Vitamín D – jesť ryby, slniť sa alebo brať výživové doplnky ?

len to je co sa tyka nas dospelych, len pri detoch je toto vzdy komplikovanejsie a to neni len o vitamine d, ale aj napriklad o inych, ze tam tie prejavy nemame tak sancu zbadat ako napriklad na sebe, preto prevencia musi byt :wink:

toto som inak dlho netusila, myslela som, ze napriklad cernoci nemozu mat s tymto problem a to vobec tak nie je, ale to dojdes na to casom ked sa o niektore veci proste zacnes viacej zaujimat vtedy vela veci pochopime a najma nam zacnu davat zmysel :wink: ja ale co nemam rada ked niektore maminky sa spoliehaju na rozne info po nete, co jedna baba povedala a nedaju si proste poradit od pediatra, to je pre mna nepochopitelne

…ewuschik dakujem…nevedela som, tak aspon budem vediet, ze Vigantol nemoze uskodit…jasne na to sa opytam, len teraz sa snazim vyhybat lekarom aby nahodou sme nieco nechytili…pretoze nikdy nevies…ale tak citam tu dost o tom, ze najma v tomto obdobi vitamin d treba tak to beriem na vedomie… :slight_smile:

Ale toto co si mi teraz naposledy pisala to nie si sama, co si nieco take mysli, to proste je kopa ludi, co automaticky ked je niekto tmavsej pleti tak si to spaja s tym, ze ma dost pigmentu a aj tohto vitaminu. Ale je to nezmysel.

…toto vazne je pravda vsetko?..som nevedela ze este aj ako mrzutost sa to moze prejavit…to by som mala aj u mojho muza teda odsledovat nielen pri detoch tu hodnotu decka…:smiley: :smiley:

LEJS.Y - moze sa to tak jak som pisala, kazde telo ale inak reaguje a pri detoch tie prejavy tazko odsledujes, pretoze vies ake su deti, ze malokedy vieme prist na to, co im je, niekedy to davaju az moc najavo a niekedy vobec nie :confused:

Nemoze uskodit, vsetko ked sa dava s mierou tak je to dobre :slight_smile:
Vyhybat sa doktorom v terajsej situacii je normalne, ale ked chces nieco taketo vediet alebo chces aby ti ho predpisali, tak staci zavolat, ked uz sa da na ten e recept nie?

nikdy nevies, ja napriklad som vela citala aj o tom, ze decko pomaha aj pri vstrebavani vapnika, takze ono to vsetko jedno s druhym suvisi :wink:

Nemôže vitamín D potrebujeme proste je ho treba pri viacerých procesoch v tele a u detí duplom. Chápe, že sa snažíš, ale tak vieš si aj zavolať a tak sa informvoať, myslím, že v terašej dobe to každý pochopí, že nechceš s dieťaťom nejako behať.

…lalina to som si robila srandu ved…ale je to zaujimave…lebo toto som ozaj netusila ze vitamin dokaze este aj taketo veci ovplyvnit…ze to je badat aj po tejto stranke…romiara toto som uz pocula to mi spominala kamaratka…len vies ja som si asi ako aj mnohi ini ludia povedala ze co ved je to len vitamin…ze ten nema nejaky velky vyznam a ptoom sa taketo veci docitam a teda az si tukam na celo, ze jak som tolko veci mohla ignorovat…

jasne uz aj tak sa to da urobit a ono je najmenej skocit len do lekarne. A zase dobre je to, ze Vigantol stacia dat denne dve kvapky detom a tym padom vydrzia tie kvapky pol roka barsjako. Aj viacej. Takze aj preto je dobre, ze len po dve. Lebo niektore volnopredajne decka su drahsie a mozno cca rovnako ml len vyssie davkovanie tym padom vobec nevydrzia tolko jak tieto na predpis.

ako som pisala u nas je na policke stale :slight_smile:

IMG_20201102_161953_resized_20201102_042103509

Hlavne treba jest vela zeleniny a jedal prirodzene obsahujucich vitaminy. My doplnky berieme, ale v mensom mnozstve nez predpisuju a nie kazdy den.

lenže doktori vedia čo a najmä prečo v akom množstve predpisujú… my nie sme doktori aby sme si dávkovali lieky a vitamíny podľa seba… svojho uváženia…

Ako dlho takáto fľaštička ti doma vydrží?

sani len pri malych detoch to ako vyriesis? Jedina moznost je davat im takto kvapky aspon budu mat dost vitaminu D a my budeme mat istotu, ze vsetko je ako ma :wink:
Magdi Vigantol ten ti vydrzi aj viac ako pol roka, teda ked je davkovanie dve kvapky denne. Takze myslim, ze to je dobre. Ze aj vydrzi, ze nemusis kazdu chvilu kupovat.

…vydrzi dlho a najma nestoji tolko peniaze jak volnopredajne decka…lebo to ked som sa v lekarni pytala, ze co to stoji, tak 8 eur, niektore aj co znama kupila tak 20 a teda to mi pridu uplne palky oproti tomu, co sa doplaca za tieto kvapky…

myslis ze lekari davaju len ked ozaj treba? neni to ale zbytocne male deti pchat vitaminmi, ked im ich mozeme dat aj inak??

myslíš že toto by si mohli dovoliť?.. o tom pochybujem… veľa mamičiek ti povie, že vitamín D je podstatný v prvých týždňoch života dieťaťa… a nielen vtedy… celý život je potrebné aby sme mali dostatok tohto vitamínu lebo ten ma veľmi veľa toho na svedomí… ale najviac ma vie nahnevať keď niekto povie že je to len vitamín že čo to zmôže… a pritom toho ozaj moc…

Nie, ale vitamín v každom veku má nejaký význam a keď ide o vitamín D tak ten je veľmi podstatný pre malé deti a starších ľudí.
Podceňovať to nie je dobré. Lebo deficit sa potom ťažko doháňa.