Tetánia

Súhlasím, spomaliť, radšej jesť skromnu stravu, skromne sa obliekať, prechádzky v prírode a modlidby… papa

Milá. Silvia
Pozri si kvapky od dr. Jónàsa, sú velmi dobré. Ja som ich uzivala. A mala som aj boreliozu, zistia ti vsetko, sco ti je na pocitacovej tomografii. ja som na nej bola u Pinterovcov v Bratislave. Oplati sa uvidis. oni ti aj poradia ake homeo lieky mas uzivat. je to tak pomalsie ale funguje to. Bude to trvat pol roka kym sa dostanes do poriadku, ale nebudes musiet brat lieky, ktore maju nepriaznive ucinky. Este aj kineziologa si vyhladaj
Veronika

Cawte na mna to prichadza vecer mavam pocit tuhnutia tela bolest tela ziadna obcas ma picne bud v ruke ci celom tele mavam caste busenie srdca mdloby stavene videnie neviem stale je to ked to pride mam obrovsky strach ze odpadnem a je koniec proste pocit strasne volaco to sa neda opysat bol som aj na urg. prijme tlak som mal vtedy 140 / 80 a srdce mi skakalo 120 uderov za minutu neprajem to nikomu

Autor:IVANA
Dátum:26. 1. 2014-19:24
Ahojte TETANICI, tiež mám svoje skúsenosti s tetániou, potvrdilo to u mňa elektromyografické vyšetrenie. Užívam Magnesium B6 a Rivotril 0, 5mg, čo je riadny oblbovák, nepociťujem žiadne zlepšenie, trpne mi celý nos a predné horné zuby. Z liekov som unavená, je mi s nich na vracanie, som podráždená, pridali sa
depresie, nočné mory, som už z toho vyšťavená, ako citron.
Je to začarovaný kruh, som zvedavá, čo mi na to povie neurologička, keď jej poviem, že mi jej liečba nevyhovuje.
Držte sa, ideme v tom spolu.

Ja trpím tým istým už niekoľko rokov teraz ma poslal neurolog na psychiatriu užívam magnézium, seroxat, neurol a na vysoké pulzy mám concor. nedá sa to vyliečiť. ked ma to drapne mávam pulzy vyše 145 nikomu neprajem. obmedzuje ma to všade koli tomu si ani prácu nenájdem. a tiež dýcham do sáčku. lieky mám nonstop po ruke aj vodu najviac zabere celý neurol 0, 5mg ked ma to chytí. viem aké to je len lekári nevedia asi

Ja mam tieto iste stavy ako vy uz asi 3 roky a nic nepomaha skusala som aj prirodnu liecbu a nic nikto nevie z coho to je lekar sa pozera na mna ako na simulanta ako z toho von.

Ahojte, ja som mala zistenu tetaniu pred10-rokmi, nasledovali vysetrenia na pohotovosti, lebo som myslela, ze mam infarkt, dalej na neurologii, nakonec som skoncila v psych. ambulancii a odvtedy sa tetania nezopakovala, nasadili mi tie pre mna spravne AD a anx. a psychika je kludna. je to OK.

Ahoj,
práve som si prečítala váš mail. mám podobné problémy, ale aj rovnaký názor na tetaniu. Chcela by som vedieť, aké minerály ste brali. ja zatiaľ skúšam, beriem b komplex, veľké dávky magnézia, koloidné minerály. Raz mi je dobre, inokedy nanič. budem rada, ak sa podelíte o svoje skúsenosti. dakujem

Ahojte, mam tiez tento problem 11rokov. tiez som presla po vysetreniach od a po z. a nakoniec som skoncila u psychiatra. chcem sa spytat p. Onrduskovej co vam predpisal lekar, ked vam to prestalo? Ja mam cipralex 10mg, vecer 2tbl to beriem 5 rokov a p. p. neurol 0, 25. ale priznaky mam ajtak. a taky velky problem nedokazem byt sama. ani niekde inde. hned ma cyti panika, uzkost, busenie, trrpnutie atd…

Ahojte, mam tiez tento problem 11rokov. tiez som presla po vysetreniach od a po z. a nakoniec som skoncila u psychiatra. chcem sa spytat p. Onrduskovej co vam predpisal lekar, ked vam to prestalo? Ja mam cipralex 10mg, vecer 2tbl to beriem 5 rokov a p. p. neurol 0, 25. ale priznaky mam ajtak. a taky velky problem nedokazem byt sama. ani niekde inde. hned ma cyti panika, uzkost, busenie, trrpnutie atd…

Ahoj Slavka, aj ja mám rovnaké problémy. zatiaľ neviem, či je to tetania, lebo vápnik a horčík v krvi mám v poriadku a až 24. idem na EMG. Mám to spojené aj s krčnou chrbticou a som už z toho zúfalá. Najhoršie je búšenie srdca najmä v noci, ale už aj cez deň. Skúšala som tiež rôzne minerálny, možno práve preto mám teraz dobré hodnoty, ale stav sa vôbec nezlepšuje, skôr naopak. Cvičím Pilates, nestresujem, veľa pijem, zdravšie sa stravujem, ale zatiaľ žiadne zlepšenie. Ak sa ti niekto ozval daj prosím vedieť. Ďakujem vopred. Ľudmila

