Tetánia

Ahoj.Ako prevencia je magneB6,ale mala by si zajst k lekarovy,ci je to naozaj tetania a da ti este nejake ine lieky.Mali by ta poslat na EMG vysetrenie a to presne stanovy diagnozu.Drzim palce.Viera

Ahoj Sisi ako sa mas? Uz ti je lepsie? Dnes mi bolo tak akurat,ty si na tom ako? Hucanie v hlave neprestava.Dnes som nebola ani vonku,snezilo nam tu a dost mi bolo zima.Uvidime ako bude zajtra,dufam ze aspon kusok vypadnem von.Drzte sa zdravim aj deticky.Viera

Dobrý deň pani doktorka, moja dcéra má 15 rokov, aktívne hrá volejbal a pri výške 186 cm je úspešná. Pred týždňom však skolabovala na zápase a tiež ju musela odviesť záchranka. Veľmi sme sa vyľakali lebo sme nevedeli čo sa robí. Tiež bola v kŕčoch a nemohla dýchať. Pripisovali sme to celkovej únave, monitory, zápasy, tréningy atď.Po vyšetreniach CT, EMG (ktoré boli negatívne) absolvovala aj EEG a tu sa potvrdila hyperventil.tetania. Tiež nás ubezpečovali že to nie je nič vážne len sa s tým musí naučiť žiť a nosiť stále sáčok ale po týchto prečítaných príspevkoch ma chytá hrúza čo to moje dieťa čaká. Týždeň po tom mala veľké bolesti hlavy a závraty, dostala infúzie Magnézia a 2 mesiace má užívať Magne 6. Veľmi sa bojím že sa jej to vráti a hlavne sa obávam či bude môcť ďalej vrcholovo športovať. Má veľké ciele, bola vybraná aj do kadetskej reprezentácie. Aký máte prosím na to názor? Bojím sa či to zvládne.

vies co je na tom najhorsie… ze pani doktorka o tom oUo vie… ja to mam 6 rok a uz celkom viem aj chodit mimo mesto… ale len vlak alebo auto… autobus urcite nie… je to sracka na cely zivot drzim jej palce ked jej bude najhorsie nech mysli na to ze sa na to neumiera co ale neviem ci je “stale vyhoda” :frowning:

Ja to mam tiez uz stvrty rok a nic sa nedeje raz je to dobre raz zle,kedy ako.Mysliet sa na to da,ze sa neumiera,ale co ak ti je zle?Jednoducho naucit sa s tym zit,to kaze kazdy.Drzte sa.

ale ako pise renata ma zaujalo ze caja namala mononukleozu? lebo vacsinou to nasleduje po nej aspon co som nasiel na nete clanky. ale ta otazka ci bude hrat… bude rada ked zvladne skolu a ist na nakup a ne to hrat no kazdopadne jej radim nech si necita ziadne pripevky a nech skusi sportovat ako do teraz a nemysliet na to a nech nepije vobec alkohol a vela mineralky magnesia je dobra

Vela čítam o tetánii.Nevšimla som si tam nieco o mononukleoze,ale nevravim ze to nieje pravda.Nestraš ma,môj syn ju mal,ked mal tri roky.Nestaci ze to mam ja a neviem sa z toho dostat?Drž mi palce,aby malého to obišlo z dˇaleka.

Renatka HMM ma pravdu nech necita prispevky o tetanii.Aspon bude kludnejsia.Staci ze to vies ty a pomozes jej.Aj s tym ma pravdu,ze bude rada ak zvladne skolu.Nechceme ta strasit ale vieme co to je.Drzime palce.

Vierka prepac nechcel som ta strasit len pisem ako to je a drzim palce no nielen aby to on nedostal ale aj tebe aby bolo lepsie!!!

Ahoj Vierka,
v prvom rade držím palce, aby dcérke nič vážne nezistili na srdiečku. Posledné tri dni mi bolo kúsok lepšie, hlavne čo sa týka
rapkania a hučania, ale pre zmenu mi v sobotu od rána podskakovalo srdce a neviem z čoho, len tak sa zobudím a skáče, ani nervózna som nebola. Ráno idemna krv a v stredu idem ja na tu kardiológiu, som zvedavá .-(
Čo sa písalo o tej následnosti po monononukleóze, tak ja som napríklad nemala, ale syn ju mal v 5-ich rokoch a veru máva také čudné prejavy, keď viac sa zadychčí pri športe, tak máva závrate a brní mu v tvári, takže neviem čo to má byť, on všeobecne nie je od mala bohvie aký športovec, takže neviem, či len nemá kondičku, alebo žeby …??? no už sa začínam báť…
Vierka držkajte sa, pozdrav aj ty detičky, papa.

tetaniu mam dva roky najlepsie na to podla mna pit vela mineralky,uzivat magnezium a B komplex a ja jedavam aj persen.Proste sa nadopovat a dako zit.Da sa s tym normalne zit len na to nemysliet.Ale je to neskutocne zakerna choroba.A s tym alkoholom tazko povedat.Ja ked si vypijem (par piv) tak sa uvolnim a citim sa uplne zdravy a nemyslim na to.Dokonca som cital clanky,kde ludia pisali ze im strasne pomaha fajcenie marihuany ale to je asi individualne.

