Výmena bedrového kĺbu

Chcel by som vedieť, kto Ťa operoval a aký kĺb si dostal. Koľko sa platí sponzorské v Šaci? Ako sa cítiš po 20 dňoch. Prajem Ti skoré uzdravenie.

Vazena valika. Chcel by som sa ta opytat, ci ti to menili cely klb, alebo len cast. Ako to citis, ci je to lepsie, ci bolesti ustupili ci dokonca vymizli?

Prajem Vám príjemný deň. Aj ja som bol v tých rokoch v Bratislave v tom čase na Mokrohajskej a vtedy bola forma náhrady umelým kĺbom ozaj ešte neisté. Tak som to oddialil. Prvý krát som bol v Martine na operacii umelého bedrového klbu v 1990 roku. Vzhľadom k slabej kostnej štruktúre som dostal umelý klb cementového typu (poldy kladno) Klb mi vydržal 20 rokov, pred minulým rokom som bol v 59 rokoch na reoperácii bedrového klbu, ktorého som sa obával, ale bol som príjemne prekvapený, ako za 20rokov postúpila lekárska veda a aj keď som mal sťaženú operáciu, spravili mi to dobre. Má lepšiu pohyblivosť a môžem chodiť na túry, tým som chcel povedať, že netrpte bolesťou zbytočne, lebo po operácii vlastne funguješ nadruhý deň a pokiaľ máte strach, netrpte, ale zvážte konzultaciu s lekárom. Nech Vám povie o čo všetko ide a smelo do toho. Prajem Vám aby Vám vyšlo všetko podľa Vášho priania s pozdravom Karol Holomáň

Dobry den, chcem sa opytat, ci tu ma niekto skusenosti s radioterapiou, cize ozarovanim pred operaciou bedroveho klbu. Je to nutne? Ma to nejake vedlajsie ucinky? Lekari ma upozornili, ze po ozarovani uz nesmiem mat deti. Mam 33 rokov. Dakujem pekne.

Mňa neoperovali v Šaci, tam som bol na rehabilitáciu hneď po prepustení z nemocnice. Mňa operovali v železničnej dr. Melník. dr. Nečas a dr. Gal, ktorý je mladý lekár, ktorého zaúča dr. Melnik a je perfektný aj ten prístup ku pacientovi super, nemám absolútne žiadne pripomienky. O sponzorskom v Šaci som veľa počul, ľudia si to zháňajú cez dve perc. z dane ale poznám človeka, ktorý dal sponz. 3000 eur a čakal 9 mes. až nakoniec peniaze vzal späť a išiel do novej. Už je po a je v pohode. Toľko čo som počul o Šaci. V železničnej som platil za celý pobyt v nemocnici 10 nocí 100 eur a nič viac som neplatil ani za TEP som nedoplácal. Na izbe telka, max. 2-3 pacienti a na ARE kde sa leží prvé 2-3 dni je všetko na mimoriadne vys. úrovni včetne sestier a primárky, ktoré spravia čo na očiach vidia, za čo som im veľmi povďačný / ver mi v tie prvé dni to veľmi pomáha /. Teraz som už 4 týždne po a bolesti žiadne, akurát tie klasické okolo op. rany po cvičení, keď to preženiem. Chodím z nem. barlami ešte asi týždeň a potom franc. barle atď. A mimochodom k Melníkovi som nešiel náhodou, stači sa presvedčiť koľko ľudí chodí k nemu z celého Slov. a dostať sa k nemu nie je jednoduché a ešte niečo ďakujem za prianie skorého uzdravenia. Môj hrubý odhad je o 2 týždne sedím na biku a jazdím ako drak, no možno nie ako drak, ale jazdiť budem.

Ahoj Peter, menili mi cely clenkovy klb, je mi podstatne lepsie ako pred operaciou, pretoze ja som bola po zlomenine, ktoru mi nedostatocne zoperovali a tak sa mi vydrala cela chrupavka a drelo mi kost o kost a tri roky som trpela bolesti dakujem Dr. Skalovi v Skalickej nemocnici.

