Torticollis spastica - svalová dystónia

26.12.2009 ste písali o liekoch-Rivotril a baclofén. Chcem Vás poprosiť, môžete mi napísať, či ste už pocítili účinnosť liekov a po koľkých dávkach.Mám tiež torticolis. ďakujem Ďureje

Zdravím Vás
Mám 42 rokov a ked som mala 6 rokov operoval ma na tuto diagnozu MUDr. Fraštacký v Nitrianskej nemocnici. Za pár týždňov som bola opäť v škole a zdravá ,iba som nesmela zdvíhať pár mesiacov ťažké veci a brat mi nosil tašku do školy.Všetko sa podarilo len na krku mi ostala malá jazva.Odvtedy mám hlavu rovno a nič ma nebolí.Ďakujem tomuto PÁNOVI DOKTOROVI že mi vtedy pomohol.Už nie je medzi nami, ale jeho meno nezabudnem .

pani Mária Nagyová mohla by ste sa mi prosím ozvať na tel.0902264519 rada by som si vypočula vaše skúsenosti s touto chorobou, ja ju mám už rok a pol a vyskúšala som už asi všetko ale výsledok minimálny, ďakujem Katarína

ja mam tuto diagnozu uz 7 rokov. 2 tyzdne som lezala na neurologickom oddeleni a injekcie som prestala pocitat pri pocte 52…vratila som sa v rovnakom stave.Doma som náhodou nasla lieky Dorsiflex, tak som si ich nasadila sama. Do 5 dni sa mi hlava vyrovnala. tak to trvalo asi 6 rokov. Minuly rok sa mi stav velmi zhorsil, ale ak beriem dorsiflex 3x denne 2tablety, pomoze mi to.Nikdy som nebrala botox.Ak je mi velmi zle beriem aj Neurol O,5 ,ale zasadne len pred spanim.Upozornujem, ze je to samoliecba!Nikto z lekarov mi nepomohol.

dobrý deň, prosím pani Rosiarovú z Velkého Krtíša, aby sa mi ozvala na t.č.0902264519 potrebujem sa jej spýtať na Dr.Rištera a nemožem na vás zohnať číslo dakujem Katarína

Dobrý deň,
naša malá dcérka má túto diagnózu a chodíme cvičiť k rehabilitačnej sestre a veľmi nám to pomáha. Ja viem že je to malé diťa a vy riešite problém ako dospelí ľudia, no možno to stojí za pokus. Odporúčam teda cvičiť Vojtovu metódu.
S pozdravom Zuzana

Skúste homeopatiká LACHNANTHES v riedení CH15 alebo CH9. Užívať niekoľkokrát denne 1 - 5 globuliek, možné užívať aj kažú hodinu. LACHNANTHES dosťať v lekárni a stojí 2 - 3 EUR.

Som rada, ze som nasla niekoho s podobnym problemom. Dcerka ma 1 rok a neustale uklana hlavu raz na jednu, raz na druhu stranu. 8 mesiacov cvicime Vojtovu metodu a stav sa nezlepsuje. Zacina chodit, ale neudrzi rovnovahu, taha ju to na jednu stranu. Som zufala, nikto mi nevie poradit, co mam robit. Zaneta

Aké účinky má Lachnathes pri liečbe torticolis? Viete mi poradiť?

Cervikálna dystónia - typu torticollis spastica - nie je pre jej nositeľa asi nič príjemné, lebo problém je viditeľný a ľahkopostrehnuteľný, pre nositeľa znamená “neprekonateľný” kozmetický problém, ktorý môže ešte zhoršovať jeho prežívanie a tým aj priebeh choroby. Ale málokedy zaberá len pomocná liečba / napr. lieky na svalové uvolnenie - Dorsiflex tbl. , Baclofen tbl. , injekcie botulotoxinu, … /. Väčšinou vzniká pri psychických problémoch. Stav sa zvykne zlepšiť alebo upraviť ak tieto pominú, ostatná liečba len mierni príznaky, ak sa to dá, ale nerieši pôvod jej vzniku. Stačí, ak ten kto sa odhodlá Vám pomôcť, tieto problémy dešifruje a ovplyvní a udeje sa “zázračné vyliečenie” / mapr. Budapešť ? ! /

Chcela by som sa spýtať, či existujú homeopatiká aj na liečenie blepharospazmu. Ďakujem.

