola neschopna. Vzdy si hovorim ze som len citlivejsia a potrebujem oporu. No nemam sa komu zdoverit lebo som sa uz velakrat popalila na priatelkach a koleginiach. Bola som u neurologicky, pretoze som mavala velmi caste bolesti hlavy a krizov. poslala ma na rozne vysetrenia okr. ineho aj EMG tam mi zistili ze mam pozyt. test na hyperventilaciu. Lekarka mi dala leky a vitaminy. no neviem mam pocit ze iba brzdia emocie a ked je toho privela tak sa to spusti. a znova dokola. bojujem uz roky. teraz mam 31 rokov. sama sa pytam preco ja… co som komu urobila. snazim sa to prekonavat no niekedy to fakt nejde. Je to hrozny pocit. Ak to zacne prestanem dychat vsetko mi stahuje a som slaba vyzmikana ako citron. Chcem zit zivot a nie iba prezivat. p. s. inak nemyslim si ze je to iba psychikou ako tu vela ludi pise. mavala som to aj ked som bola stastna a smiala sa.

Zdravím! Veľmi ma zaujal Váš príspevok a dlhšiu dobu márne hľadám ako sa dostať k Arjuverdskej medicíne. Rada by som bola ak by ste mi mohli poradiť.

Dobry vecer. Tieto stavy mam uz desat rokou a az pred troma rokmi mi zistili tetaniu. Tocenie, bolest hlavy, rozmazane videnie, triaska, trpnutie koncatín, ust, zimnica, sucho v ustach bezmocnost. Tri roky som brala seroxat a xanax, postupním vysadzovaním a zmenou ziv. priorít sa moj stav zlepsil. Pri strese a vacsej namahe sa mi to zacalo vracat, strach, uzkost, napetie zachranka chodila ku mne kazde dva tyzdne. Som z toho vycerpana, bez chuti. Mam vela síl pre riesenie druhych ludí a ich problemov a urcite ma to vyštavuje a neviem riesit svoje veci. Urcite mam depresiu, skolabovala som v nakupnom centre a mam strach chodit do obchodu, je to strasne a neviem to ovladat uz som bezmocna, znova mi dali tie iste lieky ale su navykove a ich vysadzovanie bolo strasne. Urcite existuje moznost predist tomuto neznesitelnemu stavu a chcem urobit vsetko preto aby som bola v pohode hlavne kvoli mojej osemrocnej dcerke, Poradte mi ako dalej dakujem Vam

Čítajte viac: http://primar.sme.sk/poradna/1407468/1/liecba-tetanie.html#ixzz2EmJGhcfZ

Prosim ozvite sa mi, dakujem.

Ako cez kopirák ohľadne mojej sestry. Roky nevedela čo jej je, až vyšetrenie na tetániu to potvrdil. Má výbornú neurologičku, tá jej predpísala zvýšený príjem magnézia a calcia. Zo začiatku brala 1 tbl magnézia a 1 tbl calcia denne, plus 1, 5l magnézie neperlivej denne. Dnes po 3 rokoch pije len 1, 5-3l megnézie denne, v prípade veľkej zmeny počasia si dá tiež tie tabletky a žije ako pred tou chorobou. Dúfam, že som vám trochu pomohla a keď vám bude lepšie, tak mi dajte vedieť. Moja sestra po prvých dňoch bola “iný človek”. Prajem len samé úsmevy na tvári. :slight_smile:

Keď som si prečítala váš príspevok, ako by som sa v ňom videla. Mne doktor tiež diagnostikoval panickú poruchu no napísal mi Neurol no ešte som sa do toho nepustila, lebo ja by som dala prednosť nejakým homeopatikám. Samozrejme keby som vedela že sa toho navždy zbavím zjem všetko. Dá sa to vlastne vyliečiť?

Mne tetánia prepukla 3 týždne po akupunktúre. predtým som pár rokov mala stresy, ale spustila to akupunktúra. Už rok prežívam peklo zle sa mi dýcha a prehĺta svaly na šiji mám stuhnuté mám závrat a rozmazané videnie. 2 x som bola na pohotovosti dali mi infúzie a lekár na internom nechápal ako sa môžem dusiť, že to ešte nezažil. O tetánii naši lekári nemajú šajnu. skúšam rôzne prírodné prostriedky ale nič nezabralo. Poraďte niečo

Mam podobny problem. Zacalo to asi dva roky dozadu, citim gucu v hrdle, tlaky v hlave a v usiach az busene aj na hrudi to pocitujem. Najviac ma na tom trapi, ze som v 3. mesiaci tehotenstva a mam strach co je so mnou. Takto intenzivne to este nebolo a neviem na koho sa s tym mam obratit. Velmi by mi pomohla nejaka rada, za kazdu reakciu na tuto spravu vopred dakujem.

