Tetánia

ahojte neviem či mám to čo vy ,ale mne sa točí hlava ,búši niekedy srdce o sto šest, tras tela pocit na odpadnutie ,bledá tvár, trpnutie koncov prstov na rukách ,cukrovka typu 1 , bolest hlavy na pravej strane a nikdo nič aj neurolog povedal, že niečo sa deje vo vašom organizme že žiadna neuro klinická jednotka nezodpovedá prejavom neuro ochorenia. a popri tíchto stavou mám normálnu glykémiu tak nechápem

Ja mam podobne priznaky ako tvoja priatelka,ale ja som zacala behat po lekaroch kvoli bolesti hlavy-neurologicka ma vysetrila,poslala na CThlavy,vysledky este nemam,RTG chrbtice,stanovila dg.hlava,chrbtica a Tetania.Hlava pisem preto lebo v detsve som utrpela uraz hlavy-fraktura lebky,chrbtica preto bo mi zistila skoliozu a tetania ?mala som priznaky-trpnutie ruk,noh,krce v bruchu,bolest hlavy,tlak na hrudi,Ale asi tak skoro rok je tomu,co uz sa mi doma smeju pocitujem strasnu unavu,ked to pride na mna musim si okamzite lahnut,aj ja som si myslela ze trpim narkolepsiou-ale co som zistila narkolepticky stav trva tak 15-20 minut ,ja sa prespim 5 hodin.Neurologicka mi nasadila magnezium 2xdenne a okrem toho sa liecim na hypertenziu a mam poruchu stitnej zlazy,takze beriem lieky a cakam na termin kedy sa dozviem co bolo na CT hlavy.Priatelke robili vysetrenie stitnej zlazy,ona je za vela veci zodpovedna?

Tetania sa neprenasa pokial viem a ani to nie je choroba ktoru len tak dostane. Je to z celkoveho vycerpania organizmu co som citala. Cize treba sa zdravo stravovat a hlavne spat a nestresovat :slight_smile:

Zdrava strava spraví veľa a hlavne oddych, tým by sa dalo predísť podobným problémom a aj komplikáciám pri iných chorobách :slight_smile:

@miranda veru a este je dobre na to magnezium, ktore byva vo forme normalnych tabletiek alebo sumivych tabliet, vyhybat sa stresu. mysim si, ze je to dost o psychike.

Ja som skusala brat magnezium ale casom som s nimi prestal. Zacalo mi moc chutit jest ako som ich uzivala. Nechapem preco. Svokra ho berie a vpohode , nema nejake pazravky nic.

ale magnezium urcite nieje postacujuce na liecenie tetania

tak ja beriem magnezium kazdy den preventivne ale sa mi este nikdy nestalo, ze by mi chutilo jest po nom. a manzel napriklad ho berie tiez. a na tetanium magnezium nie je dostacujuce. je to ako vyzivovy doplnok skor.

moj brat ma tetanium a tiez by som chcela poradit co by bolo dobre pre neho ci je to aj to magnezium fajn na to… ale ako citam tak je to asi skor ako vyzivovy doplnok. viete o niecom viac ucinejsom?

je to o psychike aj… clovek by mal byt viac v klude a co je este aj doleziite si davat pozor na stravovanie… je dobre aj viac chodit na cerstvy vzduch

tak ale to nieje dostacujuce aby si tymito sposobmi vyliecila tetanium… Urcite bude potrebne aj nieco uzivat od lekara. Ja som zatial tetanium nemala a nema ho ani nikto v rodine. Z coho vlastne sa tvori ta choroba… Moze jukazdy clovek dostat?

to by aj mňa zaujímalo, či ju môže každý dostať a či môže aj človeka zabiť. Ja som nemala ešte našťastie s tou chorobou dočinenia, takže preto sa o to tak zaujímam, lebo sa bojím aby som ju nedostala

viesco ja som si myslela, ze kedze nema nikto v rodine tetanium, ze ho nedostane nikto od nas ale naopak aj mojes sestre zistili pred mesiacom tetanium. Takze myslim si, ze ho moze hocikto dostat

baby a ako sa to prejavuje, keď máš tetániu? ešte nemám s tým skúsenosti a dúfam, že ani nebudem mať ale ma to zaujíma, rada sa dozvedám niečo nové a užitočné a hlavne, čo sa týka ľudského tela a chorôb:slight_smile:

Viesco, tak co viem ti moze prist aj zle, zacnu ti brniet prsty a zacnes rychlejsie dychat. Bratovi raz tak prislo zle, dlhsi cas nevedel co mu je ale nakoniec mu zistili tetaniu, ale povedal, ze uz nikdy viac. Je to nieco strasne, ale teraz mu je uz lepsie

ale to, že ti napríklad brnejú prsty nemusí byť, že by som mala tetániu? môjmu chlapovi sem tam brnejú ale inak nič viac

to urcite nie, to je hlupost aby si hned myslela na to, ze by mal tvoj muz tetaniu za to, ze mu trosku brneju prsty…mne sa to tiez sem tam stane, ale nikdy som na to nepomyslela, ze by som ju mala

a ako sa lieci na to? je liecba dlhodoba alebo sa da tetanium rychlejsie vyliecit? svagrovi sa tiez tazsie dychava a brnieva mu v ruke ale co sa tyka dychania si mysli, ze je to z fajcenia. u lekara este s tym nebol, sa boji, aby mu ju nezistili

a dá sa tetánia liečiť tak, že by sa už nevrátila späť, alebo je to taká choroba, ktorá sa dá ťažšie vyliečiť

to je ťažko povedať, že či sa dá až úplne vyliečiť, asi aj dosť záleží aj na tom v akom štádiu ju postihnutý má