Tetánia

Dobry den Vam vsetkym,
uz som tu pred casom pisala o mojich tetanickych stavoch, aj o tom, ze tiez mi pomaha magnezium a vela oddychu. Tetanie som sa takmer zbavila pred letom, par mesiacov nebolo ani naznaku po nejakej chorobe. Zrazu prisiel jul a vsetko sa vratilo, ba co viac… Mam pocit, ze to nabralo este vacsie grady. Co som doteraz nemala problem, napriklad so spankom, teraz bez nejakej tabletky na spanie sa v posteli len prehadzujem dlhe hodiny a spanok ziadny. A co je este horsie, zacalo mi to velmi velmi vplyvat na psychiku, hoci si myslim, ze som silna osoba… Ovladaju ma pocity obrovsekej bezradsnoti a strachu, ktore neviem ovladat, hoci sa snazim to predychat, ten pocit vo vnutri mna je hrozny a nedokazem s tym uz viacej bojovat. Doteraz som sa liekom a psychologom vyhybala lebo, ano, aj ja som jedna z tych, co si povedali, ze predsa nie som “na hlavu”, aby som sla k psychologovi… ja viem, "na hlavu"nie som, ale zjavne som “na dusu”. Mate prosim niekto nejake taketo priznaky, ze sa vnutorne tak rozrusite, az je Vam z toho zle, pocity bezradnosti a obrovsky strach?
Mozte mi odpisat aj na mail, budem rada za kazdu komunikaciu s niekym, kto je na tom podobne a nemysli si, ze sme len hypochondri…
Dakujem a pekny den…

Ahoj.
Musím sa priznať, že aj mne sa stav dosť zhoršil, ale všimla som si za tie roky, že sa mi zhoršuje stav / tetania / sept. -okt a marec. Momentálne tiež skoro nespím trpne mi dosť telo v hlave mi doslova brní až vibruje a to hlavne v noci. Dosť často mám problém s koncentráciou. Tie psych. stav poznám tiež. Snažím sa brať vit. +horčík + b6. Ak to neprejde nasadím citalec a B inj… Začala som ext. študiovať vš dúfam, že to bude ok.

Ahoj ja mám tieto tetániu už 20 rokov a viem to len dva vďaka lekárovi čo ma mal za strašne chorú. ustavične ma napchával antibiotikami na hrdlo priedušky posielal psychológom až teraz som konečne zistila čo mi je. sanitka ma viezla už trikrát 200 na 140 tlak infuzie stále horúčky. posledné roky som bola v strašnom strese a to ma skoro odrovnalo. liečim sa už roky homeopatiou a je to super lebo lieky sú zverstvo. náhodou som sa dostala ku knihe o starých bylinkárkach a tam som našla super recept na odvar v ktorom je veľké množstvo horčíku a to prírodného mám ho v chladničke ako prvú pomoc a je to super každý si to doma môže urobiť sám. 1lit. červeného, 10 hustých petržlenových vňatí spolu 5 minút povariť ak to chcete sladké pol. lyž. medu ešte nejaké 3minutky potom scediť po vychladnutí do chladničky. keď mám problémi denne 1, 2, 3 pol. lyž. každý deň. pomáha. nedávno mi kamoška darovala čaj ktorý tiež obsahuje veľké množstvo horčíku upokojuje, dokonca nepotrebujem kávu a dodáva imunitu, už si ho kupujem cena absolutne smiešna 1kg 9eu ale ja som fit robím opatrovatelku v rakúsku bez tohoto ani von nejdem. ten čaj sa volá ERBA MATE s touto cenou mi ho nosia aj pre mojich známych v obchode je po 20-25eu osobne som rada ked pomôžem lebo môj život bol doteraz peklo a už som na tom lepšie ale pozor najpodstatnejšie je zrušiť stres strach robievam si také chvylky pri sviečkach pustim hudbu a meditujem, alebo teplý kúpel sviečky voňavé levandulové je to na nezaplatenie. rozmaznávajte sa Mariana

RECEPT NA PRíRODNY HORČÍK 300 ročný ak nie viac

Recept na odvar v ktorom je veľké množstvo horčíku a to prírodného mám ho v chladničke ako prvú pomoc a je to super každý si to doma môže urobiť sám. 1lit. červeného vína, 10 hustých petržlenových vňatí spolu 5 minút povariť ak to chcete sladké pol. lyž. medu ešte nejaké 3minutky potom scediť po vychladnutí do chladničky. keď mám problémi denne 1, 2, 3 pol. lyž. každý deň. pomáha. nedávno mi kamoška darovala čaj ktorý tiež obsahuje veľké množstvo horčíku upokojuje, dokonca nepotrebujem kávu a dodáva imunitu, už si ho kupujem cena absolutne smiešna 1kg 9eu ale ja som fit robím opatrovatelku v rakúsku bez tohoto ani von nejdem. ten čaj sa volá ERBA MATE s touto cenou mi ho nosia aj pre mojich známych v obchode je po 20-25eu osobne som rada ked pomôžem

Môžte mi poradiť kde kúpim čaj erba mate za dobrú cenu ?

Ahoj Gabika prosím daš mikontakt na tu tvoju lekárku? mam priatelku ktorá je natom veľmi zle, neviem čo sa stane ak už jej niekto neporadi zmyslplno… prosím pomôž mi… rampaeik@schaeffler.com

Adrika,

presne mam to iste. ako ste na tom po rokoch? ja takisto-odvoz RZP pre nenormalne busenie srdca, a na ECHU mi zistili nezavazny prolaps mi chlopne, ako vam… no maju podozrenie na tetaniu. akam na vysetrenie EMG. no najviac ma momentalne trapi nespavost…

Dobrý deň. Ja mám Tetániu tiež. Poradíte mi niečo prosím? Vopred ďakujem.

