Tetánia

Ahojte, mne pomaha Shilajit, je to mineral, ktory sa nachadza iba v Himalajach, popozerajte na nete, obsahuje asi 80! mineralov a latky, ktore podporuju ich vstrebavanie.
A najviac sa moj stav zlepsil po zacati uzivania AC11, to je u nas zatial malo znama latka z Amazonskeho Macacieho pazura, ktora ma 10 USA patentov. Uzastna vec nie len na tetaniu. Vysvetli tu ako funguje by bolo na dlho, pozrite napr. na energiabhip. sk, produkt Purple Caps

Dobrý Deň, nedalo mi to, chcem sa len opýtať či ste sa daly vyšetriť aj odborníkovy, doktorovy, zameranému na tieto problémy? Mala som úplne podobné, v detstve nezistené a je z toho celiakia na celý život. Ale po strašne nepríjemných vyšetreniach, nakoniec sa s touto chorobou dá v pohode žiť. No ale ja nechcem strašiť, moc tomu pridá stres, ale ako sa ho zbavyť? To neviem tiež pri troch zdravých deťoch a starostiach. Prajem Veľa zdravia a pekné Sviatky!

Prečítala som si Váš príspevok a možno 80% som s ním stotožnená. Problémy s lepkom, (ake trávenie v poriadku) , pobolievali ma nohy, svaly, klby. Pri bezlepkovej diete som bola relatívne v poriadku. Teraz mi zistili tetániu. Som z toho bezradná. Ale Váš príspevok ma povzbudil, že nie je to psycho-problém. Nikdy som problémy takého razu nemala. Som presvedčená, že tento stav je niečim spôsobený. Problémy so sťahovaním svalov na rukách, nohách a v tvári začali pri používaní neur. tabletiek. Prajem pre Vás veľa zdravia a pevne verím, že s tým si poradím, Veľmi pekne Vám Ďakujem.

čítam a nevychádzam z úžasu… pravda je, že ak si človek sám nenaštuduje, a nejde k lekárovi potom s tým, že chce ísť na také a také vyšetrenie… Tetániu mi diagnostikovali asi pred 9 rokmi… viem že niečo sa dialo na konci tehotnosti so synom, ktorý má 25 rokov… ťažké dýchanie, kameň na hrudi, neskutočná slabosť a vyčerpanie, zažila som pocity tak neznáme, že som panikárila v prvých sekundách, lebo mozok to nevedel spracovať. KLASIKA, lekárka doporučila magnézium, čo nepomáhalo, až po rokoch ma neurologička odoslala na to vyšetrenie. Začala sa liečba antidepresívami, a vyskúšala som ich viacero, lebo mi z každých bolo ešte horšie. Až mi nasadili seroxat, ktorý mi pomáhal, ale len do času. Nastali roky boja so slabosťou, a bolesťami chrbtice, súkromné problémy a iné… Pred rokmi som skončila na psychiatrii, lebo som sa tam pýtala, už som si myslela že si niečo urobím, lebo nedá sa bojovať donekonečna so slabosťami, ked nevládzete urobiť ani minimum v práci, a doma tiež. Ked som sa pýtala k psychiatrovi, lekárka si spomenula ešte že či mám v poriadku štítnu žľazu, tam mi našli problémy, ale nevyriešilo sa nič. Tak sa liečim už roky, beriem antidepresíva ako chlieb náš každodenný, a je to horšie a horšie. UVEDOMILA som si že psychiatria nie je pre bláznov, je to len obmedzené staré myslenie pre ľudí… nie každý má nervy zo železa, a energiu na celý život, ak sa toto spotrebuje skôr ako sa má, človek trpí. KEBY som sa pýtala skôr ku psychiatričke, nedopadla by som takto, vtedy som mala veľkú šancu dostať sa z toho. Pravda je, že pokoj, mať dobré rodinné zázemie je veľmi dôležitá vec, ktorá ovplyvňuje aj naše zdravie, bohužiaľ je doba zlá… všetky maličkosti ktoré nás trápia, nás aj ovplyvňuje v každej podstate života. Dnes lekári za všetkými zdravotnými problémami vidia psychiku, čo je síce pravda, ale nie úplná… BOLESTI HLAVY, trpnutie, môže to byť spojené s chrbticou. Ale napríklad problém so št. žľazou niekomu pomôžu lieky, a má pokoj. Niekomu zaberie, inému niečo iné. Treba sa naučiť vnímať radosť z maličkostí a musí sa naučiť mať rád. Želám vám aby sa vaše trápenie aspoň trošku zmenšilo, a ešte niečo, ampulky magnezium6, možno pomôžu viacerým z vás

Mila Slavka,
vyskušaj sušenu goju-billa-každy deň asi 10 semiačok
potom si kup v lekarni 100% rakytnikovy olej-8 eur
a daj si u lekarky pichnut infuzky c vitamin, aspon 5
ks-jedna 30 eur. na šalaty si davaj lanovy a tekvicovy olej. fungujem len na tomto, su to elixire života. mam viacej typov ale začni tymto. vela uspechov zlatka
tie infuzky dostavam u ortopedičky

Dobry den. Chcela by som vas poprosit ci by ste mi nevedeli poradit kde sa da kupit ten cajik MATE co spominate? Dakujem

Ahoj, užívaš niektorý z nich? Pomáha to?

