Tetánia

Ahojte vsetci aj mne zistili tetaniu a je to hrozne strasne ma to nici mam velke busenie srdca hrozne zavrty tlaky do havy trpne mi tvar zle sa mi dycha kolise tlak triasie ma mam navaly tepla psychiater mi naordinoval xanax a escilatoparm ale ja necitim ziadne zlepsenie aom matka 4 deti a tak vas prosim o rado co mam robit potrebujem riadne fungovat mavam hrozny strach ze je uz koniec so mnou

Mám tetániu, mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok?

Ahoj, treba počkať escitalopram začne účinkovať po 3 týždňoch. Môže trvať mesiace pokiaľ sa začneš cítiť lepšie. Ja som mala intenzívne problémy s tetániou 3 roky. Brnenie v tele svalové zášklby. strata pamäti, závrate… každý deň stav na odpadnutie. Dlhodobo užívam Mg500-horčík. Výborne mi robia aj inj. B12 - s času načas to už cítim, keď potrebujem. Asi 2x do roka po 5inj. Treba si dať horčík s vit. B6. Horčík môžeš aj vo väčších dávkach.

Určite nie tetánia nie je choroba je to stav.

CHcela by som reagovať na príspevky ohľadom Tetánie. Mám aj ja tetániu už 10 rokov, ale chcem aby ste si uvedomily že to može byť z vyčerpania a zo zažitia nejakej traumy mne sa to stalo, ked mi umrel 49ročný brat. Mám veľké krče v noci hlavne vnohách na to ťažké dýchanie som si už zvykla, ale tu radu z akupunkturov ešte vyskušam ináč beriem len Magnézium.

Ja vám chcem povedať, že to z očkovaním nemá nič spoločné treba sa zbaviť strachu zo všetkého, lebo strach nikomu nepomože, akurát si človek privodí choroby či sa ty budeš báť, aj tak sa stane čo sa má stať. Ale ked vyskušam tu akupunkturu ozvem sa a ked mi pomože oznámim vám to a podelím sa s vami o tom.

Chcem sa bás opýtať, či ste skúšali nejakú terapiu? To čo uvádzate vo svojom príspevku súhlasí, je to o starachu, nezvládnutí nejakej náročnej situácie, traumy. Psychika je zablokovaná a následne sa takto prejavuje. Držím vám palce. Je to predovšetkým o vedomej práci na sebe samom.

Ahoj :slight_smile: prosím Ťa a čo ti pomohlo k zlepšniu stavu okrem toho čo si pisala, nejake vitaminy? som natom presne ako si pisala ty. Ďakujem Ti pekne za tvoju odpoved pekny den

Ahoj Matuš, prosim ťa nenapisal by si mi na mail? Ďakuejm Ti pekne :slight_smile:

Ahoj ja mám podobne problémy uz skoro 10 rokov. Na tetaniu ma nik nevysetroval, skôr sú to uzkozstne problémy, rýchly tep a vysoký tlak, aj pocit nestability ked stojím dlhšie. No dost blby pocit, raz je to lepšie inokedy nanič. Občas beriem neurol ked viem ze to na mna ide, a sú spojené s tým aj divne pocity vzadu v krčnej chrbtici. Ked som bola na pohotovosti divali sa na mna ako na simulanta.

Petra, pozor na Xanax, silno návykový, ak Ťa nikto neposlal k psychológovi, urob tak sama, pozri si prípadne tému http://www.zzz.sk/?diskusia=17501 kde sa píše o panickej poruche, ktorá sa často u doktorov zamieňa s tetániou a ľudom potom len predpisujú návykové lieky. Xanax nič nelieči, podobne by si si mohla vypiť… :- (

