Výmena bedrového kĺbu

Existuje nova regnerativna terapia klbou z pomocou vlastneho tuku. Kmenove bunky z vlastneho tuku pomozu pri opotrbovanych slaloch a klboch. Jedna z prvych klinik krotu tuto terpiu ponuka je klinika dr. Heinricha. Az ma nikedo zaujem moze si viac precitat na stranke http://stemcelltherapy.cc. Moje mame tento zakrok zmenil zivot a oslobodil ju od bolesti

Dobry den, Natalia,
boli by ste taka laskava a poslali mi kontakt / mail / na seba. Tiez som po vymene laveho bedroveho klba / feb. 2014 / a zaroven cakam na TEP praveho. Velmi pekne dakujem!
Edit

Dobry den, Marcela,
smiem sa spytat / hoci je to uz davno / ako Vam nakoniec dopadla cela ta narocna operacia? Mam velmi podobny problem. Lavy bedrovy klb mi menili vo feb. 2014 a vsetko, vdakabohu a sikovnym lekarom, dopadlo dobre. Som uz objednana aj na vymenu praveho BK, no bude to pomerne narocne, kedze je velmi opotrebeny - tak, ako aj vy pisete. Dakujem a prajem vela zdravia! Edit

Odporúčam voj. nemocnicu Ružomberok do 2 mesiacov od prvej návštevy som bola operovaná, v Martine som čakala na prednostnú operáciu z dôvodu veľkých bolestí 9 mesiacov a nič, tak som navštívila Ružomberok MUDr. Masaryka a bola som spokojná.

Milá pani Želka.
Som rád že to vyšlo tak dobre, a už do dvoch mesiacov ste boli zoperovaná. Ja u Mudr. Masaryka čakám viac ako dva roky, a nič. Skutočne by bolo fajn keby ten ich poradovník bol verejný. Takto sa vytvára priestor na to, že človek celkom prirodzene nadobúda pocit - nie je všetko kóšer!

Pozdravujem. Ja budem mať o necelé dva týždne výročie - 6 mesiacov od operácie. Každý deň cvičím. Jazdil som aj na normálnom bicykli, teraz kvôli počasiu deriem rotoped - úplne v pohode 45 minút, cca 10 až 11 km. Absolvoval som už aj kúpeľnú liečbu v Lúčkach. Veľmi sa mi páčilo, ale nemám dojem, že by kúpele nejako výrazne ovplyvnili môj zdravotný stav. Skôr to bolo fajn po psychickej stránke. Môžem ale povedať, že žiadne mokvajúce a hnisavé rany sa nekonali, všetko OK! A to som vodný živel, do bazénu som chodil aj mimo predpísaných procedúr, aj do teplej vody. Bežný život zvládam úplne v pohode, šoférovanie aj hodinové prechádzky zo psom, domáce či údržbárske práce, nič ma neobmedzujte. Ale aj tak! Čakal som viac, väčšiu hybnosť klbu po operácii. Jednu nohu, napriek cvičeniu, mám stále chudšiu - aj zadnú, púlku, , (zadok). Pri chôdzi mám zo seba perfektný pocit, schody zvládam dobre - ale keď som sa videl na videu, stále jemne krívam. Ja nemám pocit, že krívam - ale predsa len je to tak. Operácia ma zbavila bolesti, a predtým som už naozaj chodil príšerne, síce sám a bez palice, ale veľmi zle. Verím, že to bude ešte lepšie. Som disciplinovaný pacient, robil som len to čo dovolil môj lekár, či šoférovanie, či bicyklovanie, či a ako dlho nosiť palice, či spanie na operovanej strane… Takže, myslieť pozitívne, a všetko bude dobré.

Dobrý deň, obojstranná výmena bedrových kĺbov ma čaká o pár týždňov. Narodila som sa obojstrannou luxáciou bedrových kĺbov, ktoré boli operačne vyriešené, keď som mala dva roky. Pri operácii museli siahať na chrupavky a tým došlo k ich predčasnému opotrebeniu. Rada by som sa Vás opýtala na skúsenosti priamo po operácii. V našom regióne / Dunajská Streda / som nikoho nenašla, komu by túto operáciu urobili na oboch stranách naraz. Ak môžete, napíšte mi prosím na email. Ďakujem.

Ako to vyzerá po operácii oboch bedrových kĺbov? Kedy púšťajú do domáceho ošetrenia a ako môže človek chodiť o barlách, keď nemôže dostúpiť ani na jednu nohu? Tiež mi majú operovať oba kĺby naraz, ale neviem si predstaviť tú rehabilitáciu po operácii.

Mna by zaujimalo ako dlho ste cakali na operaciu v MT, lebo ja som v poradovniku cca 7 mesiacov-mam 3 stupen koxatrozy, a dnes som volala a nezabudla mi sestricka pripomenut ze u nich sa caka 18 az 20 mesiacov. Ja mam take bolesti ze sa obavam ze to dovtedy nevydrzim, takze som rozmyslala prejst do Banskej Bystric kde sa vraj caka pol roka… Ma niekto skusenosti s BB?