Ahoj Kika! prosim ta, mohla by si mi poslat ten kontakt na tu liecitelku, ktora ta lieci ? velmi by ma to potesilo! Dakujem!

…mne zvyklo pomôcť obyčajné fajčenie, ale keď som otehotnela pred rokom, tak sa mi to zhoršilo, akonáhle som prestala fajčiť…ale teraz kojím a stále nefajčím, tak sa mi to furt vracia, raz lepšie raz horšie, ako na hojdačke…

Vierka, ako ste dopadli s dcérou na kardiologii??? Ja som bola dnes na vyšetrenie, a objednaná som bola na 11-tu a po dvoch hodinách čakania, keď som už nastojčila, kedy ma zoberie, lebo že mám doma malé dieťa a potrebujem kojiť… (lebo bral takých čo prišli po mme), tak povedal, nech idem nakojiť a nech prídem, tak som sa zvrtla, že teda už viac neprídem a zmením doktora, tak takýto systém ja nebudem podporovať, fuj, tak ma vytočil, že mi ešte stále buchoce srdce a to som išla na vyšetrenie so srdcom, dobre, nie???

Ja viem,ze si to tak nemyslel.Len sa bojim toho,ked to moze vyvolat.Drzim aj ja tebe palce.Vcera to bolo zasa katastrofa,uz som myslela,ze zas budeme volat zachranku.Uz mi je z toho vsetkeho na nic,dva krat ma zobrala zachranka za sebou,len dufam ze to nebude pravidelnost.Ahoj a drz sa.Vierka

Ahoj Sisi.No boli sme v Blave.predstav si urobili jej tam EKG a poslali nas domou do Kosic.Vraj,Union poistovna ma vycerpany limit,tak nam budu volat kedy mame prist na prijem na 5-dni.Boli sme tam 1.4.2009 a uz vtedy bol vycerpany limit no nechapem to.No nezavidim ti to vysetrenie.Poviem ti jednanie pod bod mrazu.Dufam ze ta vysetrili potom.Ja som tiez bola mala som Holter na 24-hodin a vysledky budu v utorok tak som zvedava. Vcera mi zas bolo velmi zle,mysleli sme,ze budeme volat zachranku.No potom to akosi preslo,len manzel sedel celu noc pri mne a kontroloval ako mi je.Bol taky vystraseny z toho,ze ked to tak pojde dalej neviem ci sa nedostane na psychyatriu.Davaj pozor na seba aj na srdiecko.Mas babätko tak pozor.Drzte sa ahoj.

Ahoj Vierka,
jeeeeej aj Ty si z Košíc??? Aj ja.
Tak to je náhoda, že??? No to s vami teda tiež poriadne vypiekli, yakýto bordel tu máme teda, však??? A vieš ako som pochodila, išla som za všeobecným lekárom, nech mi napíše nový sprievodný lístok a idem za novým kardiológom, a tiež spomínal, že by mi mali dať na 24-hodn. monitorovanie. Tak sa ťa chcem spýtať, ku ktorému kardiológovi chdíš ty a či si s ním spokojná. Ďakujem. A želám, aby sa ti tie stavy nevracali, papa

Ahoj Sisi.Tak toje naozaj nahoda ze sme z kosic obe a ani o tom nevieme.Ja byvam na jazere.Na kardiologiu chodim k amfiteatru.Je to lekarka a vidi sa mi dobra.Aj sestricku ma taku prijemnu.Skus a uvidis.Drzim palce a dakujem dufam ze uz budem mat pokoj od tych stavov.Drz sa moja ahoj

Sisi ty fajcis tiez? Aj ja.Myslela som si ze prave to vyvolava tu tetaniu.Prisla som na to ze nie.lebo ked mi bolo zle tak som nefajcila vobec ,az potom ked uz mi bolo lepsie tak som skusila po tyzny a nic,mi to nerobi tak cigarety mozme vylucit ako vyvolanie tetanie.Vierka

Vierka, prosím ťa, ako si dopadla s tou invalidkou? to čo píšeš ty mám aj ja, prsne ja som pobehala doktorov už veľa, môj neurolog ma lieči iba výmenou liekov, žiaden prístup, dokonca ma nechcel ani na magnetickú rezonanciu objedať. Daj vedieť nech mám nádej ako si ty dopadal.a