Dobry den, ja reagujem na vas prispevok. mam pocit, ze mam tetaniu… mam tie iste priznaky ako vy… najhorsie je to motanie hlavy a dychanie… chcel by som vediet ako ste natom? pomohlo to?

Tento email je spravny… dakujem za akukolvek radu : (

Od dectva mam modre pery liecil som sa na chrbticu

Od dectva mam modre pery liecil som sa na chrbticu.

Ahoj, to purple caps mi velmi pomaha, uzivam to asi pol roka a moj stav sa velmi zlepsil

Vitaminom d3 sa vobec neda predavkovat to by clovek musel brat neuveritelne davky, nie je to mozne a opalovanim sa ziska minimalne mnozstvo decka a ak pouzivas ochranne faktory tak len 20 percent ti krem prepusti do tela. takze mylny nazor

Slavka, vyhladajte najskor odbornikov na traviaci trakt-vylucte priciny ochorenia traviaceho systemu a na podporu duse vyhladajte psychologa, psyhoterapeuta.
Skusat pokusom omylom rozne vitaminy, preparaty… by vam mohlo vase travenie skomlikovat.
riesenie je sucasne- bio-psychologickom pristupea v hladani seba samej a svojej vnutornej podpory. Nie kazdy sa hodi na prilis stresujucu pracu, aj ked sa to da postupne ucit, len mieru a reakciu na stres ma kazdy clovek inu. Pre vas je vyzvou- skumat svoju mieru- kolko vladzate vy osobne.
Rita svihranova / zdravy zivotny styl, psycholog, psychoteraput /

Suhlasim s pani Darinou,
mnohe problemy mozu suvisiet s tazkym osudom, historiou, traumatickymi zazitkami.
Dolezite je si najst odbornika, ktoremu doverujete a spolu s nim postupne hladate a odkryvate rozne trapenia a pomaly chapete suvislosti prepojenia duse a tela. / psychosomaticky pristup, trauma terapia, psychoterapia, a pod.
Problem na Slovensku vnimam v psychickych zabranach navstevy psycholog, psychoteraputov a v ocakavani rychlej zmeny po navsteve odbornika- ludia ziju desiatky rokov s problemami a cakaju zmenu za 5-10 hodin. Prve sedenia sa vytvara dovera k odbornikovi, hladanie zdrojov a sil a odvaha na pomale odkryvanie v pripade traumatickych zazitkov.
rita svihranova / psycholog, psychoterapeut

Reagujem na Lubku. Viem o čom hovoríš. Práve sa s tím pasujem aj ja. Tiež beriem tie lieky ako ti. Som zufala, lebo sa mi velmi zhoršil stav. Už neni dna, kedy by mi nebolo zle. Trápim sa už 22 rokov. Prosím priatelia, ak máte niečo, čo by pomohlo nášmu zlepšeniu, tak to velmi uvítame. Držte sa. Vlasta

Petra, prosim Ta ozvi sa mi na email. Dakujem.

Tetania- vrece s mnohými dg. Ale treba začať od základu. Za štítnou žľazou máme 4 príštitné telieska. Tie kontrolujú homeostázu vápnika a iných minerálov a ovplyvňujú metabolizmus kosti a celého tela.
Pri zníženej funkcii / zápal, nádor, operácia št. žľ. a poškodenie, zlá výživa alebo trávenie, nedostatok vitamínu D a iné. Klesá ionizovaný vápnik v tele, spôsobuje to mravenčenie a krče v prstoch ale aj inde, tetánia, psychické problémy.
Diagnostikovať to je vlmi ťažké, pokiaľ sa na usg. príštit. teliesok neobjavia hrubé zmeny. Rozhodne treba pri tomto podozrení vyšetriť aj ionizované Ca ++ / ťažké a drahé vyš. / a vyšetrenie parathormónu. Odporúčam vyš. v ČR- v Prahe, kde sú určite lepšie vybavení ako u nás títo šmecari.
ALE- ruku na srdce- uvedomujete si, že dnešmá mládež sedí pri počítačoch a pri knuhách či telke a má málo D vitamínu najmä v zime. Dievčatá a ženy si ešte aj tvlár nalíčia- takže zablokujú zvorbu v koži- ktoré sa dá len čiastočne nahradiť umelým D vitamínom. A viete prečo cigánske deti nemajú skoliózu tak ako biele? Lebo večne trčia von a D vitamín je fantastický aj v tom, že keď ho máte dosť tak aj z toho minima vápnika čo človek prijme potravou dokáže vstrebať dostatočné množstvo vápnika. CH ý b a nám slnko! Netreba sa spáliť na pláži a kúpalisku- ale pravidelne ho prijímať v zdravej forme. Preto kočky- pracujte celý rok nenalíčené na záhradkách a počúvajte staré matere, tie sú múdrejšie ako ten judášský kozmetický primeysel. Len pozor na liečte a boreliózu- pri práci najte podkolienky a celé topánky. Nechodiť na boso po tráve. A DENNE SA VYDRHNúť po práci so žinkou v sprche. Aj B komplex / malý / ich odháňa spolu s cesnakom. Pri príznakoch tetánie dávať D vitamín a calcium. Pozor nie obrovské dávky, lebo kalcium vytláča magnézium a to môže spôsobiť zvýšenú nervosvalovú dráždivosť. Takže ak pijete kadejaké energetické nápoje s veľkým množstvom vápnika- aj to môže vyvolať tzv. tetániu. V zime si pridávajte malé mn. S vit. napr. Viganthol. Iné príčiny tetánie sú oveľa zriedkavejšie.

