Tourettov syndróm

dobry den moj syn ma 10rokov a od 5ichrokov ma tieto priznaky uziva tiapridal a risperdal ale mysli m si ze to nie je moc pre nho vyhra iba ho to utlmuje a skusame aj autogenny trening myslim ze ten mu zabera dobre potrebovala by som velmi poradit na akeho lekara sa obratit musime ho urcite zmenit . dakujem

moja adresa je sedova.s@azet.sk

Dcéra má ADHD , ale na spomínanej vitamínovo - minerálnej liečbe je 1 rok. Žiadne psychiatrické lieky - antidepresíva , neuroleptiká , Strattera jej nepomohli. V diéte na min imum obmedzujeme rafinovaný cukor - používame hroznový , alebo nerafinovaný hnedý , stravu bez chemických éčok -B komplex tabl.obsahuje 5 umelých farbív - zhoršujúcich hyperaktivitu u detí - čo s tým ? , stravu obohatiť o potraviny ,ktoré zvyšujú tvorbu neurotransmiterov u ADHD , relaxačnú hudbu na skľudnenie do slúchatok , psychowalkman a eeg biofeedback - je to snáď vhodné aj pri TS.U nás veľmi dobré zlepšenie !Užíva Omega 3 , Lecitín, magnézium , Zinok , pyridoxín , Tiamín - len dávkovanie nám nechce nik poradiť, spolieham na svoj inštinkt.

o co sa jedna pri tom treningu a kde na to chodite kolko to asi stoji a kolko krat to absolvujete aby boli vidiet vysledky dakujem

mila viera pisala som meil a vratilo mi ho neviem prečo chcem vediet ako sa mate zdravotne lebo ja by som prijala niečo pozitivne k tejto diag.

hladam pacientov s tourettovym s.z okolia Zvolena pre pripadne stretnutia a rady.

Mila Maria my uživame tie iste lieky obdobia sa nam striedaju ale aku ulohu v tom hraju lieky neviem ale tiky su dennodenne a vyrazne odkial pochadzate lebo zatial som nasla len ludi z dialky my sme od ZH.

dobrý deň,skúste si dať do googla anton hornáček-liečba lopúchom alebo ján pravda z nitry.ja rozmýšľam,že to skúsim.

ake davkovanie na ten taurin pre 13 rocne dieta

mám 47 r.prvé potiaže som zaregistroval v 9-tich rokoch.Začal si to všímat otec, ked som pri spoločnom rodinnom sledovaní tv neustále pokašliaval,odrhal,pomykával a hundral. O pár rokov,ked som sa dostal do puberty,začalo pre mna peklo!!!Mal som pocit, že som ako atomová bomba, len vybuchnut! Stratil som nad tým kontrolu a nevedel som si so sebou, do slova a do písmena, rady. Začal som navštevovat neurologa, trvalo to od 14-tich do 19-tich rokov.Nikto mi nevedel vtedy diagnostikovat moj stav, mal som nasadené asi všetky u nás dostupné"oblbováky" :Diazepam,Guajacuran,Haloperidol/ nechtiac som ho užil častejšie, lebo som nebol schopný rysovat a skončil som celý “poskrucaný” v nemocnici!/Benactizín a neviem dnes aké ešte. Nič mi nepomáhalo! V škole, v spoločnosti som sa to snažil kontrolovat, ani si neviete predstavit kolko ma to vždy stálo síl a energie. O to viac, že som bol vždy taký “frontman”/dodnes som ním ostal/ a nemohol som dopustit, aby ma tá moja neštastná “choroba” porazila a spoločensky zničila! Neskôr som zistil,že "to"ovládam, ked som zatažený pracovným tlakom a stresom. A takto to relatívne kontrolujem a úspešne s tým žijem od svojich 21 rokov. Uprimne priznávam, že tak 2-3 krát do roka mám s tým problém, ale zatial to vždy zvládnem. Ak má niekto potrebu prekonzultovat tuto problematiku som mu k dispozícii.

velmi by ma zaujimalo či mate rodinu ,deti a či to zdedili po vas či pracujete alebo poberate invalidny dochodok a s ktorej casti slovenska ste moj syn to ma velmi vyrazne ubližuje si buchanim po hlave alebo hlavou o lavicu v skole a je nerozny z maličkosti teraz uživate nejake lieky a navštevujete psychiatra lebo mi ano dik.

