Vzácne mince, kde zoženiem

Neviažeš sa ničím. Vyplníš len formulár ale hlavne si to poriadne prečitaj. Zaškrtáva sa tam či chceš aby ti posielali marketingové ponuky a pod. Ale aj keby si to náhodne zaškrtol tak sa to dá v pohode zrušiť. Proste čo si neobjednáš tak neposielajú, nikdy sa mi to nestalo. A áno mincí je tam neúrekom a aj veľmi lacné. Niekedy je minca za cenu poštovného alebo aj za 5 Euro. inak okolo 30 či 40 eur kúpiš v pohode. Keby niečo kľudne sa pýtaj.

oni nejako aj stúpajú na hodnote časom alebo tak??

Tak to som teda rád.Už som niečo povyberal čo by som objednal, tak sa pomaly do toho pustím, aby som nejakú neprepásol.

Tak skôr je to o hodnote pre toho zberateľa, je to predsa koníček. Niekedy sú mince vyrobené len v určitom množstve, alebo čo sa stáva často pre veľký záujem sa rýchlo vypredajú, takže keď už nie sú dostupné tak sú zberatelia, ktorí tie mince vyhľadávajú a proste ich chcú do svojej zbierky.

Myslíte si, že sa dajú takéto zbierky potom aj dobre speňažiť?

Ako som už písal, je to skôr o zberateľskej hodnote. Pre nás zberateľov taká zbierka hodnotu má ale viacmenej citovú. Niektoré mince sú limitované takže ich vyrobia len niekoľko kusov a potom vlastne ak niekto chce tak tie mince aj predá ale určite za to nedostane majlant:-) Ale nájdu sa na Národnej Pokladnici aj nejaké investičné ale tie sú teda drahšie. Ja ich teda moc nemám:-)

asi taka odveci otazka, ale mozno aj zberatelia mi budu vediet povedat, ak najdem mincu na zemi, a je to mozno trochu odveci trapne, ale nechcem si ju vziat len ju chcem otocit takou stranou, ze sa hovori ze ked ju najde iny clovek prinesie mu stastie :slight_smile: neviem ci mi rozumiete :smiley: ale videla som to v jednom filme len si to nepamatam :slight_smile:

No tak o niecom taktomto pocujem teda po prvy krat, no ono mohlo by na tom nieco byt. Vyskusat mozes, len aj tak si vysledok proste neodsledujes, kedze sa to neda, no niekomu by pomnoct mohla

to je mile gesto, ze si to nevezmes, tusim som niekde videla ze znakom na zemi ma byt ale nie som si ista :slight_smile:

Hmmm zaujímavé, práveže poznám takých, ktorí sa neustále obzerajú po zemi, či na nej náhodou niečo nenájdu

Mna take nieco ani nenapadne sa takto obzerat. Ale ako uz sa nam stalo, ze sme nejake tie peniaze na zemi nasli a dokonca uz aj bankovky

Nooo tak taketo stastie ma nasa mala, ta skoro zakazdym nejaky ten drobac najde, ako keby ich doslova pritahovala

A čo si teda nakoniec objednával? Ja som už nejakú chvíľu nekupoval, tak sa musím pozrieť čo nové nájdem. Inak som naposledy kupoval tú Máriu Teréziu za pár éčok.

Tak teda aj ja som o tom ešte nepočul:-))

a to si ju kde zohnal?

Tú som tiež kúpil. Reku, že to stojí málo, tak to môžem objednať. A tá mi teda dorazila za pár dní čo som ju na Národnej Pokladnici objednal. Takže rýchlo mi ju poslali. A teda aj Princeznu Dianu som kupoval, tú pozlátenú u jej portrétom. Tá ma zaujala.

Ako tak čítam, tak ich máš viac a celkom zaujímavé kúsky. Za ktorú si dal najviac peňazí?

Ja ich zatiaľ ešte toľko nemám, kupujem len tak za tých 40 euro maximálne, aj tá Diana toľko stála. Myslím, že tuto Xando ich má omnoho viac:-) Ja som len nedávno začal takže mi chvíľu potrvá kým budem mať riadnu zbierku.

toto aj moj ocino zbiera, rada si ich zakazdym pri navsteve prezeram, je to zaujimava zbierka, kazdy take nieco nema, je to taka vzacnost :slight_smile:

Tak tiež nie som milionár ale asi najdrahšiu čo som v Národnej pokladnici kupoval bola cez 200 Eur, inak tiež väčšinou idem do tých po 40-50.