Tetánia

Prečo xanax? Mám sestru ktorá mala propblémy s chrbticou a dali jej xanax a po čase ho chcela vysadiť, začala mať zvláštne stavy nakoniec bola donútená ísť z tých stavov k lekárovi, nevedela čo sa s ňou deje tak navštívila sama od seba dobrovolne psychiatričku verdikt? Po mesiaci užívania xanaxu zostala závislá na liekoch na xanaxe mala strašné stavy keď to prestala užívať. Psychiatrička jej predpísala iné lieky nenávykové, avšak musí ich brať dlhodobo, už je tomu 5 rokov a postupne sa musí znižovať dávka aj to skúšala znížiť po dlhom čase opäť sa jej to vrátilo tak musela zostať pri tej dávke je to dlhodobé liečenie možno to bude musieť brať celý život… Avšak “ďakuje” lekárom ktorí ordinujú mladým ľuďom nezmyselné návykové lieky mladým ľuďom na bolesť chrbtice? Keby vedela nikdy by sa tých liekov nechytila.

Dobry den, chcem sa opytat, ja mavam take skoe tlakove bolesti najma v lavej casti tvare a tym ze bud sa mi zapcha ucho alebo mi to tlaci akoby na oko… a posledne sa objavuje pocit ze na povrchu hlavy ma ako by pali koza abo tlaci tesne pod kozou… su to take neprijemne otravne pocity a tlaky ktore mi nedaju pokoj… mam strach co tobmoze byt som dost bojazliva povaha o svoj zdravotny stav… moze sa jednat o tetaniu?

Ahoj, tuto v diskusii som sa docitala o pripravku ac11, beremto to uz vyse 3 mesiace a som velmi rada, ze som sa o tom dozvedela. Vyskusaj… Citim sa o 70% lepsie. Vyliecit to asi nevylieci ale naozaj to pomaha, len sa obavam, co sa stane, ked s tym prestanem, ci sa to nevrati do starych kolaji, nechcem taku dost drahu vec brat cely zivot

Ahojte. Mozete mi neikto poradit? Boli ma hlava uz dlho a kazdy den, mam akoby slabost v pravej nohe a niekedy trasenie resp. chvenie v lavej ruke. Pride na mna taky naval smutku, chvilku to trva a potom pride take unava a uvolnenie. Hlava prestane na chvilku ale potom znova boli no uz bez uzkosti a traenia ruky ale nohu citim stale. Raz som pomahal u kamosa na zahrade a strasne som sa prepracoval na slnku a vecer som chytil velky zachvat. Rozklepanie ruk, lapanie po dychu… potom som mal cely tyzden strach a uzkost, ale to som bol po velkej zurke tak to mozlho byt aj z toho lebo sa pilo a spalo len malo :-)… ale cely tyzden strach a nechcel som byt sam, total stres zo samoty alebo neviem… v autobuse sa mi ptom stalo ze na mna prisiel taky panicky zachvat ale trvalo to len chvilku… bol som u psychiatricky a dala mi Paretin ze mam brat pol tabletky. Na vikend som bol u rodicov a nejak ma to preslo tak som jej volal ze to nebudem brat ze ak by sa to objavilo tak zacnem uzivat… povedala ze ok… ubehol mesiac a ako spom pisal na zaciatku, velmi ma boli hlava, je to taka tupa bolest, naval smutku tak raz denne, niekedy trasenie ruky a necitlivost pravej nohy… Mavam bolest medzi lopatkami skor tahajuce k lavej strane… idem na fyzioterapie lebo lekarka z ortopedie povedala ze mam skoliozu miernu a hrbenie sa a z toho moze bolet hlava a mat pocit malatnosti a opitosti akoby… Ja sa vsak bojim ze to je panicka porucha alebo tetania… Davam si aj dost magnezia a ako by prisiel utlm a bolo dobre ptom ale skor to posobi ako placebo efekt :-)… mam strach, ci to neni nic vazne… ct ukazalo ze som v pohode… dakujem za odpoved.