Pani Oľga prosím poraďte mi homeopatický liek na blepharospazmus, je to tiež forma dystonie a dokonca, mám aj sťahy na tvári, vždy inde, dokonca aj na nose, akoby sa to presúvalo. A zvláštne že sa to ešte zhoršuje botoxom, veď to mám horšie ako na začiatku liečby. Botox akurát ničí svaly tváre, oči mám od neho nejaké divné a hlavne malé, ledva vidím a to už nerátam sťahov. Ako žene mi to prirodzene vadí. Keď pichnú botoch vlastne ten sval je vyradený z prevádzky a nasleduje ochabnutie svalov. Potom načo je také liečba? Navyše je botox jed a ktovie čo ešte časom spôsobí v organizme. Ale lekárom je jednoduchšie pichnúť botox a zbaviť sa na nejaký čas pacienta, miesto toho aby hľadali a skúšali nové riešenia, prípadne striedali aj lieky, ak nezaberie jeden.
Prosím ak existuje homeopatiku aj na tento problém, poraďte, bude Vám veľmi vďačná ak by to pomohlo a určite nielen mne.

Mia, platí to, čo som napísala 13.08.2010 o 10,32, aj keď ste neoslovila mňa, dovoľujem si Vám napísať. Homeopatiká budú pre Vás zasa len “dalšie” lieky a budete od neho čakať zázrak, ktorý sa v. s. nikdy neudeje.

Pani doktorka, cervikálna dystonia nie je psychická porucha, je to degeneratívne ochorenie svalstva spôsobené poruchou v bazálnych gangliách. Moja mama má toto ochorenie, dnes je presne biochemicky popísná, geneticky a má úplne iný pôvod ako psychický. Že to pacient následne zle psychcicky znáša, tomu sa nečudujte.

Dobrý den! Studuji medicínu a chorobou Torticollis spastica už se zabývám déle. Pročítala jsem vaše příspěvky, ale nikde se nepsalo o hipoterapii. Jedná se o alternativní metodu za přítomnosti koní. Ceny jsou v každém centru rozdílné, většinou se pohybují v cca 60 - 70 Kč. Upřímně Vám přeji aby jste se cítili lépe.

Neviem či je ešte aktuálna Vaša ponuka, alebo sa Vám stav zhoršil alebo opačne zlepšil. Rada si vymením skúsenosti s našou nepríjemnou, bolesťivou chorobou. Nagyová

Áno, ide o degeneratívne ochorenie mozgu, v mojom prípade žiaľ je to aj atrofia mozgu. Nezaberá žiadna liečba a ani Rivotril, Baclofen, teraz mi už trikkrát aplikovali Neurobloc bez efektu.

Pani doktorka Muránska, z torticollisu mám nielen komplex, svojvoľné vytáčanie hlavy, už si ju rovno ani neudržím, ale ukrutné bolesti pliec, rúk, nôh, ako keby mi odumierali prsty, necítim lakte ani na jednej ruke, mám ukrutné problémy s motorikou a neurologička tvrdí, že niet pomoci, musím to znášať. Dokedy sa dá žiť s touto chorobou, už som v koncoch. Tie bolesti už nevydržím, tremor hlavy, že stále hľadím na bok, kam sa mám obrátiť, nikto nepomôže, každý ma odbije, že to súvisí s chorobou.

Pani doktorka, zaujal ma Váš názor na príčinu tejto choroby. Tiež ňou trpím dlhú dobu, vyskúšala som toho už veľa, vrátane psychitrického vyšetrenia, ale zatiaľ mi nikto nepomohol. Poznáte prosím niekoho konkrétneho, kto by sa podujal môj problém dešifrovať a ovplyvniť ho? Ďakujem.

Dobry den pani Nagyova, ako sa citite od posledneho Vasho pprispevku? So muz vo Vasom veku a uz 8 rokov trpim na tuto zakernu chorobu. Mam podobne skusenosti ako Vy, trpim kazdy den, kazdu hodinu, len ak yaspim sa mi ulavi. A pri tom stale pracujem, dusevne, i ked obmedzene. Niekedy ani moji najblizsi nechapu, co mi vlastne je, preco som nervozny a netrpezlivy. Dlhe roky trapenia a bolesti vsak urobili svoje na mojej psychike a niet sa co cudovat. Stale sa vsak nevzdavam a verim, ze sa este moze najst riesenie na tento problem, ked nic ine, aspon zmiernenie priznakov a bolesti. Zatial sa liecim tabletkami a botoxom - baclofen, xanax, akineton rivotril, raz jedna raz druha kombinacia. A vysledky, takmer ziadne. Hladam terapeuta, ktory by pomohol, ani jeden lekar mi nevedel doterraz poradit.