Ahojte. Chcem sa opýtať. Som po operácii pravého bk. Po siedmich týždňoch mi v klbe niečo prelupuje. Je to take, ako keby mi tam preskakovala nejaka šľacha. Mam obavy že sa mi uvoľnila kľbová jamka z panvy, lebo ak mierne nohu zaťažím tak nič, ale ako náhle nohu uvoľním kal mi v kľbe tak jemne pukne. Skúste poradiť. Nestretol sa s tým niekto?

Najlepšie urobíš, keď pôjdeš na konzultáciu a vyšetrenie za svojím operatérom. Určite ti povedal, že keby niečo, treba okamžite prísť. Prajem zdravie.

Však jasné, len ma objednal na polovicu februára a popravde vždy keď mi to tam preskočí tak už myslím na najhoršie. Ja len že či sa s tým už niekto nestretol a nezažil to na vlastnej koži, ako sa hovorí. Dik, maj sa.

Však jasné, len ma objednal na polovicu februára a popravde vždy keď mi to tam preskočí tak už myslím na najhoršie. Ja len že či sa s tým už niekto nestretol a nezažil to na vlastnej koži, ako sa hovorí. Dik, maj sa.

Dobrý deň, já som tiež zaradený do poradovníka na výmenu obidvoch bedrových kĺbov vo FN Martin od 5. 8. 2014. Neviem dokedy budem čakať, keďže podľa zdravotnej poisťovne Dôvera môžu v Martine vymeniť cca. 65 bedrových kĺbov a v poradovníku je zhruba 90 čakajúcich. Mňa však najviac desí ako bude prebiehať rehabilitácia po výmene obidvoch bedrových kĺbov súčasne a ako dlho budem v nemocnici a hlavne ako dlho budem PN pretože som živiteľ rodiny. Pani Ľudmila alebo niekto zo skúsenosťou výmeny obidvoch bedrových kĺbov súčasne môžete mi prosím napísať ako to prebieha po operácii a následne potom a kedy vás prepustili domov a ako ste rehabilitovali?

Dobrý deň pani Ľudmila ZH. Ja mám ísť na obojstrannú TEP
28. 1. 2015 v Martinskej UN. Vy ste obojstrannú TEP absol-
vovala v 11. mesiaci 2014. Chcel by som Vás poprosiť, keby ste mi napísala ako ste prežívala prvé dni po
operácii, ako ste absolvovala rehabilitáciu a ako sa cí-
tite teraz 2 mesiace po operácii. Mám 68 rokov a poviem
pravdu, že mám trochu obavu, lebo známi ma odhovárajú,
aby som si nedal naraz operovať oba kĺby pri jednej
operácii. Prípadne keby mi odpovedal niekto kto oboj-
strannú TEP absolvoval.

Ahojte idem za 4 dni na operáciu BK neviem sa rozhodnúť ako je lepšie pod celkovou narkozou alebo v spinálke, či to nebudem počuť pri spinálke ako to tam sekaju a frezuju, toho sa bojím kto poradí, kto to má už za sebou? Ďakujem

Neboj sa spinálky, je to úplne v pohode. Zacítiš len pichnutie medzi stavce… potom sa ma anesteziologička opýtala či niečo cítim. Ja že nič. , To je dobre, lebo Vás štípem do stehna!,
Tiež som nechcel nič počuť. Aj na to mala doktorka riešenie. Voľačo mi primiešala do kyslíku, a bolo to vybavené. Hlavne po injekcii nie je problém po operácii. Mne to príde jednoduchšie ako narkóza, tam ti potom sestrička povie - nedvíhajte hlavu, bude vás bolieť. Ver, je to pravda. Keď som pár hodín po operácii začal cítiť bolesť, sestra zbadala že sa začínam ošívať. Prišla, opýtala sa či bolí, napichla mi do infúzie nejaký koktail, a s bolesťou bolo vybavené do konca pobytu v nemocnici.

Ďakujem ti že si tak rýchlo reagoval nna moju otázku, Le toto by ma zaujimalo či si nič epočul, čo tam sekaju, lebo videla som video operácie, o je to to dosť hrozné či nebudem to počuť. Ďakujem a kde ťa operovali? mňa budu v BA na Antolskej

Videá na nete som si pozrel aj ja. Vyzerajú prinajmenšom zaujímavo. Až sa mi nechcelo veriť že budem hlavná postava😊.
Počas operácie som nepočul nič, dianie okolo seba som začal vnímať až keď ma po zákroku išli “odfotografovať” cez röntgen.
Ešte k celkovej narkóze: málo kto ju pri zákroku zažije, musíš mať super predoperačné výsledky:zdravé srdce, tlak krvi v norme atď, atď. S vekom sa nejaké zdravotné problémy nájdu, a vtedy robia radšej spinálku.
Mňa operovali v Poprade.

Ja som bol 6x operovany a vzdy celkova anesteza. Nemam zaujem vidiet, pocut a vnimat sekundy ako hodiny pocas operacie. Zaspim, zobudim sa a hotovka. A nikdy mi nic nebolo po narkoze, ba dokonca som aj hned ako ma doviezli na izbu pil vodu a aj jedol. Lekarom sa to nepacilo ale po tolkych operaciach uz clovek vie, ako jeho telo reaguje… Nebolo ziadne zvracanie, bolesti hlavy a pod…