Ahojte. Vela som citala z vasich prispevkov. U mna diagnostikovali tetaniz po porode pred styrmi rokmi. Tri roky som bola bez problemov, ale teraz prezivam peklo. Okrem brnenia koncatin ja citim aj ako stipnutie s elektrickym prudom na celom tele, a ked je to najhorsie ani saty neznasam na tele. Ma aj iny takito priznaky. Niekedy si myslim ze sa uz blaznim, hlavne ak vsetky priznaky sa objavia spolu. V tychto dnoch som uplne napata, nervozna, bolia ma svaly. Beriem denne 4krat magne b6 a milgammu no nic. Ked je to najhorsie musim spat denne aj 14-16hodin. Neviete nejake alternativne riesenie? Lekari si myslia ze som hypochondricka, moj manzel je trpezlivy ale okolo mna ludia nepochopia ze co prezivam.

Ahoj aj ja by som bola zbedava že čo ti pomohlo okrem tich cvičení, jogi… Bola si aj u psychologički?
Dakujem za odpoveď

Zdravim. Ano taketo stavy vnutornej uzkosti a ztrachu obcas mavam aj ja. Som tetanik no zachvaty su uz zriedkave a slabe ChvalaBohu. Uzivam magnezium magnex 375mg Jednu tabletu denne ale ked citim ze to na mna ide tak zoberiem hned dalsiu a po par minutach to prejde. Nehyperventilujem nakolno uz zachvat viem kontrolovat a snazim sa ukludnit a pomaly to odoznie. No mavam casto tlak na hrudi ktory obcas citim cely den ale je mozne ze to je aj od krcnej chrbtice. Tak magnezium dost pomaha ale je potreba ho uzivat dlhodobo a vo vysokych davkach. Urcite je potreba mysliet pozityvne a vela slnka kefykolvek je to mozne. Hlavne klud a dusevnu pohodu. Pokial nejde o zivot nejde o nic…

Ahojte… ja mam tiež od minuleho roka neurologicku tetaniu, potvrdilo mi to aj EMG vyšetrenie, magneticku rezonaniciu som nezvladla pretože stiesneny priestor a tlak aj len ked mi dali tie klapky na uši mi vadilo, museli ma hned vytiahnut von, neurologicka mi predpisala vitamny Magnerot, Pyrodixin Thiamin no to mi moc nepomaha tak som navštivila aj psyhiatričku prvy krat mi dala Citalec potom som sa išla doslova vyvratit palenie na hrudi silnejšie bolesti hlavy mala som len 43kil, tak mi zmnili liek na mirzaten po tejto tabletke som aj pribrala aj pospim aj sa najem… predtym to bolo peklo… bolesti hlavy trochu oslabli ale stale su to zavratove stavy tiež neviem ako dalej aj z pracou už som sa dokonca vzdala aj šoferovania auta lebo ked mi to začne vyražat do čela to sa neda som s tymto stavom na PN vyše pol roka

Dobrý deň reagujem na vaš príspevok. Viem presne o čom hovoríte. Ja toto prežívam denne. Pochytí ma obrovský strach a beznádej, hlavne keď sa mi objavuje rad nepríjemných príznakov. Tiež som už zúfala, neviem ako sa toho mám zbaviť. Mám pocit, že takto sa neda fungovať, neurologicka mi predpisala citalec, ktorý užívam zatial týždeň uvidím či sa mi zlepší stav.

Ja mam tiez tetaniu a je to velmi neprijemna choroba. Okrem toho mam tinnitus. Som z toho nestastna. Velmi pre to trpim. Poznate niekoho kto sa toho vyliecil? A ako? Dakujem a prajem vsetkym skore uzdravenie.