Tak založme nejaký spolok a pár krát do roka stretávka myslím si že veľa ľudí by sa hneď pridalo a veľmi by to psychycky prospelo porozprávať sa s takými ľuďmi čo majú podobné problémy :slight_smile:
Aj ja mávam to s hruďou a je to riadne na riť niekedy, voľakedy sa mi zle dýcha potom som akoby celá roztrasená a tep je veľmi rýchly. Inokedy keď mám túto triašku a náhodne zistím že pulz je rýchôy potom náhle pomalý a dookola. A niekedy som tak blbo na tom že vyjdem schody a už mi trieska srdce a kto by si nemyslel potom že má dačo so srdcom? Ale kardio bolo celkom v poho. A dneska zase, keď nám na mature diktovali témy tak som si myslela že tam zgegnem čo mi išlo srdce vyskočiť, a to som predtým nikdy nemávala také búšenia pri strese. A samozrejme že najhorší je na tom ten strach, ten je hnusák. Niekedy sa dokonca zľaknem aj keď si na rukách zbadám strašne navreté žily, alebo náhodne zacítim že mám rýchly pulz a som v prdelici :stuck_out_tongue: Alebo keď idem spať a neviem si nájsť takú polohu v ktorej by som necítila vlastný tep, je to humus. Jediné nemyslieť na to, čo je voľakedy poriadne tvrdý oriešok. A k tomu sa teda aj tá psychyka pridružila, človek sa bojí bojí a je ťažké sa potom nebáť darmo iní hovoria. Ale čo mi najviac fyzicky aj psychycky vadí, že neni som už to čo predtým. Ale nech to čert vezme, postupne sa mi vráti kondička aj všecko, inak to ani nemôže byť. Bola som aktívna športovkyňa, aj budem. Silové cviky vládzem rovnako len nevládzem nič dlkšie zatiaľ robiť… To ma najviac serká. A tie hnusné stavy keď sú ppotom sa človek aj bojí športovať. Ale to prejde.
Ale každopádne. Keby sme založili nejaké stretávky, nejako by sme sa spoločne vzbúrili proti tejto blbosti a bolo by to poriešené…

Tetania / trpnutie je dosledok nedostatku vodicov elektriny v nervoch co su kovove iony alebo anion CO2. Pri nedostatku CO2 sa tomu hovori hyperventilacna tetania a treba pri nej dychat do sacku, tj nadychovat do seba vzduch s viac CO2, alebo sa ukludnit a nedychat prudko,
pri druhej je to nedostatok mineralov ako vapnik sodik, draslik, horcik a podobne. Tieto by clovek mal dostavat v dostatku zo spravne volenej stravy, bohatej na zeleniny, teda ked ma travenie v poriadku. A travenie je vec dostatku kyselin, enzymov, mikrovlaknin a probiotickej crevnej flore. Co chyba treba doplnit, inac sa to prejavi v stovkach roznych zdravotnych problemov.
Tj je to nedostatok zivin, nie nedostatok patentovanych umelych liekov.

Existuje nešpecifikovana tetania a neurogenna tetania spočíva trasom HK+Dk+ sťažnie dychnie tlak na hrudy u niektorích pacientov sa aj preavuje a tlak v pod brušku a j zvracanie… koordinacia slaba postoj nesumerizovani apod… tetania je svoím sposobom psychického povodu alebo nedostátku Horčika ale aj Magnezia zvičajne ide o panicku poruchu z agorafobiou všetko hra psychika a ako sa postaví ktomu pacient… spozdravom Mgr. Vladino-KE.

Netreba niake narkoleptika brať skôr neake minerali piť ak pride k tomu stavu je dobre si zobrať Diazepam 10mg tabl, p. p. poradiť sa zo svojím neurológom- popripadeaj psychiatrom skor by som nasadil timonil teratd alebo biston 50mg tie lieky posobia ako epileptika ale tieš reaguju velmi dobre a znašaju sa j dobre pri tetanii niekedy je si dobre zobraŤ Guajaguran 200mg p. p. 3x1 tabl. spozdravom Mgr. Vladino z KE.

Nedoporčujem fukať do sačku pri hypervenilacii ak je pacient astmatik alebo neurotík panika je silnejšia je dobre podať intravenozne alebo muskularne Magnezia + Apaurin 10 mg ( Diazepam 10mg, inj roztok).

Pozdravujem. Napise tu niekto ake lieky berie na neurogennu tetaniu. Mate pri bolestiach, zachvate problem zo zrakom zaostrenie rozmazane alebo dvojite vydenie pismenka ? a mozem mat na tu diagnozu aj dochodok ?

Prajem pekný dník. Rada by som chcela byt informovaná lebo už dalej nevladzem vopred Ďakujem.