Su to vyslovene tiky, alebo take nutkanie, ktore v podstate ovladnes?

Prepáčte, že reagujem tak neskoro. Som 25 rokov ženatý a mám už dospelého syna. Občas u neho badám prejavy určitých zlozvykov, ale s tourettom to nemá nič spoločné. Pôsobím vo verejných funkciách a ako som spomínal v prvom príspevku, pomáha mi byť zaťažený 12h denne prácou a stresom. Možno na počudovanie, ale je to tak! Spávam max. 5-6h denne.

Ako vidim vela ludi aj spomedzi vas tuto chorobu poznaju… je to vzacna choroba… skoda ze ju mam aj ja inak by sa mi zilo omnoho lepsie alee aj tak sa da zit plnohodnotny zivot :slight_smile: ) len deti to maju tazke no : ( (

Nie každý tikový prejav je aj Toarettov sy.

A ako to rozoznáme?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Moja priateľka máva tiky tváre t.j. zdvíha obočie, občas silne žmurká. Niekedy to robieva, inokedy nie, keď ju niečo rozruší, vtedy ako keby sa to nedalo zastaviť. Už som sa jej na to pýtal, no nechce sa o tom rozprávať. Má to od detstva. Je to Tourettov syndróm ?

Dobrý deň, rada by som reagovala na Váš mail, nášmu synovi to zatiaľ nepotvrdili, ale všetky prejavy sedia, podľa toho, čo tu ľudia píšu. Ak by sa Vám podarilo zohnať ten liek ozvite sa mi prosím. Ďakujem Tina (tinulka1@pobox.sk)

Odpoveď bude pre Borisa aj pre Ivanu z 25. 09. 10. Syndrom Gilles de la Tourette popísali ešte v r. 1885 pán Gilles de la Tourette. Okrem tikov je u postihnutých aj porucha správania. Tiky môžu byť motorické / pohyby mimickými svalmi, trhavé pohyby ramien, trupu alebo až celého tela /, vokálne - zvukové prejavy - posmrkávanie, pohmkávanie, pokašliavanie, a čo nemajú obyčajné tiky - to sú už vyššie nutkavé pohyby - takzvané vokalizačné prejavy - postihnutý mimovoľne produkuje nejaké slová, frázy alebo dokonca sprosté slová / koprolalia /. Toto ochorenie je vzácne. Predpokladá sa aj podiel genetiky. Prejavy u obyčajných tikov sú prechodné a ak nie je dôvod neopakujú sa. Na rozdiel od Tourett-sy - ten má tendenciu sa opakovane zhoršovať a zlepšovať.

Dobry den. Pisem preto, ze by som rada dala do pozornosti druh liecenia, ktory aj ked nie je celkom vysvetlitelny z pohladu mainstreamovej mediciny funguje. Moze priniest uplne vyliecenie problemu alebo “pomoc” prostrednictvom zmeny, ktora sa udeje v oblasti, v ktorej liecenie neocakavame. Jedna sa o rekonektivne liecenie. Som certifikovana na jeho vykonavanie. Nejde o ziadne ezotericke presvedcenie ani psychologicku manipulaciu. Treba to skusit s otvorenou myslou a uvidime vysledky. V oblasti neurologickych poruch je caste uplne vyliecenie po 1 az 3 lieceniach. Ak mate zaujem alebo otazky, piste mi prosim na almahdiamante@gmail.com alebo sms na 0915 608 694.