Vitamíny na posilnenie imunity

to by mi nenapadlo niečo takéto skladovať doma, ale asi je to na niečo dobré niekedy čo? aj keď najvhodnejšie by bolo keby sme na čosi také ani myslieť nemuseli, ani sa po tom v obchode obzrieť, no nie??
pre mňa je tá detská imunita takou neznámou veľkou, že to si ani predstaviť nevieš, ako sa v tom strácam, myslela som si, že deti proste majú zdravie v top forme, že im netreba nič

toto co si myslis to je rovnake ako ja som si pred rokmi myslela - ze v zivote nebudem chora ked roky som vydrzala byt fit bez nejakych liekov bez nejakej pomoci - dost naivna predstava - prepac :slight_smile:

@lubietka týmito predstavami sme si prešli asi všetky, aspoň teda ja som si prešla a to priznávam bez mihnutia oka, nehanbím sa za to, som rada, že viem ako sa veci majú, že dnes sa na to pozerám už triezvym pohľadom, kedysi som si aj ja nahovárala, že moje deti budú jesť všetko, čo im dám, čo im nakážem, aby mali všetky vitamíny, ale to takto nefunguje :confused:

Polozme si skor otazku, ktora mamicka z nas si nepraje toto iste?
Poviem ti, ze kazda jedna z nas si toto praje, aby deti boli zdrave, aby sme nemuseli vidiet ich chore, aby mali dost energie, aby neboli unavene. Ale to nejde len tak, predsa sme ludia, nie sme roboty :slight_smile: Preto sa musime o zdravie starat aby nam sluzilo. Aby nas chranilo, no nie? A to plati pri detoch dvojnasobne :wink:

To je pravda, len mám trošku strach aby som nejako neurobila ešte horšie, keď budem dávať takéto sirupy. Či nemám sa tam pri tom čoho báť??

to som rada, ze si to neberies zle, ze si to vzala fajn :slight_smile:
treba to co najskor, lebo cim dlhsie budes cakat tym horsie to moze byt ta imunita u deti moze ist rapidne dolu a ty si to ani uvedomit nestihnes, preto musime venovat tomu dostatok pozornosti :slight_smile:

predsa chcem aby bolo dobre, chcem sa posunúť ďalej, najmä čo sa týka detí, preto som tu, nejde o mňa, o moje zdravie, ale o zdravie detí a to je pre mňa proste top, to najdôležitejšie na svete a urobím všetko len aby dobre bolo!!!

Ako si napísala sme tu preto, najradšej by som bola, keby Oliver zjedol všetko, ale to môžem snívať o tom, to si môžem akurát tak v snoch predstavovať, keď realita je úplne iná. Chcela som ešte vedieť, že či je možné tento sirup dávať napríklad aj popri antibiotikách, že keď má dieťatko už problém, že je choré, že mu lekár dá tabletky, či aj k tomu ešte môže totok??

Coho by si sa chcela akoze bat? To su vitaminy, ktore dietatu nemaju ako a hlavne preco uskodit. Organizmu dietata akurat tak pomozu a podporia imunitu.
Marusiatko myslis Kalcium-D? Preco nie? Su to vitaminy, ktore ako som uz aj vyssie pisala detskemu telicko prospievaju, robia dobre, pomahaju ho udrzat pri zdravi a hlavne aj maju vplyv na imunitu, takze aj popri hentom je to super :slight_smile:

Áno, ten sirup som myslela, potom dobre, lebo to ešte bola taká vec, čo sa mi vynárala, že ako je to v takom prípade. Čiže v podstate ho môžeme dávať neustále a dlhodobo hej? Nie je tam nejaké obmedzenie?

Neviem, som v tomto taký bojko, predsa len ide o zdravie dieťaťa, tak som taká trochu viac opatrná no :confused:

pred rokmi, ked som bola slobodna, volna ako vtak by to ani mne nenapadlo, ale veci sa menia :smiley: dnes uz som ochotna to radsej mat v zalohe doma, predsa len nikdy nevies :smiley:
si myslela, ze sama sa im imunita vybuduje a sama sa im bude drzat vo forme, aby boli cely zivot zdrave? :open_mouth:

…nie je lepsie porozpravat sa s detskym lekarom o tom ci vobec detom nejake vitaminy treba?..mozno pestrejsia strava a deti nebudu potrebovat nic a budu zdrave…osobne som nesvoja ked mam nasadit coilen antibiotika alebo nieco…nieto este taketo vitaminy aby som musela davat…ved to telo ked si na to zvykne to tiez moze byt problemom…

ty sa mozes bez problemov o tom pozhovarat aj s detskym, ale podla mna to je zbytocne :slight_smile: pretoze aspon z vlastnej skusenosti co viem, tak doktori su radi, ak sa o zdravie dietata starame, ak myslime na ich imunitu :slight_smile:
pestra strava u deti je dolezita, to ti dam za pravdu, ale vies ake su deti, vymyslaju a nezjedia vsetko :confused: tym padom tie vitaminy chybaju :confused: lenze ty toto neporovnavaj je rozdiel davat hentake lieky a rozdiel je davat detom sirup, ktory obsahuje vapnik, vitamin C a vitamin D :slight_smile:
tieto tri vitaminy, ktore obsahuje ten sirup, o ktorom kocka vyssie pisala su pre dieta nevyhnutnost :slight_smile:

ja ti neviem, občas som taký motko, že mi trvajú isté veci, kým si ich uvedomím, kým mi dôjde, čo je potrebné, čo je dôležité, ale tak som rada, že som tu pochopila, čo by malo byť a teda už aj je pre mňa prioritou!

…viem, ze asi nedostanem do dietatka vsetko co by som si predstavovala…ale aspon nieco…aspon sa o to posnazit…myslis, ze nerobim dobre, ze to porovnavam?..toto teda je vhodne aj ked by imunita bola relativne dobre na tom?..

nerobis dobre, lebo porovnavas dve neporovnatelne veci, ako mozes porovnavat lieky a vitaminy, to mi vysvetli :slight_smile:
vitaminy ty mozes dat dietatu kedykolvek, tie nemaju ako uskodit, tie mozu len pomoct, pomoct pri spravnom raste, vyvoji, pri budovani imunity a podobnych veciach, ktore dieta cakaju, ktorymi si proste musi prejst :slight_smile: preto je to ine, chapes?
akoze ja ta presviedcat nebudem, je to tvoja vec v podstate, len ti pisem, co si ja o tom myslim ako to ja vidim :wink:

Nie nie nema byt preco nejake obmedzenie, cim dlhsie tym lepsie, lebo aspon imunita bude silna, bude neustale posilnovana. Je to podla mna super :slight_smile:
@michallin_ka Praveze by som povedala, ze nie si bojko, keby si bola bojko, tak uz by si vitaminy nasadila, lebo by si sa bala o zdravie dietata. Lepsie je vitaminy dietatku dat jak nedat, nemyslis??

Ako som ti písala - mám strach z toho, aby tie vitamíny neurobili ešte horšie, aj keď vlastne vyššie čítam konkrétne o aké vitamíny ide a taký vápnik asi by nemal nič urobiť. Nemá ako uškodiť, že?

taka som stastna, ze to takto beries, ze je to pre teba najvacsia priorita :slight_smile:
si vezmi, ze to male dietatko si same pomoct nevie, teda male dietatko, uz ked ma dieta tri roky, ked zacne chodit do skolky, tak uz zrovna take male nie je, ale co sa tyka zdravia, tak same si fakt pomoct nevie :slight_smile: