Tetánia

Estika, stretávky okolo tohoto by boli viac než super. Myslím, že každý sa chce porozprávať, hlavne z niekým kto to zažil, ten kto nezažil nechápe.

Já Vás zdravím. Mám tetaniu už 30 rokov. Zistili mi to vo vojenskej nemocnici - bol som na vojne. Túto nemoc v tej dobe moc nepoznali, no v uvedenej. voj. nemocnici bol lekár, ktorý mi to povedal. Dal mi vrecko magneziových tabletiek a povedal, že to musím užívať. No asi po 4 rokoch tetania odoznela a já som magnezium prestal užívať. No vrátila sa mi po 10 rokoch. Tŕpne ľavá časť tváre, kolíše krvný tlak, trpnú končatiny, točí sa hlava, atď. Hlavne je mi zle v týchto horúčavách. Tak znova užívam magnézium.

Chcem len oznamit, co som zistila o Tetanyi. V Rakusku tuto chorobu poznaju a dokonca sa tam ludia na to chodia aj liecit do liecebnych domov. Ale tiez mi bolo povedane, ze je to psychickeho povodu. Ale nie, ze si za to mozte sami, ale ze to skratka moze zasiahnut kedykolvek a kohokolvek. Takze si spravme vylet k susedom za hranice, mozno tam budu mudrejsi.

Kristinka, chcel by som sa opytat, co presne si zistila v Rakusku k tejto chorobe, kedze ju mam aj ja … resp. ci sa tam oplati ist a riesit to v zahranici, alebo to bude rovnaka “pomoc” ako na Slovensku? Dakujem.

Nebolo by zlý vyskúšať susedov. Mne dávnejšie diagnostikovali tetániu a teraz je jedno s akým problém prídem k lekárovi hneď je to tetánia. Dokonca aj bolesti brucha sa ňou ospravedlňovali a nakoniec to bol helikobaketr. Tetánia je fakt nerpijemná. Čudné stavy videnia, bolesti v tvárovej oblasti okolo očí, závrate, zťažené dýchanie, tlak v hlave ako keby na povrchu pod kožou, únava, ospalosť… pokiaľ to však je naozaj z tetánie :slight_smile: Tetanici držme sa ja mam už toho dosť tak si radšej vždy nájdem nejakú motiváciu - práčičku a vtedy je lepšie.

Ahoj Andrejka tetániou trpím rok, a je to veľmi nepríjemné ako som to už tu opisovala. Zhodou okolností minulú noc okolo jednej ráno som sa zobudila tlakom v hrudi srdce bilo ako besné, trpli mi ruky a nohy. Ale tento krát sa pridala triaška ktorú som akosi nemohla ovládať, ruky a nohy som mala ako ľad. Manžel vždy ochotne podá sáčik, calcium. Ale najkrajšie na tom je ako si ma pritúli a šepká mi zlato upokoj sa, deti už spia a má ma vo svojom náručí. Mám aj lexaurin samozrejme doktori mi dali viac liekov. Ale priznám sa, že ich neberiem. Beriem magne B6, a apodľa potreby calcium. No niekedy je ťažké s touto zvláštnou chorobou bojovať. Takže som zistila, že nám asi naozaj nikto nepomôže, musíme sa asi naučiť stým žiť.

Zdravím, ja mám tetániu zistenú už 4 roky, sú dni, keď mi je lepšie (ale tých je menej) , no a dni, keď si myslím, že prišla moja posledná hodina… Mávam búšenie srdca, akoby preskakovanie, triašku, tŕpnutie rúk, hrozný tlak na krk, bolia ma nohy, krčná chrbtica… Zo začiatku som brala Timonil, magne B6, vápnik… no pre nežiadúce účinky som Timonil vysadila, teraz beriem len magne B6 a pijem veľa magnesie. Môj manžel mi pomáha ako vie, keď to na mňa príde, snaží sa so mňou rozprávať, aby som na to nemyslela, aj keď je to ťažké, pretože v tej chvíli nemám chuť na rozprávanie… Vyskúšala som 3 doktorov, neurológov a každý by mi predpisoval len Timonil, neurol atď… S manželom sa pokúšame o bábätko, no ja mám strach z toho, že ho nebudeme mať kvôli tetánii… :- (

Ahoj, odporúčam vám aj návštevu psychiatra, pretože ak nie je psychika v poriadku a človek je vystresovaný, tak je psychiater ten správny doktor. Lieky vám pomôžu ukľudniť váš nervový systém a po spolupráci so psychológom je veľká šanca na lepší život a to stojí za to. Ak máte problémy tak to skúste.

Ja som bol očkovaný proti besnote 5 injekciami pred rokom a 4 mesiacmi (jún 2012), keď ma pohrýzol pri kŕmení susedov neočkovaný pes. Hneď na druhý deň po prvej injekcii sa spustili postupne hádam všetky tetanické príznaky. Napriek tomu, že očkovanie bolo zbytočné, lebo pes doteraz žije (rok aj 4 mesiace) neviem sa tetanie zbaviť. Bola mi diagnostikovaná v nemocnici, keď som po mesiaci po expozícii psom bol hospitalizovaný a myslel, že prišiel môj koniec. V nemocnici sa to trocha upravilo. Teraz už pol roka mám znova problémy a neviem sa toho zbaviť. Kŕče hrdla, zlé dýchanie, brnenie a tŕpnutie končatín v noci, bolesti hlavy, potenie, … Jednoznačne za tým vidím očkovanie. Rozhodilo mi to celý imunitný systém. Nízke lymfocity, vysoké hodnoty NK buniek. Všetky vyšetrenia v norme okrem imunity a tetanie. Samozrejme žiadnu infekciu nepotvrdili. Dokonca lumbálka bola OK. Pred očkovaním som bol úplne v pohode. Bol som očkovaný Imovaxom. Pozdravujem všetkých tetanikov a želám im aspoň zlepšenie stavu.

Ahojte, mávam pálenie líca, niekedy je to dosť neznesiteľné, môže to byť tetánia. Veľmi ma to vyčerpáva, pomôžte, poradte. Ďakujem

Ahojte vsetci tetanici. A ja mam tetaniu, zistil mi ju pred 3 rokmi. Lekarka mi dala antidepresiva. Tak som ich uzivala. Asi o pol roka bola som v nemocnici a ako vzdy sa Vas pytaju, ake lieky uzivate tak som vsetky povedala. A lekar / onkolog / mi vtedy povedal na co vy uzivate antidepresiva, vy nie ste clovek, ktory potrebuje lieky na depresivu. Pytam sa ho co mam robit. Dal mi radu ktora funguje. Uzivajte magne B 6, zmente trochu Vas uspechany stresovy zivot, zabavajte sa chodte na vylety. Prechadzky lesom a nevenujte tomu pozornost: Mal pravdu tak to funguje, je mi dobre a ani nic nevnimam.

Ľudia, ak máte problém s magnéziom, skúste si nájsť potraviny byliny, ktoré ho obsahujú v organickej forme, nie anorganickej. Má oveľa lepšiu vstrebateľnosť.

Potvrdzujem, pri vynechaní mliečnych výrobkov sa i mne stav zlepšil. Som presvedčená, že človek má piť iba materské mlieko, potom stop. Syn dostal astmu, zistila sa alergia na bielkovinu kravského mlieka, po vynechaní prejavy ustúpili.

Ja mám stav rovnaký ak sa dostaneš Suzy k tomuto prístevku v r. 2013 tak mi napíš či to bola tetánia a z čoho ti to vibrovanie v tele prešlo akú si mala diagnózu a liečbu. Mne v tele a hlave brní už asi 1. 5 roka. Okrem tetánie sa nič iné nepotvrdilo.

Katka ja mám tetaniu 3 roky a mne pomáha paroxetin, učinky sa dostavia po takych 2-3 týždnoch užívania

Toto je najlepši članok aky som tu čitala, uplne všetko je pravda, viete že človek si napr. môže privodiť vlastnu smrť? Naozaj tak strašne si to vsugerujete až sa to stane, a presne toto všetko je len o psychike ako to človek zvládne aj ked je to ťažke, každy den stoji zato bojovať za seba! Dakujem za članok aj ked bol už veľmi davno napísaný

Dobrý večer, mám tiež diagnostkovanú tetániu. Mala som po Magne B6 a infúzkach pol roka pokoj, ale teraz sa to po stresoch vrátilo. Máte niekto aj mimovoľné zášklby nielen v končatinách, ale aj pri ústach alebo lícach. dakujem vopred za reakcie.

Ahoj ja mám mimivoľné zášklby skoro 2r. Užívam citalac 20mg a Mg500mg. Ca mi nerobí dobre. Mala som rôzne vyšetrenia inf. , imunolog. ,… Stále sa toho neviem zbaviť ak ti to prejde nápíš od čoho.

Mate niekto nejake novinky ohladom tetanie? Myslim nejake prostriedky, co zaberaju, najlepsie na prirodnej baze… Ako sa citite? Nejake zlepsenie?

Ahoj… aj ja mám tie príznaky… búšenie srdca… akoby to srdce bolelo a príde mi strašne zle až na odpadnutie… trpela som tým rok a ešte len pred týždňom mi zistili tetániu a hneď napísali Biston… noo nejak nemám pocit zlepšenia… ale mám dve malé deti tak sa snažím na ňu nemyslieť… aj keď je to niekedy ťažké… abojím sa lebo som s nimi stále sama a manžel je stále 2-3 mesiace v práci a 2-3 týždne doma… musíme to premôcť a snažiť sa žiť naplno… :slight_smile: aj keď sú tie príznaky hrozné… : (