Vitiligo

ahoj ja mam tiez tento pproblem ale co uz musime stym zit drz sa paaaa

Mám známeho, ktorý mi vravel, že škvrny na rukách sa mu vyliečili po používaní prípravku na natieranie Meladinin Sol. Bol to vraj egyptský prípravok na recept. Skúšal som ho hľadať na internete, ale nič som nenašiel. Ak ste o tomto niečo počuli, alebo viete, kde to zohnať, dajte vedieť. Dušan

mam na nu čislo ale nemožem mho najst ale skuste WWW.dost.sk prajem pekny den a ozvite sa mi ako ste dopadli možte aj cez azet na tonicka23

Ahoj Dusan,ja mam okrem cerstvej diagnostike sclerodermie aj vitiligo,no stalo sa to pred vyse 30r.Vtedy nevedeli mi vobec lekari pomoct ani nevedeli z coho to je,len napisali strata pigmentu a hotovo.Vtedy ma rodicia zobrali k fararovi-bilinkarovi a ten nam povedal ze je mozne zohnat vo vtedy zapadnom Berline tinkturu Meladinine.Podarilo sa a mam stale iba 3 flaky na bedrach, zasavilo sa to, tak ako povedal pan farar,ze to len zastavuje,ale nelieci.On mi prave kazal to opalovat,co teraz zakazuju,a flaky sa opat zpigmentovali ale potom som roky nosila len cele plavky a uz so to nikdy neopalovala no skoro vobec nie su vidiet.Skus USA tam nieco podobne ponukaju.

Ahoj Katka, ja som tiež v Tvojom veku a vitiligo mám od 6 - 7 rokov. Tiež sa mi vyhodilo zo dňa na deň. Lekári boli bezradní v liečbe. Absolvovala som veľké množstvo vyšetrení a nezabralo nič. V škole to zo začiatku bolo strašné. Nemala som kamarátov a chodievala som domov s plačom. Posmievali sa mi a volali ma dalmatínec. Po čase som sa však naučila s tým žiť a prestala som to brať ako chorobu alebo nejaký komplex. Povedala som si, že jednoducho som niečím iná, výnimočná. Človek si tieto veci nemôže brať príliš osobne, pretože psychyka je dosť zlá vec. Keď som išla na strednú mala som strach z toho ako to každý zoberie. Pýtali sa ma a každému som s úsmevom na tvári vysvetlila, že to nebolí nie je to nákazlivé a neumiera sa nato. Všetci to pochopili. Ono si to človek nemôže tak brať k srdcu, lebo by sa z toho zbláznil. Ja som navyše ešte k tomu snedá a kričí to, ale mne to nevadí. Ak ma má niekto rád tak ma berie takú aká som a komu to vadí tak to nie je môj pravý priateľ a natom mi nezáleží.
Prajem Ti veľa sily a odvahy. Inak keď som sa na veci začala pozerať pozitívne všimla som si, že mi to začína ubúdať. Psychyka je pri tomto ochorení veľmi dôležitá. Idem teraz skúsiť jogu, lebo som počula, že je veeeľmi dobrá pri psychyckom napätí a ukľudňuje myseľ.
Pa pa a netreba strácať nádej

Dobrý večer.
Prepáčte, že som sa Vám neozval, ale dlho som túto stránku neotváral. Samozrejme sa ho na to čo najrýchlejšie a dám Vám vedieť. Pozdravujem.

Dobrý večer.
Prepáčte, že som sa Vám neozval, ale dlho som túto stránku neotváral. Samozrejme sa ho na to čo najrýchlejšie a dám Vám vedieť. Pozdravujem.

Ahoj.
Tento prípravok som mi pozháňali rodičia ešte v roku 1983 z Kanady a užíval som ho asi pol roka aj v kombinácii a tabletkami. Som rád, že Lucia má s týmto liekom len tie najpozitívnejšie súsenosti, žiaľ mne aj napriek pomerne dlhodobému úžívaniu to vôbec nezabralo.

