Výmena bedrového kĺbu

Dobrý deň. Chcem sa Vas opýtat, čo ste všetko vyskúšali, aké Vám dali doktori možnosti a či sa niekto ozval alebo poradil Vám cez toto fórum. Moja mamička má ten istý problém má 52 rokov a stal sa jej úraz pred rokom. Ďakujem

Dobrý deň. Chcem sa opýtať, či je medzi Vami všetkými niekto, kto má umelý členkový kĺb alebo mu bola urobená déza - (zafixovanie členka do jednej polohy? Ďakujem.

37,8°C nie je horucka! Zvysena teplota do cca 38°C je uplne bezny jav po operacii.

Milá Martina, som 2 týždne po operácii členka, dávali mi umelý implantát operácia trvala 3 hodiny a zatiaľ sa cítim dobre až na tie pooperačné bolesti, mám sadrovú ortézu chodím na nemeckých barlách. Mala som v podstate tie isté problémy ako Vy bez tabletiek som ani z domu nevyšla, mám 59 rokov a operovali ma v Skalici Mudr, Skála a kol. ak chcete vedieť otom niečo viac ozvite sa rada Vám poradím ak budem vedieť ja to mám ešte čerstvé.

Dobrý večer, volám sa Valika mám 59 rokov a 22 septembra 2010 mi voperovali umelý členkový kĺb v Skalici, pri operácii bol hhaj už spomínaný Mudr. Nečas, ak chcete vedieť viac ozvite sa

Chcem vedieť viac aj ja kde sa mám ozvať?

Mila Valika, uprimne vam zavidim, ze ste po operacii a ze sa citite dobre. Ja este stale nic neviem, ak mozte, poradte, budem velmi rada.

Možete mi poslať mail na adresu vrafaelisova@gmail.com, alebo zavolať na č. t. 0908 450 017, rada sa s Vami podelím so svojimi skúsenosťami, už som 6 týždňov po operácii a chodím o jednej franc. barle.

Po troch mesiacoch by si mal byt OK. O pracu sa nestaraj, ona nezdochne, zima tu je za chrbtom, kosenie sena nebude, aby si sa musel starat o konske potraviny. Predlz si marodku, daj sa do poriadku, nestaraj sa, bud vesely a naj sa ti to dari. Bye

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať za ako dlho sa Vám noha, ktorá bola dlhšia, upravila. Ja som tiež mesiac po operácii v Ružomberku a mám dosť dlhšiu nohu. Bojím sa, že sa mi neupraví a v tom prípade to bude ešte horšie ako predtým, ked budem krívať na opačnú zatiaľ ešte zdravú nohu, ktora má však z toho dôvodu začína bolieť. Ďakujem. Alena

Dobrý deň, vie mi niekto poradiť? Som 5 týždňov po výmene bedrového kĺbu. Mám 32 rokov. O rok musím absolvovať aj výmenu druhej strany. Len mám pár otázok. Veľmi ma bolí zadok na operovanaj strane pri sedení a hneď za jazvou smerom k zadnej časti stehna to mám také vyduté, vyzerá to ako opuch. Sem tam tam cítim miernu bolesť. Viete mi poradiť, či to je normálne, alebo sa len prehnane sledujem. ďakujem za všetky rady. :slight_smile:

Mohli by ste mi prosím Vás napísať, kto Vás operoval na Antolskej? Môjho manžela čaká o mesiac taká istá operácia a chcem vedieť pre ktorého lekára by sa mal rozhodnúť.

Všetkým, ktorí sa rozhodujete, či operovať alebo nie, doporučujem najskôr liečiť kĺb akupunktúrou (kĺb sa zregeneruje) - budete mať svoj a bez bolesti - stojí to za úvahu!

Nepamätám časy, že toľko ľudí chodí na operáciu bedrového kľbu. A to ako vidím sa veková hranica znižuje. V 70 roku, keď som bol na Hlbokej v Bratislave to brali ako niečo super extra. Ja som mal operovaný klb v 90. roku a kľb mi vydržal 20 rokov. Mal som strach, či sa bude dať ešte vymeniť ďalší umelý kĺb cečmentového typu po 20 rokoch. Obe operácie mi robili v Martine, je niečo vyše roka, čo mi dali druhý kľb na tú istú pravú stranu. Bol som spokojný, ale robí mi problém, aj to, že mi predĺžili nohu o tri cm, čím sa zmenila celá kostra chrbtice a nastali bolesti chrbtice. Akurát tieto dni prežívam veľké bolesti a neviem, čo robiť, lebo mi to skazí celý deň. Už sa uvažuje aj o variante operácie ľavého bedrového kĺbu a myslím, že s tým by sa mohli znížiť aj bolesti chrbtice, keby mi ľavú korigovali tak, aby bola chrbtica menej namáhana tou zmenou celého postavenia chrbtice. Ak mi vie niekto poradiť, mám 59 rokov, čo by ste mi odporučili, aby som mohol aspoň bez bolesti dožil tento život. Za odpoveď Vám srdečne ďakujem a želám Vám všetkým veľa zdravia, lebo zdravie je to najcennejšie s úctou Karol Holomáň.

Nevie mi niekto poradiť dobrého odborníka v nemocnici Šaci? Tiež ma čaká operácia bedrového klbu. Teraz chodím k doktorovi Polanovi. Niekoho už operoval? Aké mate sním skusenosti?

Dobrý deň prajem, mňa v roku 1968 operovali na bedrový kĺb na Hlbokej v Blave asi sa to volalo, že Colonova metóda. Na kontroly som chodila len do 15 roku. Doteraz som mala pokoj a až v tomto roku som dostala silné bolesti a zistili mi coxartrózu III. stupňa a mala by som ísť na operáciu na umelý kĺb. Chcem sa spýtať aj Vás operovali v 70. roku v Bratislave?

Ahoj. Mňa tiež operovali V Šaci, ale ešte v roku 1997, ale primár Vitkovský, teraz je tam primár voľajaký Totkovič. Od roku 1997 sa všetci dobrí - kvalitný lekári pominuli do iných nemocníc. Mňa čo operoval primár, tak je už v Rožňave, Melník vo Vojenskej nemocnici, Dr. Varga v Prešove. Terajší lekári sú všetko nováčikovia. Ja som už 14 rokov po operácii a nesťažujem sa. Premyslieť lekár ako lekár.

No som 10 dni po operacii bedr. klbu na pr. strane a operoval ma Dr. Melnik, ktory tiez odisiel zo Sace uz davnejsie a je to naslovo vzaty odbornik. Ma pri sebe mladeho sikovneho Dr., ktory robi s nim tak isto ako stara dobra kapacita ortopedie Dr./meno mi vypadlo/, pri ktorom Melnik asi tiez zacinal. Mne davali proximu protezu, je to novy typ, ktory davaju mladsim pac. /mam 44/, ktoreho autorom je doktor z Prahy, ktory obcas pride asistovat ku operacii tohto typu BK ako bolo aj v mojom pripade. Takze som 10 dni po operacii som doma len na priepustku na vikend a v pondelok hned nastupujem do Saci na rehab. na 10 dni, a potom cca po troch mesicoch nastupujem na liecenie, kde, to sa este uvidi. Bolesti pominuli, dnes to bola prva noc, ked som uz nebral ani tabletky proti bolesti. V nemocnici to pocas prvych dni boli ale pichne sa inj. a v pohode. Ked boli cez den, tak aj cez den, to je jedno. Mimochodom operovali ma v zeleznicnej. Prve 2-3 dni ARO, kde je max starostlivost zo str. sestier, fakt su mile a potom sa ide na oddelenie, kde Vas hned posadia a zacne sa chodit. Fyzioterapeuti su tiez super. Nedal som sa uspat, ale pichnut do chrbtice a nic lepsie som spravit nemohol. Dal som na radu anesteziologicky a fakt je to bez bolesti, bez problemov. Ak mate nejake dotazy, ozvite sa rad poradim, viem co som prezival pred oper. a viem ako dobre padne dobra rada. Aj mne pomohlo, ze som si nechal poradit od ludi, ktori to prezili alebo su od fachu. Na maily budem odpovedat az o 10-11 dni, ale necham tu tel. cislo. 0917 731 082, alebo na O2 0948 034 769. S pozdravom, Roman

Zdravim ta Milan, pokusal som sa s tebou kontaktovat, ale cislo uz nie je aktualne. Mam podobny problem a rad by som sa s tebou porozpraval o tom. Ozvi sa mi, dik.

No uz som aj po rehabilitacii v Kosiciach v Saci a ak niekto ma zaujem o info, rad napisem, momentalne som presne 20 dni po operacii. S pozdravom Roman.