Vitamín D – jesť ryby, slniť sa alebo brať výživové doplnky ?

keby to bolo take jednoduche co? :slight_smile: a najma to aby sme potom dosiahli tu optimalnu hodnotu tak to trva, to nejde zo dna na den a je nutne pravidelne to decko brat a to iste plati pri malych detickach!

Pri deťoch je to ešte krkolomnejšie by som povedala.
Ono ľahko sa hovorí, že pestrá strava všetko vyrieši, ale teda to čo niekedy kupujeme v obchodoch to asi tiež nie je bohviečo, kadečo v tom je, takže najlepšie je tiež mať nejakú tú zeleninku a ovocie z vlastnej záhradky a to nemá každý také možnosti.

veľa vecí sa ľahko hovorí a oveľa ťažšie sa konajú na tom nie je nič nezvyčajné, ba práve naopak, je to taká normálna vec by som povedala… :wink:
preto osobne si najskôr pozisťujem, čo je pre mňa reálne a čo nie a až následne konám :slight_smile:

Emanna to akože nemá nič spoločné s opálením?

Ja som fanúšik vitamínov, prírodných doplnkov stravy a minerálov. Podľa mňa sú veľmi prospešné a vidím na sebe pozitívne účinky. Konkrétne kupujem odtiaľto: https://www.joalis.sk/e-shop/vitaminy-a-mineraly/ :wink:

Davas to aj detom? Lebo mna osobne to zaujima, ze co detom, co je pre ne vhodne. Co je pre ne urcene, preto som sa tu na to pytala, preto ma to zaujima, lebo pri detoch myslim, ze je to uplne ine ako keby sme sa bavili o tom, ze co pre dospelych.
No nie?

no hlavne detom treba taku formu dat aby nemali problem to uzit nie? lebo ja kukam, co vybrat a teda neviem po com siahnut, ci teda vo forme kvapiek, ci aj zlozenie pozerat, alebo co mam robit :confused: a ci teda je to nutne uz teraz alebo staci v zime davat?
tolko informacii na nete, ze jeden sa z toho zblazni!

Podla mna toto je velmi jednoduche, ja nie som za to kupovat nejake doplnky, pri ktorych nemas istotu ake je zlozenie, ked ti doktor vie predpisat kvalitny vitamin, kde proste vies ake je zlozenie a ze ma preukazatelne ucinky.
My mame skusenost s Vigantolom, ten je na predpis, je vo forme kvapiek, co je pri detoch to najlepsie aspon teda u nas dozaista :wink:

Akože to že je niečo na predpis tak tam sa môžem na istotu spoľahnúť, že to bude kvalitka?

Ano. Vitamin ktory je na predpis musi prejst viacerymi prisnymi normami a takym kadecim, je to proste ovela prisnejsie ako nejake volnopredajne doplnky, cize pri tomto sa skor vies, ze sa mozes spolahnut a to je dost fajn nie? :slight_smile:

Ako je to potom s cenou keď je to na predpis? Niečo hradím aj ja alebo to celé prepláca poisťovňa alebo ako? Lebo už som v lekárni nejaké tie déčka pozerala a niektoré ti tak aj okolo 9 aj 12 euro stoja, čo teda som ostala mierne zaskočená, keďže som si myslela, že vitamín nebude tak vychádzať.

Ďakujem, že si mi napísala. Nevedela som, že vlastne čo to všetko zabezpečuje a že je proste nutné ho užívať. No veď áno keď sa nad tým zamyslím, tak proste niečo na tom je, ale možno keby sme ich viedli k tomu od malička, čo je treba jesť tak by si aj zvykli nie?

DOMINIKAVAL - zvykli by si to ano, lenze ked mas doma par tyzdnove dietatko tak to tazko niecomu takemu naucis, to proste Vigantol isti. To das dve kvapky a mas vystarane, mas tu istotku, ze bude mat dostatok lebo prave pri par tyzdnovych detoch je to to najdolezitejsie.
Ide aj o zrastanie lupienku aby proste sa zrastol pekne a tak ako ma aby to netrvalo dlhsie ako je bezne.

Cast hradis ty, ale to je okolo dvoch eur, nie je to vela, je to dobra cena a kedze staci detom davat po dvoch kvapkach tak ti aj dlhu dobu vydrzi a tym padom vybavene. Tie drahsie, co si pisala, to proste aj viacej kvapiek musis davat aby to pokrylo tu potrebu a castejsie budes musiet kupovat a to je cele zle :confused:

Jasné že to nie je veľa veď keď si vezmeš, že aké sú ceny voľno predajných a koľko vitamínu tých jednotiek obsahujú to sa proste ani zďaleka nahrabe na tieto kvapky, čo ste písali, to je rozdiel. Veď my tie kvapky máme už fú no dlhú dobu, ono sa to neminie za jeden mesiac :slight_smile:

magdi a ako dlho je to, co to uz davas tvojmu dietatku? kolko ma rokov?:slight_smile:

Netreba nahodou davat decko len tak akoze prvy rok? Lebo co som citala po nete a tak, tak mam pocit, ze vlastne len do obdobia, kym deti prestane krivica ohrozovat nie?
Moze nedostatok vitaminu aj nejake ine problemy sposobit?

Nie len. Ono je dobre aj dlhsiu dobu, pretoze neustale proste to decko ma v tele, co zabezpecovat, nie je to sranda. Ale proste zdravie kosti je velmi podstatne v kazdom veku a teda neda sa decko len tak zo stravy alebo zo slnka zohnat, nefunguje to tak akoby sme si mozno mysleli.

To som nevedela, že je to takto, že takáto suma a že aj dlhšie vydrží Vigantol. To potom ozaj nie je moc na mieste vymýšľať že nejaký voľnopredajný a tak, síce na pohľad vyzerajú tie balenia väčšie ale už teraz podľa toho čo si mi napísala to presne aj chápem, že prečo to tak je.

Je to asi rok, veď ja mám doma ešte pre mňa bábätuško :slight_smile:
Myslela som to, že dlhú dobu akože mesiace, že neminieš tú jednu fľaštičku za pár týždňov, keďže sa dávkuje len po dvoch kvapkách, aspoň teda tak mi dávame, také máme dávkovanie od dr. a to vydrží proste to je ozaj málinko.