Autor: matuzalém-oprava preklepov
Dátum: 23. 02. 2015 - 10:16
Reagovať na tento príspevok

Tetania- vrece s mnohými dg. Ale treba začať od základu. Za štítnou žľazou máme 4 príštitné telieska. Tie kontrolujú homeostázu vápnika a iných minerálov a ovplyvňujú metabolizmus kosti a celého tela.
Pri zníženej funkcii / zápal, nádor, operácia št. žľ. a poškodenie, zlá výživa alebo trávenie, nedostatok vitamínu D a iné. Klesá ionizovaný vápnik v tele, spôsobuje to mravenčenie a krče v prstoch ale aj inde, tetánia, psychické problémy.
Diagnostikovať to je velmi ťažké, pokiaľ sa na usg. príštit. teliesok neobjavia hrubé zmeny. Rozhodne treba pri tomto podozrení vyšetriť aj ionizované Ca ++ / ťažké a drahé vyš. / a vyšetrenie parathormónu. Odporúčam vyš. v ČR- v Prahe, kde sú určite lepšie vybavení ako u nás títo šmecari.
ALE- ruku na srdce- uvedomujete si, že dnešná mládež sedí pri počítačoch a pri knihách či telke a má málo D vitamínu najmä v zime. Dievčatá a ženy si ešte aj tvár nalíčia- takže zablokujú zvorbu v koži- ktoré sa dá len čiastočne nahradiť umelým D vitamínom. A viete prečo cigánske deti nemajú skoliózu tak ako biele? Lebo večne trčia von a D vitamín je fantastický aj v tom, že keď ho máte dosť tak aj z toho minima vápnika čo človek prijme potravou dokáže vstrebať dostatočné množstvo vápnika. CH ý b a nám slnko! Netreba sa spáliť na pláži a kúpalisku- ale pravidelne ho prijímať v zdravej forme. Preto kočky- pracujte celý rok nenalíčené na záhradkách a počúvajte staré matere, tie sú múdrejšie ako ten judášský kozmetický priemysel. Len pozor na kliešte a boreliózu- pri práci majte podkolienky a celé topánky. Nechodiť na boso po tráve. A DENNE SA VYDRHNúť po práci so žinkou v sprche. Aj B komplex / malý / ich odháňa spolu s cesnakom. Pri príznakoch tetánie dávať D vitamín a calcium. Pozor nie obrovské dávky, lebo kalcium vytláča magnézium a to môže spôsobiť zvýšenú nervosvalovú dráždivosť. Takže ak pijete kadejaké energetické nápoje s veľkým množstvom vápnika- aj to môže vyvolať tzv. tetániu. V zime si pridávajte malé mn. D vit. napr. Viganthol. Iné príčiny tetánie sú oveľa zriedkavejšie.
Tiež pozor na mačky a toxoplazmózu. Nechytajte mačky. najmä neznáme. Toxoplazmóza ovplyvňuje naše myslenie- spomaľuje a poškodzuje ho. Môže vyvolať aj schizofréniu.

Ahojte… taktisto mam uz skoro 3 roky problémy ako je panická porucha, tetánia, atď… to nikto nevie presne určiť lebo to spolu suvisi… mala som obdbobie kedy son nebola schopná ničoho, pomaly ani vstať z postele, nechodila som do školy, ani von, nieže ešte sa zabávať, vyhýbala som sa miestam kde je veľa ľudi, malo vzduchu, vždy keď sa niečo dialo dostávala som záchvaty… taktiež aj pri ceste autom, alebo hocikde, stačilo na to len pomyslieť. Okrem toho príznaky ako točenie hlavy, nevoľnosť, pocity na zvracanie odpadnutie, tlaky na hrudi na hlave, úzkosti, trasenie, bolesti okolo očí na čele… teraz však už som na tom omnoho lepšie, chodím normálne von aj do spoočnosti. Veľmi mi pomáha myslieť na niečo iuplne iné, čo najmenej stresu, pohyb, voda zdravá strava a hlavne pozitivne mysliet, pomáhaju mi masaze, rozne dychove cvicenia alebo joga :slight_smile: