Výmena bedrového kĺbu

Injekcia proti zrážanlivosti do brucha má strašne kratučkú a tenučkú ihlu. Prisahám, nikdy som nevedel kedy ju sestrička pichla. Vôbec som to necítil :slight_smile:

Moja skúsenosť s ÚVN Ružomberok: pri kontrole na ortopedii v mesiaci 10 / 2013 mi primár Masaryk oznamil že do Vianoc nastupujem do nemocnice na TEP-ku. V tom čase som čakal na zákrok rok. No a čakám doteraz…

A ako prebieha rekonvalescencia v prípade výmeny oboch klbov naraz? V Martine tak operujú, zachytil som to na nete, ale vôbec si neviem predstaviť ako potom pacient cvičí, chodí atď.

Mňa operácia - výmena bedrového kĺbu ešte len čaká. Viem, že človeku sa hlavou preháňajú iné veci, keď ho čaká uvedený zákrok. Ale predsa! Ako je to po operácii zo sexom? Keď ide všetko dobre, rana sa hojí, rehabilitácia prebieha v poriadku, pudy sa určite prebudia. Ako dlho po zákroku ste mali sex? Dá sa to vôbec? Určite je to iné pri rozdielnych pohlaviach. Prosím, píšte.

Ja som mal manželské povinnosti 6 týždňov po operácii. Vlastne, po prvej kontrole u lekára. Nemal som problém, dobre som sa cítil, klb fungoval dobre. Ozaj, a bol som dole :slight_smile:

Maliarik, súhlasím s Tebou, ja som z RK, objednanie v nedohľadne… vraj asi rok, tak som hľadala iné riešenie a vyšiel z toho PP. Som tretí týžden po operácii, cítim sa super, lekári fajn a j promár… sestričky detto, čakacia doba do 3 týždńov.

Ja som teraz po operácii 12 týždeň. Cítim sa fajn, ale ešte mesiac musím chodiť s francúzskymi barlami. Chodím 3 x denne na 20 minútové prechádzky. Jazdím na bicykli, aj rotopede - podľa počasia - 6 až 10 km. A cvičím cviky ktoré ma naučila rehabilitačná sestra. Noha ma vôbec nebolí, ale jazvu mám stále citlivú. Čakal som viac ohľadom pohyblivosti klbu.

Dobry den, mam 34 a od detstva kratsiu nohu, bolesti mavam iba obcas-teraz mam 9 mes. babo tak ju trochu viac zatazujem-lekari mi idporucaju totalnu vymenu, ale bojim sa ze je skoro-zivotnost klbu je 15 rokov-co potom? a prosim vas je moznost, ze to nevyjde-ze to telo neprijme? Mam male deti-nechcem chodit o barlach do konca zivota😕Dakuhem!

To že máš kopec otázok, a že sa bojíš je normálne. Všetko konzultuj zo svojím ortopédom. Môže sa stať že na operáciu bude neskoro. Áno, endoprotéza sa časom zoderie. Vtedy sa to rieši reoperáciu. Umelý klb nahradia znovu umelým klbom. Vtedy je už ale pacient cca 15 až 20 rokov starší, môže mať zlé predoperačné výsledky, taktiež záleží akú operačnú techniku, a akú endoprotézu operatér použil. Je to lotéria, ale už len narodiť sa a žiť je nebezpečné.

Ja budem mať 60 rokov a vrodenú luxáciu a operáciu ako trojročná, tiež po pôrodoch sa mi to zhoršovalo a noha sa krátila mám ju o 3, 5cm kratšiu. Bolesti som mala také, že sa dali vydržať, tak som tomu nevenovala až taku pozornosť. Teraz asi pol roka ma bolia aj kríže a večer si nemôžem nájsť miesto ked viac pochodím. Bola som na odpor. v BA na oroédii a primár ma hned objednal na operáciu, čiže vo februári by som ju mala absolvovať, tiež mám obavy, lebo povedal, že je to akútne a že už som mala byť dávno po operácii. maju mi davať nejaký necementovaný titánový klb, potom napíšem ako som dopadla ale treba veriť že to dopadne dobre.

Ahoj Livia. Mam 36 rokov a som po vymene praveho bedroveho klbu. Chcem ta len povzbudit ze sa nemusis nicoho bat a hlavne to neodkladat. Ja som sa tiez bala a velmi ale nebolo coho sa bat. Mam sa super operaciu som mala 15. maja a teraz som styri mesiace po operacii a fungujem normalne. Operaciu som mala ze som bola pri vedomi. Po operacii to boli asi tak tri dni a potom je to stale lepsie a lepsie. Bolesti uz nemam a denne cvicim.

Dobry den Natalia, chcem sa spytat kde Vas operovali. Ja cakam na operaciu v Martine, bolo mi povedane, že sa caka 18 mesiacov. teraz mi prisla ponuka z poisťovne že by som mohla ist na operaciu do Ružomberka a nemusela by sm cakat tak dlho. dakujem

Dobry den Ludmila. Mna operovali v nemocnici v Humennom a operoval ma Dr. Necas z Martina spolu s Dr. Olachom. Bola som nadmieru spokojna. Na operaciu som cakala tri mesiace. s pozdravom Natalia

Ja vrele odporučam uvn Ružomberok na operaciu bedrového klbu a primara Masaryka je to odbornik mna operoval dva krat som velmi spokojna nemam už bolesti a to je dobre

Ahoj Lívia, ja som bola operovaná 22. 9. 2014 v Ružomberku. Mám 45 rokov. Od narodenia som mala pravú nohu kratšiu o 4 cm. Po operácii mi ju predĺžili tak, že mám pocit, že je rovnako dlhá ako ľavá. Keďže sú to len 4 týždne, nezaťažujem ju a sama som zvedavá, ako to bude zvládať pokrivená chrbtica. Prvé dva dni po operácii boli náročné, pretože svaly boli natiahnuté, ale s liekmi sa to dalo zvládnuť. Na 4. deň som išla domov. V súčasnosti bez bolestí. Som spokojná. Hlavne treba lekárovi dôverovať a byť presvedčená, že to dobre dopadne.

Dobrý večer-rád by som sa vás spýtal, na váš názor… viac hláv-viac rozumu. Pred 10 rokmi som bol účastníkom dopr. nehody, po 4 rokoch mi bola indikovaná bionekróza hlavice bk. S takýmto kĺbom lietam po svete už 7. rok. Keďže dobre znášam bolesť a tablety proti bolesti som za ten čas zjedol asi 3-4 škatuľky rozhodol som sa (aj na odporúčanie lekára) , odsunúť výmenu na neskôr. Cca pred 2-3 mesiacmi ma začali bolieť kríže a chrbát, čo som doteraz nepoznal… a k tomu sa pridala bolesť v druhej strane. Pravdepodobne presilenie aj keď myslím podľa bolestí, že sa niečo deje aj v druhom kĺbe. Zajtra idem na rehabku, no neviem sa rozhodnúť:dať sa radšej operovať a tým odľahčiť druhú stranu? A ešte jedna vec-máte niekto skúsenosti s injekciami do kĺbu? Vďaka za odpovede… apropo, som v NR a lekára mám J. Pintera. Super človek… no kto sa nepýta, nič nevie.

Ahojte všetci, ktorí ste sa zapojili a zareagovali na moje otázky. Ďakujem. O mne zatiaľ toľko, že operáciu som mala odsunutú z dôvodu nachladnutia a zápalu hrdla až na jar 2015. Potom sa určite ozvem, ako to dopadlo. Ale ešte ma dosť trápi, že som čítala ako sa ľuďom po operácii skrátila končatina a stále krívajú. To nepovažujem za úspešnú operáciu a toho sa aj dosť bojím. Veď keď človek absolvuje tak náročnú operáciu ako je výmena kĺbu, tak by nemal krívať, nie ? ( ( (

O profesionálnej odbornosti p. primárna idú samé dobré chýri - to nemôžem poprieť. Škoda, že jeho prístup k pacientom nie je na takej istej úrovni :- (

    1. 2014 ma operovali vo FN Martin na oba bedrové klby naraz. Dnes je to vlastne dva týždne. Chodím o dvoch nemeckých barlách aj po schodoch. Domov mám 3 poschodia bez výťahu. Nemocnicu Martin vrelo odporúčam, skvelý lekári, sestričky aj upratovačky. P. doktor Nečas má byť prečo hrdý na svoje oddelenie. Veľká ochota a ľudský prístup k pacientom.

Je to všetko ako pri jednom klbe. Mňa operovali 3. 11. 2014 v Martine a rozdiel bol len v tom že prvé tri dni som používala špeciálny vozík až potom nemecké barle. Horšie je že si nemôžem lahnúť na bok -len chrbát.