Mily Andrej, chcela by som Vas tiezpoprosit o kontakt na tu Mudr. zo Svidnika. Velmi pekne dakujem,



Erika z NZ

Neporadím žádný lék, natož zázračný lék, jen z praxe azijské medicíny: bílé skvrny jsou způsobeny opakovanou konzumací mléčných výrobků, především mléka a smetany. Na rukou, předloktí a na horní části trupu pak především jogurty a bílé čerstvé sýry. Tato kondice signalizuje ukládání tuků a hlenů v dýchacím a reprodukčním systému. Jedná se o hormonální nerovnováhu, včetně nerovnováhy v práci štítné žlázy, slinivky břišní a pohlavních žláz. K postupnému zlepšení tohoto stavu je zapotřebí mnoho času. Je nutné vyloučit ml.výrobky a zvýšit potřebu obilovin a zeleniny. Zpomalení způsobí i nadměrné množství rostlinných olejů. Všechny nenormální stavy pokožky jsou odrazem vzájemných vztahů mezi vnitřním a vnějším prostředím lidského organizmu.

no presne viem o com hovoris ja mam 22 a som chalan a mam to vsade a nepoznam nikoho kto ma…

Ahojte…som veľmi rada,že sa mi podarilo najsť ľudi,ktori maju s tymto skusenosti…no aj tak sa mi nepodarilo od nikoho z vaš vyčitať,aby mal niekto niečo podobne ako ja…ja mam sice vitiligo,no len pod ľavym okom…to by nebol tak y problem,keby z pričin ktorym nerozumiem je to miesto priamo pod okom modre,až dofialova…ľudia si časokrat myslia a pytaju sa,či ma niekto zbil,že mam monokel…a neviem čo s tym…v lete sa to zhoršuje,presne ako u vas všetkych,prekryť makeupom sa to neda vždy…neviem čo s tym…:frowning: a takisto ako pišete…psychike to neprospieva…tak,dufam,že sa nam to zlepši…ak by niekto vedel poradiť,prosim,ozvite sa…dakujem paaaaa

Okolí očí nám ukazuje stav ledvin. Červené (modré) nebo fialové zbarvení pod očima znamená, že v oblasti ledvin sttagnuje krev. (Zbarvení fialové hlásí pokročilejší stagnaci než zbarvení červené.) U pokročilejších stavů můžeme někdy pozorovat zduřelé krevní kapiláry. Když se otok pod očima tvoří a barva pleti se nemění, znamená to že se teprve začínají vytvářet zatvrdliny ve formě kamenů nebo cyst, resp. tukových usazenin.

Ahoj Katka, ja mám vitiligo od narodenia, už som si zvykla - ale ked som na kupku alebo inde - nikto na mna nezíza, ani deti, proste nikto, akoby všetci vedeli čo to je. Manželovi to nevadí, tak si začínam myslieť, že to vadí len mne. Ja sa len najviac bojím, aby to nezdedil môj syn po mne. Ale kedže mám hypotyreozu, tak to mam asi z toho, tým pádom by to môj syn zdediť nemal.
Ozaj, teraz som natrafila na jednu kožnú, ktorá mi sebavedome tvrdí,žesa to liečiť dá, tak som zvedavá

Milá Ivetka,pochybujem že si mala vitiligo, lebo to sa po pôrodeskôr rozšíri a nezmizne. Ja mám šesť mesiacov po pôrode a rozšírilo sa mi teda riadne. A poznám aj iné ženy, ktorým sa to po pôrode rozšírilo ale ani jednu ktorej to zmizlo

Heeej, o tom paradajkovo-ríbezľovom džúse som počula tiež. Aj o tých švédskych kvapkách

Ano,ano, aj ja mam hypotyreozu, a tiež som nemohla dvaroky otehotnieť. Po liečbe som otehotnela na prvý krát ale vitiligo sa mi rozšírilo po pôrode
Teraz ma najviac trápi, že aby to po mne nezdedil môj syn. Len sa spolieham na to, že tom mám kvli štítnej žľaze a kedže môj syn zatial nemá problém so štítnou žľazou a dúfam ani nebude tak hádam ho aj viti obíde

Ahoj Ivka. Aj môjmu synovi sa to objavilo okolo očí.Boli sme sním ku kožnej, ktorá vypísala krém Elocolm. Môžem povedať, že krém skutočne zabral. Po dvoch mesiacoch mu to vôbec nie je videť. Krém zaberá všade, kde je to vystavené slnku. Popritom stále každý deň mu dávam Beta karotén, PABA, vitamín C,

Ahoj Andrej,
prave som si precitala Tvoj prispevok a kedze som tiez postihnuta touto chorobou, chcela by som Ta poprosit, ci by si mi nemohol poskytnut nejaky kontakt na pani doktorku zo Svidnika, ktoru spominas. Mohol by si napisat aj viac o metodach, ktore pouziva? Moj email je monhan@post.sk. Dakujem!!!

Dakujem…a smiem sa spytať,koľko ten krem stal? nevratilo sa mu to spať vobec?