Ahoj. Dnes som mala zase jeden z tych horsich dni, ale o to vobec nejde. Pozastavila som sa nad Tvojim strachom a chcem Ti povedat, ze sa vobec bat nemusis! Mme diagnostikovaki tetaniu v marci 2004, to sme uz riesili babatko v centre pre asistovanu reprodukciu asi rok. Samozrejme to obnasalo neskutocne vysetrenia atd, medzito hrozne pracovne povinnosti a planovana svadba a tak ma mesiac a pol pred svadbou vykotilo. Prisla tetania a ja som mala strach vystrcit aj nos z domu, a myslela som ze pre mna vsetko skoncilo. Cuduj sa svete ale v juni 2006 sa mi narodila dcerka. Takze nemaj strach! IDE TO A MUSIS IBA VERIT! Pripadne, ak ste to este neriesili inak, tak v centre pre asistovanu reprodukciu. P. S. : GYNFIV v Bratislave, tam sme nemali dobre skusenosti.

Ahojte. Aj ja som mal všetky tie hrozne
príznaky. Dva týždne na internej,
všetky vyšetrenia atď. Užíval som
Neuromultivit a magne b6. Oblbováky
som odmietol. Nič sa samozrejme nezlepšilo.
Až som nakoniec vyskúšal akupunktúru a
asi po mesiaci intenzívneho chodenia
na akupunktúru sa dostavil výsledok.
Stav sa mi zlepšil o 90%. Pomohol mi
čínsky doktor. Je fakt dobrý. Najdete
ho na webe. Dr. Gu Wen. Držím všetkým palce
pri boji s tou pliagou tetaniou.

čitala som teraz tvoj prispevok dida a chcem sa len opýtať ci ten frontin stale uzivas a ako sa mas ja mam podobne problemy ale moje výsledky sú negat. akurat čo ni diagnostikovali celiakiu ale stale som v jednom kolotoci a nevoem si rady mirka

Tebe zistili boreliozu? ja mam posledny mesiac rozne trpnutie tela a svalovu slabost. trpne mi vsetko od hlavy az po prsty na nohách. nechal som si spravit testy na borelizu, elisu aj western blot, negativne. chlamidie negativne. hovoris, ze testy nie su 100 percetne, to mam zacat brat antibiotika, ci co? samozrejme, vsetky testy mam ok, mineraly v krvi. jedine emg na tetaniu je pozitivne.

Ahoj. Mam taky isty problem… chcela som sa ta opytat ze ci si absolvoval nejake vysetrenia… atd… ? Ja uz nevladzem a som hotova… zistili mi akurat zablokovanu chrbticu a cakam na CT vysetrenie, ale nechce sa mi verit ze taketo stavy mam z krcnej… trpnutie, triasku, zahmlievanie, slabost, sucho v ustach, tep 130… kazdy vecer…

Alenka, hľadala som na nete info o tetánii, či súvisí s vysokým pulzom a vidím, že pravdepodobne áno. Tetániu mám diagnostikovanú niekoľko rokov. Nezávisle od toho trpím neustále na vysoký pulz a nikdy mi žiadny lekár nebol schopný povedať, že to môže mať súvislosť. A mňa preto neustále mučili myšlienky, že mám choré srdce (mám občas aj arytmie) a v mladom veku sa poberiem. Užívam len magnézium, nič iné mi nikto nenapísal.

Ešte stále máš tie stavy? lebo ja mám take isté a tiez chcem druhe bábo a bojím sa veľmi… len som sa chcela opýtať ci ti nieco pomohlo…

Ahojte… ja zatial diagnozu nemam ale zazivam nieco velmi podobne. Rok som intenzivne cvicil a vsetko bolo v poriadku. Pred vianocami sa mi stav akoby zacal zhorsovat, nespavost, budenie v noci, zachvaty, krce, triaska, busenie srdca, tlak lieta hore dole. Myslel som ze to z toho intenzivneho cvicenia co som isiel skoro rok v kuse. Potom som to pripisoval problemom s chrbticou ktore mam dlhodobo. Nedavno som prehodnotil vyzivu podla jedneho programu - nahadzal som tam co pojem za den a program spocita ziviny. Nielen bielkoviny, sacharidy, tuky ale aj vitaminy a minaraly. Skratka, vysledok (% z odporucanej dennej davky) - vapnik 35%, horcik 30%, fosfor 140%, sodik 260%, draslik 45%. A to som si myslel ze ako zdravo sa stravujem. Ak takto funguje cela populacia, niet sa co divit ze je tu tolko prispevkov s tetaniou.

Asi tiež patrím do skupiny tetanikov, stavy sa mi opakujú po niečo vyše roku, nič príjemné. Ešte tak sa odhodlať na vyšetrenie u dr… Ale Feochromocytóm je zrejme trošku iná dg-rakovina nadobličky, toto slovíčko sa u mňa skloňovalo pred pár rokmi. Celkom náhodou som sa sem doklikala.