Ahojte, mam 22 a tiez mam stetaniu. MOJE PRIZNAKY vzdy ked niekam idem po cerstvom vzduchu zacne sa mi tazko dychat mam pocit akoby sa mi stiahli priedusky a za chvilu sa nebudem moct nadychnut, ako dalsi priznak prichadza ako keby neviem to inak nazvat stiahnutie v hlave tiez mam pocit ako keby takych stahov a pulzovania a plus rezanie vzdy v pravej casti hlavy hned za okom. A tretim priznakom je slabost a strata rovnovahy, mam co robit aby som som sla rovno a velmi sa premaham aby som vobec udrzala tempo lebo vacsinou sa ponahlam kef idem do. skoly napr. CHCEM sa Vas ktori mate tiez Tetsniu opytat ci si myslite ze tozo su priznaky len tetanie alebo moze ist aj o ine ochorenie. ZA Kazdu odpoved dakujem. Prosim piste mi na mail ak budete chciet o tom hovorit viac. Ivana.zajacova2810@gmail.com

Ahoj uz sme spolu pisali len uz mam iný email tak ak chces a mozes napis mi nan ak mas nieco nove. janlistvan@centrum.sk

Ahoj uz sme spolu pisali ak si pametas ale napis mi na email ak mas nieco ohladom tetanie noveho janlistvan@centrum.sk

Ahoj prosim ta napis mi na email ak mozes rad by som z tebou rozobral hlbsie pliagu menom tetania aj ja ju mam email je janlistvan@centrum.sk

Prezvonte mi iba 0901 700 560.

Čaute, dovolím si upozorniť ešte na jednu vec. To čo niekedy lekári rôzni označia ako tetania, či tetanický syndróm môže byť naozaj hocičo… od záchvatov paniky až po boreliózu. Ja som takúto rekapituláciu robila so psychológom v Banskej Bystrici v kombinácii s konzultáciou u neurológa. Do pozornosti preto dávam aj tzv. disociačné stavy, ktoré môžu byť najmä u ľudí, ktorí zažili nejakú psychickú traumu. Tak, ako to bolo u mňa. Disociácice sa prejavovali pocitmi neskutočna, točením hlavy, prichádzali náhle, postupne v rôznych situáciách, náhodne, pobehala som doktorov, vyšetrenia, tetanický syndróm bol jedna z úvah, ale nikto sa ma nepýtal aj na okolnosti vzniku… Pravdu povediac ani som si ich veľmi neuvedomovala. Až keď ma “osvietený” a citlivý neurológ neposlal za psychológom. A ten v rámci rozhovorov otvoril pomaly vďaka citlivému prístupu rôzne oblasti a ajhľa, prvýkrát som takýto stav mala v čase keď otčim pod vplyvom alkoholu bil matku. Celá som sa rozklepala, myslela som že zomriem… Odvtedy nadlho kľud. A potom návrat vecí pod vplyvom konfliktu s manželom, kolotoč povinností okolo detí, manželovo podnikanie,… Dnes som vďačná Mgr. Záskalanovi z Banskej Bystrice, že mi pomohol. Takže pozor, nehádžte informácie od doktorov do jedného vreca. Postupne si ich utrieďte, overte, tetánia ako tomu dnes už rozumiem ja je široký pojem pre veľa vecí a niekdy môže riešenie skôr zakrývať, než prinášať pomoc. Držím všetkým palce! P. S. Pozor, mnoho tzv. liekov je návykových, kamarátke skončili “paniky” po tom, ako prešla liečením, kde postupne vysadzovala lexaurin a diazepam, ktoré kupovala potajme na nete.

Kto robil akupunkturu? Totiz niekde pisali ze prave akupunktura pomohla. Nerada by som skoncila horsie ako mi je teraz. Dakujem.

Kto robil akupunkturu? Totiz niekde pisali ze prave akupunktura pomohla. Nerada by som skoncila horsie ako mi je teraz. Dakujem.

Dobry den napište pomožem Vam akupunkturov kikava@atlas.sk

Môžem poprosiť email? chcela by sa niečo popýtať

Ahojte, neviem či mám práve tetániu, keďže nikto nevie čo to je, ale bývam strááášne unavená, mizne mi železo z krvi a mám rozhádzaný celý tráviaci trakt. Buď mi je zle na žalúdok, alebo mám kŕče v bruchu, alebo ma nafukuje. No hrozné. Rok som brala Cipralex ale chcela som to vysadiť a pomaly sa mi to vracia. Osobne si myslím že je to zo stresov. Mám v práci veľmi veľa rôznorodých a zodpovedných úloh ktoré si vyžadujú moju úplnú koncentráciu aby som sa vyhla chybe a okrem toho ma hocikedy vyrušujú a žiadajú o riešenie ešte iných úloh. Takže som dlhodobo v napätí. A tomu aj pripisujem tzv. “zbláznenie nervového systému”. Neviete mi poradiť ako z toho von? Nechcem byť stále na utlmujúcich tabletkách. Rozhodla som sa odísť z tejto roboty ale čo zo sebou robiť ďalej aby to prešlo.

Dobry vecer, chcela by som sa spytat ci ma niekto skusenosti s liekom citalec. Dajte mi vediet. Dakujem