Vitamín D – jesť ryby, slniť sa alebo brať výživové doplnky ?

To nemyslis vazne, ze taketo ceny to co uz je?
Jeden by sa z toho zblaznil ake ceny niektori maju. A tieto ceny je asi tiez dovod preco niektori ludia proste vitaminy neriesia. Vyhybaju sa im, lebo je to drahe alebo akoby som to povedala.
Lebo o takychto pripadoch som pocula u niekolkokrat.

Vies ale najhorsie na tom je, ze niekedy nevieme filtrovat co je pravda a co nie. To ze su rozdiely medzi deckami som dlho tiez nevedela.
No uz roky nemam potrebu si nieco dokazovat a podobne. Radsej si vypocujem nazory inych a skusenejsich.
@petrana Cena by nemala byt pre nas smerodajna ked ide o zdravie, ale najpodstatnejsie je aby vitamin D pomohol!

Nielen citala som aj o tom ako sa moze prejavit aj normalne v dospelosti u ludi jeho nedostatok. Docitala som sa, ze moze mat vplyv aj na naladu, aj na energiu, takze je toho velmi vela, lebo vsetky vitaminy a vsetky procesy v tele spolu suvisia.
Spekulovala som, ze tiez Vigantol budeme davat akoze len do roku alebo tak, ale preco by som s tym mala vtedy seknut, ked viem, ze to ma zmysel aj dalsie roky?

…myslim myslim…ale tak mame na vyber co si kupime je to na kazdom z nas…ale proste ja sa radsej priklanam k tomu co sa dozviem u dr…pre mna je proste to smerodajne…linea sto ludi sto nazorov, moja kamaratka by ti povedala ze naco je to dobre…ale to uz som rezignovala…iste obdobie som mala este snahu jej vysvetlit preco vitamin D treba…v com pomaha najma tym malinkatym detom…ale ona si stale aj tak svoje…

Ako dlho ho dávaš? Len prvý rok?

prvy rok predpisuju detski doktori :wink: a potom je to viac menej na tebe ako sa k tomu postavis, ale ja uz nejaku dobu som nazoru, ze cim dlhsie tym lepsie

Ale to je pravda, to je tak. Prejaviť sa to môže kedykoľvek, preto je potrebné ten vitamín užívať. Keď sa berie ako sa má, že nie v prehnaných dávkach, tak len pomôže.
Ako toto tiež súhlasím, čím dlhšie tým lepšie. Deti ho vlastne kvôli prevencii krivice potrebujú prvý rok, od pár týždňov.

Počkaj, ale veď keď je na predpis tak v každom veku ho musí lekár predpísať nie??
Takže aj keď dieťa už chodí do škôlky aj tak je vhodné aby sa vitamín D dával hej?
Viera áno toto viem, že prečo je to tie prvé týždne to mi je proste jasné, len nevedela som ako je to potom. Po tom roku, či je vhodné dávať, či prestať, či čo vlastne urobiť.

Áno v každom, tam sa nepozerá na vek, skôr prizerajú na to, že aký je zdravotný stav, komu ho majú predpísať. Ale je prospešný v každom veku!

Ahoj, určite by im to nemalo uškodiť. Je vedecky dokázené, že zo slnka tu v strednej Európe na Slovesnku nedokážeme prijať dostatok vitamínu D. Je preto fajn si aspoň trocha dopomôcť doplnkami stravy, a je to úplne v poriadku podľa mňa. :slight_smile: Ja ho objednávama, spolu aj s ďalšími vitamínmi z https://www.kodino.com/sk/obchod/pilulka-sk/ Majú tam fajn výrobky, za pomerne rozumné ceny. :smile: Tak dúfam, že som trocha poradil.

dokazeme, ale len pocas leta aj to len v nejakom obdobi, no vobec to neni jednoduche :wink:
takze je najlepsie cely rok aby sme davali detom tento vitamin a dobre je ak si ho aj my davame, tym si zle veru neurobime

Radoslav ale cez to nijako podľa mňa nekúpiš niečo čo je na predpis a podľa toho, čo mi tu písali je asi najvhodnejšie si dať déčko, ktoré predpisujú doktori.

ceny sú dosť vysoké a pritom stačí si dať predpísať u doktora a vybavené a nemusíme míňať, ale že ozaj zbytočne kopu peňazí… :wink:
vigantol je vhodný aj pre malé detičky, pre dojčatá ale aj pre dospelých, pre starých ľudí, takže to je podľa mňa najlepšie a najmä tá cena zaň nie je taká ako niektoré dopláca sa do troch eur… čo je oproti desiatim napríklad ozaj zanedbateľná suma…

Ale aky v tom moze byt rozdiel? Vitamin ako vitamin nie?

Nie je to tak, zisťovala som si to aj u doktora, že ako je to, Vigantol ten má preukázateľné účinky, máš istotu, keď je na predpis, že dozaista obsahuje také množstvo vitamínu D ako je napísané, že keď dáš dieťaťu dve kvapky mám istotu, že to je dosť, že to je to množstvo, ktoré potrebuje a ktoré zaručí optimálnu hodnotu v krvi :slight_smile:

A to nielen vhodny, ale z mojej strany by som povedala, ze nevyhnutny!

Aha takze bude asi rozdiel aj niekde v zlozeni, ked je to takto hej? Malym detom, ked sa dava, tak sa im aj nejako kontroluje hodnota kolko vitaminu maju?
Aby sa nestalo, zeby ho mali vela?

Počula si niekedy o takom prípade? Lebo ja teda nie :slight_smile:
Deti nemajú prečo mať nadbytok vitamínu najmä ak sa dáva déčko v podobe doplnku tak ako to predpíše doktor, tak je to optimálne a nie je sa vôbec čoho obávať.

Je je, pretože toto je čisté déčko, že nič viacej nejako neobsahuje. Len musí sa dávať aj s nejakým tukom. To znamená že buď do kaše, mliečka a podobne.
Deťom nie, pretože tie nemajú ako získať vitamín, jedine tak, že im ho budeme dávať a to máme myslím, že pod kontrolou, keď to dávame v odporúčaných dávkach, určite nie je na mieste nejako dávať viacej kvapiek ako povie doktor.

ale tie deti to potrebuju?? nie je aj ina cesta? mne to pripada ako zbytocne pchanie vitaminmi