Bozka, napiste mi ako pokracujete, ci Vas uz operovali, alebo este trpite, zaujimaju ma aj skusenosti inych s problemami clenka, lebo som po operacii na tomto fore sama chcem vediet aj ja skusenosti inych, ci uz niekoho operovali na implantaciu clenka.

No a dnes som mesiac a pol po operacii a dnes som uz druhykrat behal autom bez problemov / mam sice vyssie auto / a treti den jazdim na stacionarnom bicykli. Cvicim tak asi 1 a pol hod. denne cviky z rehabky a este ten stacionarny k tomu. Bolesti skoro ziadne, akurat ked to prezeniem s chodenim, tak obcas ma tak jemne pichne pri jazve, ktoru uz takmer nevidno. Tot prozatim vse.

Ahoj roman, chcela by som ta poprosit o radu a informaciu ohladom vymeny bedroveho klbu a to, kde si bol operovany, ja by som mala byt odperovana vo fakultnej nemocnici v Kosiciach. Dufam, ze si uz celkom fit a ci si nieco platil. Dik, eva.

Dobrý deň, aj mňa čaká operácia bedrového kĺbu. 10 rokov ma bolia nohy a nikto ma neposlal na vyšetrenie na ortopédiu. Až minulý týždeň som išla sama, lebo už sa mi nedá behať. Marodim mesiac, dala som si vybrať mandle kvôli nohám a nič. Bolesti sa mi zvyšujú. Ortopéd mi povedal, že mám totálne vydraté kĺby a nutná je okamžitá operácia. Som z Bojníc a aj operovať sa dám v Bojniciach, lebo operujú jedinečne. Hovorí to každý. Ešte neviem, na kedy ma objednajú, ale verím, že to nebude dlho trvať. Neviem, aké kĺby vyrábajú a aké sú dobré. Ak niekto viete, prosím, napíšte mi o tom niečo. Mám 55 rokov a chcela by som ešte robiť, lebo sa cítim nepotrebná. Ďakuje Lila

Trocha neskôr som zaregistroval tento príspevok, ale ohľadom operácie som na tomto fóre popísal dosť. Možno som niečo vynechal, tak snáď sa mi podarí doplniť to. Ja nechcem zaznávať iné nemocničné zariadenia a to, že som si vybral železničnú je viac -menej preto, lebo už dlhšie som chodil ku Melnikovi, keď ešte nebol v železničnej a veľa ľudí ho odporúčalo. Stačí vidieť, koľko ľudí má v čakárni. Ale dá sa k nemu v pohode objednať. Ja som mal čakať asi 3-5 mes., záleží to od poisťovne, ale aj od lekára a nakoniec z toho bol mesiac a to som sa veľmi rýchlo musel vrátiť, lebo som bol mimo Košíc, aby som stihol predop. vyš. Čo sa týka platby, tak zaplatil som za celý pobyt v nemocnici 100 eur t. j. ako nadštandard za WC na izbe so sprchov, max. 3 na komnate a debilizátor k tomu / telka /. Na ARE bombový personál / idem v piatok na kontrolu, pokecám s nimi / a celkovo v pohode. Dr Melník okamžite po prepustení z nemoc. posiela do Šace na rehab. Asi toľko, keď máte ešte nejaké dotazy romanmacak@azet.sk odpíšem. Mimochodo dali mi TEP proxima, lebo mám 44 rokov a je kratšia, to znamená, že šetrí kosť. Som teraz 63 dni po op. a chodím občas z dvoma, väčšinou z jednou barlou. Jazdím autom, chodím na pľac priesady kupovať, a možno v sobotu sadnem na skutočný bicykel ak nebude mať Dr. námietky. Uvidím ako dopadnem poprípade napíšem. S pozdravom, Roman ahoj.