Anna Xanax nie je silno návykový a hlavne ten s predlženým uvolnovaním. Ja osobne som bral staršiu formu alprazolamu / Xanaxu / pod názvom Frontin dva krát denne po dobu 1 roku nonstop, po roku zníženie na polovicu a po mesiaci vysadenie. nič sa nedialo. Asi by si musela brat konské dávky tejto látky na závislost. Pozor na alkohol v kombinácii s AD. smrtiaca kombinácia, horšia ako tvrdé drogy.
Takže Xanax je dobrý liek, len s rozumom. Ono sa Xanax a SSRI k sebe vôbec nehodí, práve naopak, zvyšujú sa vedlajšie účinky SSRI, ale niektorí lekári to berú ako menšie zlo ohladom stavu pacienta. SSRI, z ktorých je naj. mirtazapín / mirzaten / začne účinkovat najskôr po 3 týždnoch a na plno po 2-3 mesiacoch užívania a pret anxiolitikum na toto obdobie. A ked sme už hlbšie vo vedlajších účinkoch liekov, tak SSRI nabúravajú kostnú dren, znižujú počet trombocytov v krvi, z čoho vznikajú modriny, oslabená imunita atd, , narúšajú stavbu kostí a ich pevnost. Xanax viac zatažuje pečen, ale na kosti je velmi prospešný.
Ja vám môžem poradit len tolko, že pri tetane nepite alkohol, žiadne párty a opíjačky, lebo odpoved príde velmi rýchlo, nepite kolu a kávu, nič kde je kofeín. To sú priame spúštače ako paniky, tak tetan záchvatu. Mne bola diagnostikovaná panik. porucha, neskôr depresia od iného lekára, kedže sa asi moc často stažujem. Od neurologa diag. tetánia. Kvôli zápalu v krvi som bol na infekčnom, kde mi predpísali na chronickú chlamýdiu plúc ATB, plus na mykozu v krvi antimykotiká. Výsledok nula. Stále som tam kde som bol. Prežívam. Fungujem v núdzovom režime a začínam si zvykat, že to už asi lepšie nebude.

Ahoj. No ja mám diag. panik porucha, depresia. Od neurologa mám diag. tetania a vraj depresiu nemám. Od infekčného som mal diag. chronická chlamýdia a vraj tá je všetkému na vine a užíval som atb komb. takmer rok bez výsledku. Tinitus mám už 7 rokov a skúsil som na to aj nemožné.
Prešiel som všetkých možných lekárov, kliniky v zahraničí na priamu platbu, skúsil všetky možné lieky, podstúpil 3 krát MRI teda tunel mozgu… neg výsledok na Sklerozu mult. , 2 krát MRI krčná chrbtica negatívna, CT plúc 2 krát kvôli chlamýdii a mykoze, neg. Rôzne RTG, krvné testy, alergo testy, testy na štítnu žlazu kde som mal min. odchýlku. Jediné čo mi zistili na isto je, znížená imunita, kde mi následne bol predpísaný Imunor, ktorý beriem už takmer druhý rok. Inak Mirzaten 15mg, vdaka čomu spím a ako tak psychicky prežívam, Ginko na na tinitus s min efektom, ale predsa niečo.
V krvi mám neustáli, slabý zápal s ktorým si už nevie nikto rady, neustála slabost, únava, vyčerpanost po malej námahe, porucha koncentrácie, výpadky pamäte. Keby som mal písat čo všetko ma trápi, tak by ste ma mali za hypochodra, no žial na moju škodu nie som. Momentálne je letné obdobie a nikto mi nevie poradit ohladom toho, že neznesiem teplo. Nedokážem íst von, iba skoro ráno, alebo na večer, pretože by som sa zložil niekde na ulici. Absolútna slabost, tmavé škrvny pred očami. Teplo ktoré som kedysi miloval, dnes neustojím ani na malú chvílu. Neviem si predstavit, ked pôjdem spät do práce ako budem fungovat.
Ak na niečo prídeš ohladom či už tinitu, alebo tetanu / ak pôjdeš psych. tak to nebude tetan ale iná diag, s tým rátaj / daj prosím vediet. Držím palce

Píšete, že ste už hľadali kde kade, ale asi nie na tých správnych miestach, teba hľadať daľej a určite riešenie vášho stavu nájdete. Nevzdávať to, kto chce tou sa podarí aj zdraviť, všetko dobré.