a je potrebne ho brat zase? tak myslim, ci ti to neprejde uplne…![]()
Užíva sa podľa potreby. Čiže ak by ti tie symptómy začali znova, môžeš ho nasadiť opätovne.
aj ja som to tak mala, vlastne taketo uzivanie je uplne idealne. chvilku pauza a potom znova…
akoze ja som z tych, ktorym by sa po chvili polepsilo a prestala by som asi brat vsetko s pocitom, ze uz je vsetko vyriesene a vyliecene
ale predpokladam, ze takto to asi nefunguje.
Tak mozno u niekoho zafunguje celkom dobre aj to, ked si to vsugeruje, co ty vies ![]()
Myšlienky sú silná vec, to je jasné. Ale to podľa mňa nikoho ešte na 100% nevyliečilo ![]()
ja som presne ten typ ako zarcitka
ked sa mi ulavi, mam tendenciu to hned vysadit a tvarit sa, ze hotovo. ale uz som sa parkrat poucila, ze sa to potom vie pekne vratit…teraz sa snazim to brat skor tak, ze aj ked sa citim lepsie, este chvilu pokracujem, nech sa to fakt dolieci. a potom kludne pauza a nasadit znova, ked treba…
a s tym vsugerovanim
… no bolo by to super, keby to tak fungovalo, ale realita je trochu ina. myslim, ze hlava pomoze, ale bez realnej liecby to vacsinou nestaci. skor kombinacia oboch je ideal.
Tak telo ti dá vždy najavo, či to stačí alebo treba pokračovať alebo prísť s úplne iným riešením… ![]()
ja mam ten revitanerv kupeny aktualne. uzivam ho kratko, ale myslim, ze by mohol pomoct, co sa toho trpnutia tyka. nic ine ma netrapi, len toto…
Dobrý deň! Mal som rovnaký problém, po operácii sa môj stav zhoršil, najmä v noci ma bolela ruka. Lekár mi predpísal nosenie špeciálnej ortézy, ktorá zmierňovala tlak na nerv. Okrem toho mi lekár poradil, aby som sa vyhýbal dlhodobej práci s myšou a telefónom, robil si prestávky každých 30 – 40 minút a upravil ergonómiu pracoviska. Pomôcť môže aj protizápalová liečba. Viem, že v niektorých prípadoch sa podávajú injekcie kortikosteroidov priamo do kanála, ale u mňa to až k injekčnej liečbe nedošlo.
Tak to je aký extrém, že sa po operácii stav ešte zhorší.
Človek by fakt očakával pravý opak.
no nie vsetky operacie su uplne nevyhnutne. niekedy to fakt vies podchytit aj bez toho a ta dana operacia ti to realne moze este zhorsit.
ja som ju ani nezvazovala popravde, nie som az v takom stadiu, aby som sla.
to je pravda, ale ked su velmi velke bolesti, tak mas len take myslienky, ze ako to cim skor zmenit, aby sa ti polepsilo…
Ten Revitanerv ako? Pomáha?
beriem ho mesiac, takže zatiaľ to nejak nepociťujem
myslím, že na to treba nejaký ten čas, aby si naň telo zvyklo vôbec.
podla mna mesiac je pri takychto veciach este dost kratko
hlavne ked ide o nervy alebo dlhodobe problemy, tam asi clovek necaka zazrak za par dni. ale ked citis aspon to, ze sa to nezhorsuje, aj to je podla mna dobre znamenie
ja by som tomu asi este dala cas…
veru tak, niekedy je celkom ulava aj to, ze sa ten stav nehorsi…
zdravim vas, mali ste aj vy take stavy, ze vas bolel palec na ruke, a to prechadzalo az do zapastia? iba na pravej ruke to mam takto.
Aké vyšetrenie sa vykonáva pri takýchto problémoch?
@jasko_marcel Väčšinou sa to začína u všeobecného lekára, aby sa vylúčili základné veci (zápal, preťaženie, prípadne krvné testy).
Potom podľa nálezu často ortopédia alebo reumatológia – hlavne ak je to bolesť palca a ide to do zápästia, býva to dosť často preťaženie šliach (napr. z práce na PC, telefóne alebo manuálnej činnosti), ale môže to byť aj zápal šliach alebo začínajúci karpálny tunel… ![]()