Tetánia

Lubik, uz si prisla na to z coho mas to palenie? Mna to trapi uz dva roky. Pred tyzdnom mi zistili tetaniu.

Lubik, uz si prisla na to z coho mas to palenie? Mna to trapi uz dva roky. Pred tyzdnom mi zistili tetaniu.

Ahoj tetanici, vidim, ze vas tu je dost. Mne zistili tetaniu pred tyzdnom. Najprv mi dr. povedala ze mam asi sklerozu multiplex. Povedali vam to aj vasi doktori? Ja som z toho hotova, zajtra idem na MRI. Tie priznaky tetanie a sklerozy su skoro rovnake. Mate aj vy niekedy pocit akoby ste mali chripku? Mne trpli v noci ruky a raz mi strpla polovica tela, pomohlo magnezko. Rano sa budim a je mi nanic, je mi teplo, telo je slabe. Niekedy ma vecer strasne bolia svaly, chvilu ma klepe od zimy a potom mi je zase teplo, palia ma lica. Niekedy sa cez den nemozem poriadne nadychnut, citim taky tlak na hrudi. Myslite, ze to bude z tetanie? Ako dlho vam robili emg vysetrenie? Mne to vypli po 4 minutach, ze test je vysoko pozitivny. Dakujem za kazdu reakciu.

Dobrý večer Ján. Ani ja Vám nezávidím Váš stav. Ja som dnes bola u iného neurológa, nakoľko už tu v Čadci skoro žiadnému doktorovi neverím. Veľmi milá doktorka, znova mi urobila vyšetrenie a bohužiaľ sa tetánia potvrdila a ešte horšie štádiu ako som ho mala pred 18 rokmi, ale že si nemám z toho robiť ťažkú hlavu lebo všetko sa dá podchyťiť ak človek príde včas aj tá moja. Sama som bola u psychiatra a napísal mi cypralex tabl. Mám ich užívať pol tabl. ráno. Neurologička mi dala iné, ale tie už jesť nebudem, lebo majú ten istý účinok a sú viac škodlivé a samozrejme k tomu magnezko. Začala som, len teraz a výsledok zlepšenia by sa mal dostaviť tak o dva týždne. Potom sa ozvem ako sa cítim. Ak si aj vy zájdete k psychiatrovi nič tým nepokazíte on Vám povie ako mne, že nie som cvok ale táto choroba je skrátka z vyčerpania a celej tej uponáhľanej doby ako to povedala aj neurologička. To je teraz moderná choroba, ktorú má asi každý druhý, len o nej ešte nevie. Ja som sa s ňou pasovala pred 18 rokmi a dúfam teraz keď už mám 46 ju skúsim poraziť zas. Držím Vám palce a potom sa ozvem ako liečba prebieha. S pozdravom a pevnej sily Veronika24

Aho Lucia áno všetky tieto príznaky ktoré máš kludne može a aj zrejme je tetánia mne ju tiež zistili asi pred mesiacom a velmi ma to trápi stále mi je slabo na odpadnutie a mavám aj bolesti v hrudi a trpne mi lavá ruka. Je to fakt hnusná choroba a neprajem ju ani tomu najhoršiemu nepriatelovi. Ak chceš kludne mi napíš na email janolistvan@gmail.com lebo tu moc nechodím tam mozme nieco popisat a mozem ti aj poradit to co mne iny poradili ahoj a drz sa.

Ďakujem Vám, že ste mi napísali a ak by ste mi mohli napísat radsej na email bol by som rád že to mozme podrobnejsie rozobrat tu moc nechodim ale na emaili som kazdy den tu je janolistvan@gmail.com dakujem Vám mjate sa pekne.

Ak môžete skúste mi napísať konkrétnejšie rady ako bojovať s touto chorobou a napíšte mi prosim Vás ake ste Vy mali stavy lebo ja mávam strasnu bolest a palenie v hrudi rovno na srdci ale ked sa ohnem do zadu tak ma to vsetko boli takze to budu zrejme kosti a aj nieco s chrbticou.

Stravu nejak extra specialnu nemam. Snazim sa “dosypat” to co viem ze mi chyba - magnezium, kalcium, Bkomplex. Snazim obmedzit pecivo - nahrada vlocky, celozrnna ryza - ryzove otruby maju najviac prirodneho magnezia. Samozrejme obmedzil som aj cvicenie a tym padom aj extra bielkoviny. Kombinujem Magnezium sumive Generica cca 1 / 2-1tbl den = 125-250mg Mg, a organicke Mg-Taurinat, Mg-Glycinat - cca 200-300 mg. Dokopy cca +300-400 mg magnezia denne. Spanok sa zlepsil, nejake ataky nemavam - obcas ma boli chrbat, resp. citim take napatie. Asi by to chcelo aj riadnu dovolenku alebo vypnut aspon na mesiac… :slight_smile:

Ahojik prosim ta moc ta prosim porad mi moj priatel to ma ale nevie to ovladat strasne sa bojim onho a on je uz vycerpani pomoz nam ako ma sa tomu branit a abi bol a viedol normalny zivot. dakujem ti za radu a napis mi nenehaj nas cakat. diki

Ano ja ta chcapem mam to iste co ty mam strach ze necakane ma to chiti ale od zajtra idem na psichoterapiu ze ta pomaha tak dufam ze zabere. a tebe drzim palce a bud silna a statocna.

Ahoj ja ma tetaniu ties tasko to prezivam ale neverim na to ze clovek moze oslepnut toto si do hlavi neberem a neber ani ti… prajem sebe a vsetkim co to maju nech sa stoho dostanu a vies normalni pohodovy zivot.