Ahoj, tak toto aj mna morduje

Ahoj ja mam tiež tu tetaniu teda spom oni sa mi to snažia na nutiť pretože ja si mislim že po čase by bolo dobre skratka pred rokom ma začala strašne paliť, štipať hlava strašne som mal rozdraždenu hlavu no a potom o dva tyždne prišiel taky zachvat na mňa že mi zovrelo hlavu ako ked chytiš krč do litka dajme tomu prešlomi to až do tvare a prestaval som už vnimať tak som povedal mame že nech vola zachranku že celi trpnem ked ma odviezli na interne tak tam mi spravili ekg a ct to bolo v poriadku a movedala mi doktorka z usmevom že možem isť domov že som zdravy a ja som tak na ňu pozrel a povedal som že čo ak ma po ceste domov znova chyti ten zachvat a to som nemal pretože miesto toho aby usudila že su to priznaky tetanie a posla ma za neurologom tak ma poslala na infekčne že či nemam nahodov zapal mozgovich blan len kvoli tomu že som mal aj zvišenu teplotu trocha ale to bolo tim že boli horučavi + ten stres no ked mi spravili zasah do miechy ked mi odobrali ten likvor tak potom to začalo neunosne tlaky do hlavy a nemohol som sa nadichneť mislel som že ma zadusi a neuveritelne vysoky tep + bodave bolesti až mi slzi vybehli nijako som sa nemohol na tu hlavu uložiť pri spanku a ked som si ju chytil tak aj korienky vlasov ma boleli ako ked ma picha zo špendlikmi až po štiroch mesiacoch sa tlaky do hlavy trochu zmiernili ale tu hlavu po vyše roku ešte stale citim miestami zavrati vydim odtedy ako keby mam vypite, trpnutie noch aj ruk slabosť v nohach vyši tlak ako predtim aj tep 90 až 106 a dycha sa mi ťažšie a v poslednych dňoch citim take akoby palenie na plucach ako keby som chori ale nemam byť z čoho, bol by som velmi rad keby sme si hohli vymeniť skusenosti akto je ozaj ta tetania pretože test bol v tedy pozityvny na neurogenu tetaniu ak si na pokeci alebo takto cez email, pit-r@azet.sk s pozdravom Peťo

Cauko Peto, Ani nevies jak ta chapem som mala tieto stavy styry roky a potom mi to preslo a teraz to mam znovu. proste akoby mi horucimi ihlami chodili po tele priserna bolest a v kuse non stop. berem xanax co mi trochu pomohol. ale neskutocne rezanie a ihly des

Mne diagnostikovali tetaniu v dvadsiadke, ked som mesiac lezala na neurologii. Mala som vertigo, tiez vysetrenia ako mag. rezonancia a vsetko mozne. Vracala som a nemohla sa ani pohnut. Vtedy mi dali tabletky ale nic nevysvetlili, akurat ze sa to bude opakovat a vyliecit sa to neda a az teraz pozeram co to vlastne mam. Urcite to bolo stresom, robila som na urade. Po tejto udalosti som zmenila zivot, prestahovala som sa na vidiek, kde som denne na cerstvom vzduchu, zmenila zamestnanie, teraz sa staram o deti z domova a je mi fajn. Ani na to nemyslim, cas od casu beriem magnezium ked mi vybehne tlak a hotovo. Dlho som nebola u lekara, ale teraz som mala tazsie obdobie, som sama so synom a musela som brat hypoteku takze zase stres a zhorsilo sa to, ale viem ze to prejde. No mam uz 36 a vratilo sa mi to az teraz ale nie tak zle ako prvykrat. Uz sa snazim vypnut stres skor ako ma zlozi.

Ahoj pisala som ti na mail

Skús si prečítať príznaky panickej poruchy podla mna je to.