Ja som na tom este horsie a pri tom mam o 19 rokov menej. 2 roky objednany (po pade nutna operacia). Bojnice nepoznam, radsej tu neudam odkial som a kam idem na operacku. Da sa to urychlit aj inak, behom 30 dni a co sa tyka klbu vybavuj titanovy, je je to zevraj palica do smrti. Stryko ma nejaky plastovy a po 7 rok. mu ho menili (v.t. case 64 r.) Ja uz som zapisany a na konci mesiaca idem pod skalpel. Drzim palce ! Nesanuj €

Dobrý deň. Chcela by som poprosiť niekoho, kto bol na operácii výmene bedrového kĺbu, no nie len to … mňa čaká aj dotvorenie “nejakého” krčku a vytvorenie miesta v kosti, kde sa kĺb vlastne pohybuje. Ide o náročnejší operačný úkon. Tu v diskusiách som sa o tomto operačnom zákroku nedozvedela a rada by som vedela, čo všetko ma čaká od niekoho, kto tým prešiel. Mám 39 rokov a som z Ba. Budem vďačná za každú odpoveď. Ďakujem Marcela.

Zuzka, prosim Ta a kde Ta operovali, a ktory lekar? A ako to je s uplatkami a financiami. Ja uz som hotova, nevladzem sa ani pohnut a v Topolcanoch sa na mna uplne vysrali. Neviem co dalej?

Mňa operovali pred rokom, prvé 4 mesiace som nevedela, aký bude výsledok, cítila som, že som po operácii, teraz si už ani nespomeniem, že som s umelým kĺbom, nemám žiadne obmedzenia, kráčam a behám ako pred 10 rokmi. Nič sa neboj.

Dakujem za odpoved. Mozes mi napisat, ake predoperacne vysetrenie je potrebne urobit pred operaciou? Kde operovali teba? Mńa budu v Ba na Antolskej. O Antolskej tu moc nepisu, preto neviem ake su vysledky z tejto nemocnice. Este raz diky. Marcela

Predoperačné vyšetrenia sú dosť rozsiahle, operovali ma v Ružomberku, aj ma raz pre chudokrvnosť poslali domov, ale dobre spravili, bolesť som cítila naposledy pred operáciou, po nej už nikdy, bol to pre mňa zázrak, som tým doktorom nesmierne vďačná. Ak máš nejaké otázky odpoviem. :slight_smile:

Ahoj. Ak môžem, tak by ma zaujímalo, že ako si sa cítila v prvý deň po operácii. Napr. ak si sa prebudila hneď po narkóze, či to bol horor, alebo sa to nejako s liekmi proti bolesti dalo zvládnuť. Alebo akou formou sa podávajú lieky proti bolesti, alebo všetky lieky, či injekčne alebo tabletky. / totiž to injekcie neznášam celkom dobre /. Či si môžem povedať, že nie injekciu, ale radšej tabletku. Niekde som tu aj na fóre čítala, že nejakej pacientke / ale staršej okolo 60 r. / pichali do brucha nejaké injekcie na zrážanlivosť krvi. Pichali to aj tebe? Pred tým mám dosť strach. Čo sa týka samotného zákroku, čo bolo najhoršie? Dnes sa dozviem ja termín operácie. Ďakujem za odpovede a želám všetko dobré. Marcela

A proti zrázanlivosti som mala tablety, po týždni už ani proti bolesti nebolo treba nič. Neboj, hravo zvládneš :slight_smile:

Mna operovali pred 9 rokmi v Bratislave v ruzinovskej nemocnici. Som velmi spokojna, dobre to dopadlo. Dnes si uz ani nespomeniem, ze som taky problem mala. Odporucam to kazdemu, kto ma taketo problemy. neodkladat zbytocne operaciu, totalne opotrebovanemu klbu pomoze jedine vymena. Pooperacne bolesti sa ani zdaleka nedaju prirovnat k bolestiam pred operaciou. Drzim vam vsetkym palce.