Ahoj ja mam to iste tetaniu… a ked som velkom obchode som hotovi na odpadnutie este mali obchod zvladam ale richlo nakupit a utekaam… hcem sa jej zbavim neviem ako mam to uz tizden a som vicerpani neviem co mam robit.

Napíš mi do rp-pokecame o tom na pokec-lienka5421-dakujem

Ahoj, aj mne zistili boreliozu a nasledne aj tetaniu. Priznaky mam strasne, niekedy si myslim, ze koncim. Slovenske zdravotnictvo je absolutne neschopne. Ako si prisiel na spojitost boreliozy a tetanie? Ozvi sa mi, pls, na lubomira.rekova@gmail.com.

Ahoj Lubka, tvoj príspevok je ako šitý na mieru mojim problémom. Mám tetaniu a nič mi nepomáha (magnezko ani liek Timonil). Som už zúfalá, takmer vôbec nefungujem. Mám už aj vedľajšie účinky lieku, dusím sa, skáče mi tlak a zrejme to škodí aj obličkám, lebo mám krv v moči. Lekárka mi až teraz dala urobiť bolieriózu, výsledky budú až o 2 týždne. Bude to peklo, ak sa to potvrdí. Neviem ako zvládnem ATB liečbu. Nevieš o nejakej alterrnatíve. luda

Zdravim vsetkych tetanikov. Aj ja mam tetaniu, teda aspon pred 2, 5 rokom mi ju diagnostikovali. Ako tak som sa z toho dostala a 2, 5 roka som bola uplne fit bez ziadnych liekov. A prave teraz sa mi ozvala znova, este mam ist na EMG kde mi to bud potvrdia, alebo vyvratia. Ale moje priznaky su ako vo vecsine vsetci pisete. Totalna slabost az neschopnost chodit, trpnutie lavych koncatin, tlak na hrudi, tazsie sa mi vtedy dycha, toci sa mi hlava az taka napata je, trpnutie tvare atd. Som z toho aj ja zufala, tiez som tip dost aktivny a vo vsetkom ma to brzdi. Inak som vo vacsine optimistka, tiez sa rada smejem a srandujem (ked mi nic nie je) , vzdy som bola sportovo zalozena. Mam lieky zatial od psychiatra, ktore ma len oblbuju. Uzivam magne B6, calcium D, chyba mi fosfor v krvi, tak to si doplnam vhodnou stravou. CHcela bi som zistit ci su neni na to najake caje, alebo nieco na prirodnej baze. To by som skusila skorej, ako tie oblbovaky. Ak ma niekto s niecim skusenost, poprosim o radu. Hlavne chcem a aj vam vsetkym zelam skore uzdravenie.

Ahoj ja mám skoro podobné príznaky, idem na EMG, kvoli podozreniu na tetaniu a dr. ma posiela ku psychiatrovi, ze mam depresivnu poruchu… ze si namyslam, ze mam sklerozu… ako si dopadla na MRI?

Ahojte Sisa a Zlatka,
tiež mám podobné problémy. Mne úplne zabralo Magne B6, ráno a večer. Predtým som na dané problémy bola aj u psychiatričky a nasadila mi citalec a neskôr pre únavu wellbutrin, čo bola totálna katastrofa. Nemám diagnostikovanú tetániu, neurológ ju uviedol ako prac. diagnózu popri iných (zablokovaná krčná chrbtica, cefalea) , a jeho liečba (Magne B6) zabrala najlepšie. Teda moje tetanické symptómy súvisia s nedostatkom horčíka v tele. Ľuďom s nedostatkom horčíka je nebezpečné užívať antidepresíva SSRI ako sú citalec, pretože môžu viesť k rozvoju arytmie a spôsobiť zástavu srdca a teda smrť. Po antidepresívnej liečbe sa moje príznaky enormne zhoršili, wellbutrin dokonca vyvolával epileptické záchvaty. Po ročnej liečbe citalecom a polročnej liečbe wellbutrinom moje srdce skutočne horšie reaguje na fyzickú záťaž a znižuje moju výkonnosť. Samozrejme to môže byť tiež príznak tetanie, ale nebyť tej liečby antidepresívami, myslím, že moje telo by bolo v súčasnosti na tom lepšie. Takže treba správne odlíšiť príčinu tetanie, lebo to môže mať katastrofálne následky. Psychiatrické lieky nie sú vhodné na všetky typy tetanie. A samozrejme pri tetanii treba vysadiť úplne alkohol. S Magne B6 mi je úplne super a môžem sa venovať svojim obľúbeným športovým aktivitám, aj keď so zníženou výkonnosťou, ale ak by som si dala jedno malé pivo, ale deci vína, tak mi je mizerne a vrátia sa symptómy ako búšenie srdca, zášklby, ktoré môžu prerásť až do záchvatov - tras celého tela, únava, zmätenosť, nespavosť, bolesti hlavy, rozmazané videnie. Nervový systém je vždy dobré podporiť vitamínmi B, najmä B1, B6 a B12, horčíkom, omega 3, vitamínom D. Na svalovú slabosť a búšiace srdce okrem horčíka dobre zaberá aj koenzým Q10.

AHoj prepac ze ti pisem, ale ja mam tetaniu a neviem s nou zit,. tak som videla na nete ze napisem a opýtam sa niekoho s podobným problemom, dakujem ti za kazdu jednu radu.

ked tak tak mi napis na moj e-mail : daska_l@centrum.sk

Daska

Reagujem na aj ja na to diagnozu tetanium, ma to moja dcera a prednosta detskej kliniky na kramaroch mi odmietol pomoc, len pre to, lebo mi vyslovne povedal, ze je najlepší lekár, já si myslím, že je najlepší… však viete čo všetci sa hanbím, že som na slovensku a prosila som svinu o pomoc, ale ako sa vraví na každú svinu je vriaca voda… že