Mne diagnostikovali tetaniu pred nieco viac ako rokom. Zacalo to bolestami hlavy ako po opici, bol som u prvej neurologicky, ta urobila zaver ze to je migrena a naordinovala mi Cinie, ktory vobec nepomahal. Neskor mi bolo znova zle, tak som navstivil pohotovost, kde ako dovod uviedli vysoky tlak. Naordinovali mi na to tabletky no tie vobec nezaberali. Zmenil som vseobecnu lekarku, ta mi dala len Quarelin od bolesti, ten ale tiez moc nezaberal. Nasledne ked som bol znova na pohotovosti, odporucili mi docasne uzivat anxiolitika. Tak som dostal neurol, bral som 3x denne 0,25mg. Zacal som zaroven pravidelne chodit na masaze a moj stav sa na nejaky cas vylepsil. Absolvoval som znova interne vysetrenie (holter) - znova mi vysiel zvyseny tlak tak mi naordinovali tabletky, sono vsetkych moznych organov, MR mozgu, a EMG vystrenie na tetaniu. EMG vyslo pozitivne a taktiez mi vyslo ze mam malo vitaminu D. Na to mi neurologicka povedala ze to je nedostatkom magnezia, nic sa s tym neda robit a mam ho uzivat dlhodobo a dala mi dalsi neurol. Ten neurol som chcel postupne sam vysadit ale akonahle som to urobil, priznaky sa vracali. Tak som navstivil psychiatricku, ktora mi naordinovala COAXIL s Triticcom a neurol postupne vysadzat. Po cca tyzdni uzivania sa mi silne bolesti hlavy vratili. Na psych. tvrdili ze to je normalne, po case to prejde a mam si zvysit davkovanie neurolu. Nepomohlo, tak som ich po dohode s Dr. vysadil a presiel znova len na Neurol. Ten sa mi striedavo podarilo vzdy na nejaky cas vysadit. Momentalne beriem podla potreby. Casom som zistil ze tlak mam uplne v pohode, tak som prestal uzivat tie nezmysly na tlak. Nedalo mi to a pytal som sa u vseobecnej lekarky na dalsie vysetrenia, podla svojho uvazenia, najma podla podnetov co som nasiel na internete. Vystriedal som dalsie dve neurologicky, RHB, stitna zlaza, gastro, ORL. Na gastre a ORL sa odhlalila pricina - mam znizenu funkciu zlcnika, reflux zlce do zaludka a na ORL zistili opuchavanie nosovej sliznice kvoli vybocenej nosovej prepazke. Ked som nad tym celym popremyslal a skombinoval s tym, co som si za tie mesiace nastudoval, vyslo mi, ze tie nedostatky Magnezia, Vapniku a vitaminu D, ktore sa vsade uvadzaju ako najcastejsie priciny tetanie, mam sposobene zlym travenim - ked sa vylucuje malo zlce, dochadza k nedostatocnej absorpcii tukov a samozrejme vitaminov, ktore su v nich rozpustne. Zacal som uzival cholagol 15 kvapiek pred jedlom a taktiez psyllium; s jedlom pancreolan a 1x denne rybi olej od Galvexu. Zacal som jest bezlepkovu stravu, mliecne vyrobky som tiez obmedzil na minimum. Plus popijam repikovy a matovy caj. Ked nemozem zaspat alebo mam tlak na hrudi podobny uzkosti, dam si 50 kvapiek valerianovej tinktury. Z ORL som dostal sprej do nosa na odpuchnutie sliznice a gingo na potlacenie tinitu. Odkedy som sa tejto liecbe, je to ovela lepsie. Preto odporucam kazdemu nevzdavat to, ked vam lekar povie ze s tym sa neda nic robit. Pytajte sa na vysetrenia, ten cas za to stoji. Ako som si tak cital prispevky, vychadza mi ze velmi vela z nas ma rovnaky subor priznakov, takze sa mozete inspirovat aj mojim postupom. Co sa tyka magnezia, najlepsie sa vstrebava magnezium laktat. Ak potrebujete poradit, piste.

Ahojte, mám 25 rokov. Mne diagnostikovali tetániu pred dvoma rokmi. Neurológ mi predpísal Magnézium. Začalo sa to tým, že mi tŕpla ľavá ruka a začala ma bolieť hlava. Najprv som si myslela, že to prejde, ale neprešlo to. Keď mi oznámili, že mám tetániu, myslela som si, že je to nie čo strašné. Ľudia,skutočne strašná chvíľa pre mňa nastala vtedy, keď mi po roku oznámili, že mám roztrúsenú sklerózu (druhé štádium). Takže taká rada pre tých, kt. tetániu majú: vyhýbať sa stresu, papať zdravé jedlá a žiť naplno :) držím palce ;)

