Vitamín D – jesť ryby, slniť sa alebo brať výživové doplnky ?

Zbytocne? Ked nastanu zdravotne problemy az potom sa akoze zbadas? Nenechaj to zaist az do takeho stadia. Lebo potom uz bude neskoro. Vitaminy ako prevencia su super a nielen decko ale aj mnohe ine su vhodne, potrebne :wink:

vacsinou to tak byva. Aj ja som to podcenovala, je to pravda, ale teraz uz nie. Uz som sa naucila ako sa vitamin D uziva, preco je vhodny, ako dlho ho uzivat a vsetky veci okolo toho.
Vitaminy deti potrebuju uz ked maju par mesiacov. A nemali by sme to zanedbat.

Ryby moc nemusím, preto radšej užívam nejake doplnky stravy pre doplnenie Dčka

pri doplnení zo stravy to vie byť problém nielen pre to, že niekto to neľúbi, ale niekedy telo nevie si vziať ten vitamín tak ako treba a využiť ho tak vieš, preto tiež som názoru, že déčko je lepšie dopĺňať formou nejakých kvapiek a podobne, ale niečo kvalitné so zložením, kde budeme mať istotu, že je to vitamín jak má byť :wink:

a najma deti maju s tymto este vacsi problem a keby sme sa rozpravali o malinkych detoch, tak to proste detto :wink: tie ked su kojene nemaju ako decko ziskat, takze mame jedinu moznost a to dat im doplnok zvlast, preto my davame Vigantol a vsetko v poriadku!

mne kamarátka tvrdila, že veď cez mliečko je to tiež normálne, že vlastne kojením vedia ten vitamín získať, že stačí ak my ho budeme mať dosť, lenže to je taká pravdepodobnosť, že ho budú mať dostatok ako by som ja vyhrala v športke nejakú výhru :smiley:

Len ako to je, že koľko jednotiek potrebuje dieťa prijať? Ako by zistila, že koľko získalo z toho mlieka kojením? :open_mouth:

Načo potrebuješ toto vedieť? Môžeš ma uviesť trošku do obrazu? Lebo nechápem?? Veď keď mám raz napísané na krabičke, že dve kvapky tak dve kvapky a bodka, to je pre mňa to najpodstatnejšie.
Toto čo sa pýtaš to inak netuším, to možno je veštica alebo čo, lebo to sa ani len tipnúť nedá, nieto ešte vedieť ozaj reálne množstvo :confused:

Keby aspon to slniecko nam tiez pomohlo trosku s vitaminom, len kym bude poriadne svietit, to si este pockame, dnes trosku aj vykuklo, len to je nist :confused: Ale aspon nam to teraz po tych uprsanych dnoch zlepsilo trosku naladu :slight_smile:

Zbytočné pchanie vitamínmi? Vitamín D malé deti potrebujú, pre ne je dôležitý, najmä v prvých týždňoch života a to z dôvodu, že pri nedostatku u tak malých detí môže vzniknúť krivica, ktorá dozaista zmení celý život dieťaťa a spôsobí nemalé zdravotné problémy. Takže ja by som sa za žiadnych okolností na to nepozerala takto, že je to zbytočné, že deti to nepotrebujú, opak je pravdou!

Kreolla to je jasne, ze ono to aj na naladu, energiu vplyva :slight_smile:
Ono aj nedostatok vitaminu D sa prejavi hned na psychike, clovek je taky malatny, nesvoj, aspon co som si zistovala a niecomu takemu by som teda ja celit nechcela za ziadnych okolnosti.

tie dve kvapky, to je v pribalovom letaku?

V príbalovom je napísaná jedna kvapka a pri predčasne narodených deťoch dve, ale väčšinou, čo viem, čo aj ja mám skúsenosť, tak predpisujú pediatri po dve kvapky, to je taký ideál aby mali dostatok. Lebo predsa malé deti nemajú z kade z akého iného zdroja mať dosť tohto vitamínu.

…toto davkovanie, co pises to mi sedi na Vigantol aspon podla toho co ja viem…co mam skusenost…a podla mna je dobre, ze staci malo kvapiek a pokryje to potrebu aku deti maju…tym padom toto aj dlhsie vydrzi… :slight_smile:

Sabkasabca, ale toto nevedia vsetci, ja ked som rozpravala sesternici o tom, tak ta len kukala, ze o com hovorim, ale to je fakt, kazdy vitamin ma nejake to svoje opodstatnenie a ked ho nie je dost, tak sa to nejakym sposobom prejavi.

ked sa to prejavi akoze stratou energie, to je este ten lepsi pripad, aj ked nie je ani to dobre, ale pri dlhodobom nedostatku decka ide o ohrozenie krivicou a krivica to je taky stav, ktory sa zvrati len velmi tazko a velmi to skomplikuje zivot, takze je nutne pozerat sa krocik dopredu, co mozem svojimi cinmi a nedbanlivostou vlastne sposobit :confused:

Ja sa tesim napriklad aj na letne dni z dovodu, ze budem aj zo slnka cerpat energiu, to je taky moj dobijac a teda nielen moj, ale aj mojich deti :slight_smile:

joj ked som bola este v tom, ze dostatok slnka zabezpeci aj dost decka, tak vtedy by som bola travila na slnku aj cele dni, no potom som zacala mat aj iste problemy so znamienkami kvoli slnku a vtedy som sa zbadala, vtedy som sa vlastne aj dozvedela o tom, ze nie je najlepsie vystavovat sa slnku dlhodobo a vitamin D nam to nezabezpeci ani nahodou :confused:

Problemy? Hadam nic vazne, lebo teda nie je to vobec sranda s takymito vecami, to sa treba mat na pozore a chranit.
Pocula som vela o tom, ze do roka je pre deti dobre ho davat, ze dlhsie netreba, ale ked som sa aj s doktorom rozpravala, tak napokon som dosla k tomu, ze preco vlastne by som mala davat len do roka, ked tomu dietatu to neuskodi, ale praveze pomoze ked Vigantol bude brat dlhsie?

…tak v nasom pripade nas tiez drz neodhovarala, preveze ked som povedala, ze by som chcela aby ho deti uzivali dlhsie tak mi povedala, ze to nebude na skodu…len netreba len tak svojvolne menit davkovanie…:wink: