Výmena bedrového kĺbu

Vobec si nerobte ziadne starosti, su tam vynikajuci odbornici, robili mi tam lavy v roku 2005 a super, terza mi tam budu robit pravy 13. 3. , Svec, Opatik, su jednicky v odbore, pred opreraciou je to na 50% na nich a 50% na vas, po operacii, 70% vo vasich rukach a 30% na lekaroch, cim viacej budete cvicit a cim vascie mozole od barli budete mat na rukach, tym lespie a skor vas zacne noha posluchat.

Vobec si nerobte ziadne starosti, su tam vynikajuci odbornici, robili mi tam lavy v roku 2005 a super, terza mi tam budu robit pravy 13. 3. , Svec, Opatik, su jednicky v odbore, pred opreraciou je to na 50% na nich a 50% na vas, po operacii, 70% vo vasich rukach a 30% na lekaroch, cim viacej budete cvicit a cim vascie mozole od barli budete mat na rukach, tym lespie a skor vas zacne noha posluchat.

Vobec si nerobte ziadne starosti, su tam vynikajuci odbornici, robili mi tam lavy v roku 2005 a super, terza mi tam budu robit pravy 13. 3. , Svec, Opatik, su jednicky v odbore, pred opreraciou je to na 50% na nich a 50% na vas, po operacii, 70% vo vasich rukach a 30% na lekaroch, cim viacej budete cvicit a cim vascie mozole od barli budete mat na rukach, tym lespie a skor vas zacne noha posluchat.

Ahojte, po úraze mi hrozí výmena bedrového klbu, v ÚVN Ružomberok - primár Masaryk. Veľmi sa bojím, ako to dopadne, ale zároveň aj teším, že nebudem mať bolesti… Pred úrazom som nepoznala, čo to je problém chodiť, nikdy mi nič nebolo.
Chcela by som vedieť, ako sa treba na operáciu pripraviť? A hlavne ako si prispôsobiť bývanie, keď sa vrátim do domáceho ošetrenia, čo treba dopredu zabezpečiť? Akékoľvek rady ľudí, ktorí majú po operácii uvítam…

Ahoj Erika,
som dnes tri týždne po tep už druhého bedrového kĺbu. Chcem Ťa ubezpečiť, že sa naozaj nemusíš báť. Mňa tiež operovali v ÚVN v Ružomberku a starostlivosť personálu bola na vysokej úrovni. Čo sa týka príprav domácnosti na Tvoj návrat, netreba robiť žiadne veľké úpravy. Mala by si mať vyššiu posteľ, aby sa Ti ľahko vstávalo a odstráň všetky pohyblivé pokrývky na zemi (koberce, predložky atď. ) V nemocnici Ti na požiadanie predpíšu nemecké barly, madlá, zvýšené sedátko na WC, stoličku do sprchy alebo sedadlo do vane, rehabilitačnú loptu,
atď. Bolo by dobré, keby bol aspoň jeden týždeň s Tebou niekto doma, kým sa aklimatizuješ a zvykneš si na nejaký svoj režim. Všetko sa mení zo dňa na deň k lepšiemu, čo nakoniec usúdiš aj sama. Denne cvičím a skúšam opatrne nové veci, je to také spoznávanie svojich možností. Prajem Ti, nech sa operácia vydarí a nech nájdeš nový zmysel života bez bolestí…

Ahoj Erika, ja som 4 týždne po výmene bedrového kĺbu, tiež kvoli urazu. Po úraze som mal 4 mesiace bolesti v kĺbe, lebo kost sa nie a nie zrást. Tak som sa dohodol na výmenu. Nelutujem to. Teraz nemám ziadne bolesti, rehabilitujem doma, a dnes som uz bol aj na stacionarnom bicykli. Citim kazdodenne zlepsovanie.
Mne menili klb v FN Trencin a mam 34 rokov.

Ahoj Erika. Aj mna čaka operacia bedroveho klbu. Mam 35 rokov. Ja som bola v nemocnici jednu noc ale dostala som vysoke teploty tak ma na druhy den poslali domov. Velmi som sa tej operacie bala ale teraz sa nemozem dockat kedy my konecne zavolaju a daju novy termin operacie. Verim ze to bude coskoro a budem to mat za sebou. Drzim ti vsetky prsty aby ti to dobre dopadlo. Ozvi sa ako si na tom. Drz sa papa.

Ahoj Erika. Aj mna čaka operacia bedroveho klbu. Mam 35 rokov. Ja som bola v nemocnici jednu noc ale dostala som vysoke teploty tak ma na druhy den poslali domov. Velmi som sa tej operacie bala ale teraz sa nemozem dockat kedy my konecne zavolaju a daju novy termin operacie. Verim ze to bude coskoro a budem to mat za sebou. Drzim ti vsetky prsty aby ti to dobre dopadlo. Ozvi sa ako si na tom. Drz sa papa.

Ahoj mám 19 rokou a už som dva roky po výmene bedrového kĺbu. Keď som mala 8 rokou zistili mi rakovinu krvi podarilo sa mi s nej vyliečiť len po dvoch rokoch sa mi znova vrátila a zase som musela podstúpiť všetko od znova, až na to že, keď som sa vyliečila aj druhý krát tak to chceli poistiť transplantáciou kostnej drene. Po transplantácii sa zdalo všetko v poriadku až na to že som začala krívať zistilo sa že sa mi začal rozpadať bedrový kĺb. Keďže som ešte rástla nemohli mi ho vymeniť tak sa na to čakalo 6 rokou. Po šiestich rokoch mi to konečne vymenili všetko bolo v poriadku až na to že stále krívam ale to preto že tým že na tú operáciu čakali 6 rokou sa mi vykrivila bedrová kosť, ale mne to nevadilo hlavné bolo že rehabilitácie zapríčinili to že som po dlhom čase mohla začať chodiť bez pomoci barlí. Nič ma nebolelo až na teraz. Zistili že sa mi rozpadá aj druhy kĺb a tým že stále krívam mam silnú skoliózu chrbtice. Takže sa ide na ďalšiu operáciu. Aj keď viem už čo ma všetko čaká a nebolo to také strašné dalo sa to zniesť ale napriek tomu sa toho strašne bojí čo ako to nebude ako pred tým, čo ak sa niečo skomplikuje, mám strach, strašný strach!

Ahoj Ivetka. Za aky čas si začala použivať stacionárny bicykel od prerácie klbu?
Ja som 3 mesiace od operácie a neviem ci ho už možem použivat. Mám 57 rokov.

Ahojte.
ja som 10 tyzden po vymene klbu a zacinam chodit bez barli. byvame na poschdi bez vytahu a uz zvladnem aj nase 2 poschodie hore, dole ale radsej ziaden beh, len opatrne. vsetko je individualne. ja som mal problem s tvrdimi kostami a 3 hodinovou operaciou. chudaci doktori, fakt sa nadreli! ale vraj to ma vyhodu ze pri zatazovani by sa mi nemal implantat vsunut viac do nohy a tym mat jednu kratsiu. hlavne pocuvajte svoje telo a nic neprehanajte ani neulievajte a potom to bude fajn. mam kamarata co necvicil a nemahal nohu a bol skoro rok doma :o ( ja idem o 2 tyzdme do prace a mam sedavu aj chodiacu. len aj pri noseni treba zacat pomaly! drzim vsetkym palce!

Ahojte.
ja som 10 tyzden po vymene klbu a zacinam chodit bez barli. byvame na poschdi bez vytahu a uz zvladnem aj nase 2 poschodie hore, dole ale radsej ziaden beh, len opatrne. vsetko je individualne. ja som mal problem s tvrdimi kostami a 3 hodinovou operaciou. chudaci doktori, fakt sa nadreli! ale vraj to ma vyhodu ze pri zatazovani by sa mi nemal implantat vsunut viac do nohy a tym mat jednu kratsiu. hlavne pocuvajte svoje telo a nic neprehanajte ani neulievajte a potom to bude fajn. mam kamarata co necvicil a nemahal nohu a bol skoro rok doma :o ( ja idem o 2 tyzdme do prace a mam sedavu aj chodiacu. len aj pri noseni treba zacat pomaly! drzim vsetkym palce!

Ahoj. Mne vymieňali bedrový kĺb po úraze v 2010, ja som to trochu prehnal s tým namáhaním a noha sa mi o 1 cm skrátila a preto radšej pomalšie. Môžem pochváliť aj pána primára z Nemocnice Bojnice. Výborná práca. Od operácie som všetky svoje športové aktivity presunul na cyklistiku a od vtedy mám už najazdených viac ako 10 000km. Nemôžem povedať že ma to nebolieva, ale keď sa to moc nepreháňa tak je to OK. Držím všetkým palce !

Ahoj ja savolam Mirka a reagujem na tvoj prispevok, zaujal ma lebo aj ja som po operacii druheho bedroveho klbu 10dni. Neviem ako ti ale je to ine ako pri prvom klbe celkom inač to znašam bolestivejšie aby som bola presna. Ak by som mohla sa spytat ake cviky si použivala ked nevady a pytamsa. Dakujem za odpoved pekny den Mirka

Livika, neboj sa, vsetko dobre dopadne a uz bude iba dobre, drzim paste velmi a mozno uz to más za sebou a bez bplesti chodis.

Ma niekto skúsenosti s operáciou bedrového klbu v NAW Piešťany

Vymenu bedroveho klbu -Humenska nemocnica doktor Basos a primar Presovsky Kloc, najlepsi, , vrelo odporucam,. Skveli personal, neplati sa nic ochotne sestricky a aj lekari su super

Som po operacii lavého bedroveho klbu. Este su to len 3 tyzdne, ale citim sa vyborne. V mojom pripade ma operovali 24 rokov po uraze. Operovali ma v Poprade, na operaciu som cakal mesiac, v Ruzomberku som cakal 20 mesiacov a nevzali ma. Vyborny pristup personalu, lekarom pocnuc, sanitarom konciac. Bolesti takmer ziadne, viac boli oskrete koleno s bycikla ako to co som citil po operacii. Poprad jednoznacne odporucam. Garantuju, ze od prveho vysetrenia v ambulancii do 3 mesiacov operuju.

Aka dlha je rekonvalescencia povymene bedroveho klbu? dakujem

To je individuálne. Jedna pani písala že 6 (šesť) týždňov po operácií nastúpila do práce. Iste nepracuje niekde vo fabrike pri páse, želám jej zdravie, ale zdá sa mi to priskoro. Práca neutečie, život je krátky a zdravie máme len jedno. Priemerne to človeka vyradí tak na pol roka, ak operácia dobre dopadne. Plus 3 týždne kúpeľná liečba. Teda ak má na ňu dotyčný čas.