Ahoj, to mi je luto tvojej diagnozy. Mne diagnostikovali tiez tetaniu,no pred cca rokom som bola na MRI mozgu a vsetko bolo v poriadku. Ale neviem preco sa stale bojim tej choroby ze ju mam aj ja... Stale pocitujem pichanie po tele, lekarka vravi ze to je zvysena nervovo svalova drazdivost...uzivam vsetky mozne doplnky a raz je dobre potom sa to zasa zhorsi. Tebe sa to ako prejavovalo. Mne aj v noci trpne ruka, brni mi v prstoch. Aj na to bola odpoved ze je to z chrbtice...

ahoj mozes mi poslat na mail djsevo01@gmail.com kontakt na teba?mam podobny problem potreboval by som poradit.dakujem j.

Ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom tetanickeho syndromu. Čo sa týka nejakých príznakov. Pred necelým rokom ma neurologička poslala len tak na vyšetrenie kde mi zistili tento syndrom. Predpísala mi magnezium a to bolo všetko. No mám aj anémiu z nedostatku železa, brala som aj vápnik, B12, vitamín D - u hematologa. Problémy so sústredením som mala už počas toho ako mi zistili ten nedostatok železa ale dalo sa to ešte zvládnuť. Mohla som sa učiť atd. Ale predtým rokom som mala problém sa vôbec sústrediť napr. na učenie, počítanie, čítanie - nemohla som sa sústrediť, ani nič naučiť pretože nič mi do tej hlavy nešlo. Ked chcem niečo povedať dlho rozmýšľam čo povedať, ťažko mi tie slová prichádzajú na um. Akoby som v tej hlave nemala nič. Chcem sa poradiť s niekým kto mal niečo podobné s tým sústredením alebo učením, a tak celkovo v bežnom živote, pretože ma to dosť obmedzuje. Vedel by mi niekto poradiť ? Máte niekto s tým skúsenosti ?

Dobrý deň chcel by som vás veľmi pekne poprosiť o radu.Mam 30 rokov a pred zhruba dvomi rokmi začalo pálenie temena hlavy po týždni zovretie a trpnutie hlavy ktoré mi prechádzalo do tvare a tela bola mi v tej dobe diagnostikovaná tetánia.Po odobratí likvoru nastalo zhoršenie obrovské tlaky do hlavy,arytmia,ťažké dýchanie a vysoký tep a miestami vyši tlak,zavrati strata rovnováhy, tŕpnutie a svalovica nôh a na ľavom chodidle mi sťahuje šľachu následkom toho mi vykrúca palec.Zhoršilo sa mi vydedenie vydim ´´halucinogene´´ ako vo sne.Očne vyšetrenie a VEP v poriadku.Všetky príznaky pretrvávajú len bolesti hlavy sa zmiernili.Ak ma niekto tie iste príznaky a chcel by si vymeniť skúsenosti tak mi môže napísať na email: pit-r@azet.sk

Bol som nedavno v nemocnici kde mi spravili všetky možne vyšetrenia všetko z nova ok ako pred rokom len že Laboratórne sú hranične zvýšene litre Borélie,ostatné parametre sú v referenčnom rozmedzí.Stav hodnotíme ako dekompenzovaná cefalea,neorganického typu.
Pacient si zavolá ohľadom laboratórnych výsledkov:WesternBlotu na Boréliu,Kliešťovu encefalitídu,Herpetické vírusy a vraj že sa našlo niečo na magnetickej ale že to len nahodov že nepoctatne.Takže ak mate TIE ISTE PRIZNAKY ako ja veľmi rad si svami vymením skúsenosti.Nepíšte mi prosím ľudia ktorý mate len slabú tetániu alebo ako ten chlapec naposledy ktorého boleleli len kríže a hlava! A že vraj ma tetániu. :-) ďakujem email:pit-r@azet.sk

ahoj mohla by si mi napísať na email pit-r@azet.sk rad by som si s tebou vymenil skúsenosti ďakujem

Ahojte
Chcem sa s Vami podelit o tazky zdravotny stav mojej priatelky.
Zacalo to pred 4 rokmi jeden vecer , normalne fungovala do vtedy ako normalny clovek, ale zrazu odisla do izby a stazovala sa na bolest v hrudniku, bola zrazu slaba a bolo.jej zle, sli sme hned teda do nemocnice , lebo byva pri nej , tam dostala srdcovi zachvat , ked som to videl , zrutil sa mi cely svet a to mala len 19 rokov. Nasledovali same vysetrenia a vsetko v norme , prvy rok mala panicku poruchu z.ludi , z aut , nevladala chodit , stazene dychanie , zaspavala hocikedy a hocikde , mysleli sme si ze su to naznaky narkolepsie dennej spavosti , dalsi rok to iste ,.same.vysetrenia a tak dalej a.dalej stav sa nezlepsoval , nemohla sa velmi smiat , hnevat , byt smutna a nemohla pocitovat stres , lenze to patri vsetko do kazdodenneho zivota , mala problemi s travenim zo srdcom a.dychanim , to stale ma doteraz , potom sa to zacalo este stupnovat ,krce v rukach a nohach , tvar a peri zmeravali , pamet jej vipadava do teraz , zaspava stale , slabost v nohach ,.proste v celom tele , zachvaty ma na dennom poriadku stale , vselico vidi ,co normalny clovek nesmie.vidiet , doktorka jej povedala ,ze porusuje magneticke pole , proste je to na.dlho .Dalej bola v Kosickej nemocnici Luisa Pastera v spankovom laboratoriu u pani doktorky Tormasiovej na zistenie narkolepsie , lezala tam tyzden a natahali na nu same kable , a povedali, ze mali zly pristroj , a bola tam tyzden , tak naapokon tam sla zase , ze uz ju odsleduju pocas toho spanku v com ona je , ale nic stale nic, tak napokom sa podrobila bolestivemu zakroku na odber mozgoveho likvoru z miechi , a poslalo sa to do holandska , odtial prisli vysledky , ktore nepotvrdili narkolepsiu, cize opät sme na zaciatku stale , vysetreni podstupila mnoho , chodi po neurologoch a psychiatroch , berie neurol 0,25 zmierni trosku priznaky , ale vecsinou ani.nezabera , berie serlift , na ivaliditu to nie je
Nemoze normalne viest plnohodnotny zivot uz 4 rok jej nevedia zistit na tomto slovensku ziadnu diagnozu , podla niektorych si to vymysla , ale toto sa neda nejako.hrat ,prajem tym.ludom to zazit aspon jeden zachvat co preziva moja priatelka , a priznakov je omnoho viac a je to strasne ,ze co vie postihnut mladeho cloveka , je to obrovska nespravodlivost, a to jej povedali ze ma najprv tetaniu, uz ani to nevedia , ze ci ju.ma alebo nie, ale priznaky su podobne , ale az take , zle neskutocne stavy no ,uz pomaly sa nevieme kam.obratit, tak pisem sem , ak sa niekto najde kto ma s.niecim takymto problemi , tak nech ma kontaktuje na tento mail : Stano.Brozman@centrum.sk
Budeme vdacny za.kazdu informaciu pripadne radu , pretoze diagnoza sa musi dat urcit , aj keby to malo byt na inej planete. Prosim ozvite sa niekto.

Skúste homeopatiu u syna zafungovala fantasticky, trvalo to vyše šesť rokov , len to ide veľmi, veľmi pomaly. Mal úplný rozvrat organov od ťažkej formy hypogangliozi hrubého čreva až po nefunkčný pankras,pečeň, potravinové alergie, astmu a mnoho iného a keď už boli lekári zúfali vyskúšali sme to. Liečila ho pani Golska, len tam konzultacia stala od 100 do 300eur. Záležalo to od riedenia lieku, čím bol silnejší , tým bol drahší. A lieky trebalo uživať každé dva mesiace spolu s konzultaciou. Možno vaša priateľka zažila nejaký stres možno nejaké očkovanie čo to spustilo. Ja som mala tiež zdravé dieťa a neviem čo to spustilo. Je ešte jeden dobrý homeopat on je aj lekár u neho stojí prvá konzultacia 90eur a potom už len za každú konzultáciu 20eur spolu aj s liekom on je v Poprade ale asi chodí aj do Bratislavy. To som sa len dočítala. A pani Golska je z Bratislavy. Adresy nájdete na internete. Syn má 19 rokov a funguje na 95%. A každý deň sa modlím za to aby to tak zostalo . Želám vám veľa šťastia.