Wobenzym

Ano, ten je z mojho pohladu vhodnou volbou, pretoze je to enzymovy liek. Je rozdiel medzi liekmi a vitaminmi. Vitaminy su viac menej na udrzanie imunity v takom stave v akom je. Lieky su na to aby udrzali imunitu v dobrom stave, ale aj keby nahodou bola narusena tak lieky su schopne ju dat do takeho stavu aby sa vedela branit pred virusmi a bakteriami :wink:

Kočeny potrebovala by som radu. Nie pre mňa, ale pre švagrinú. Problém je v tom, že bola nedávno v nemocnici. Dávali jej infúzky a tak a ani nie po týždni ju chytila neskutočná mykóza. Doktorka jej povedala, že je možné, že má oslabenú imunitu, že preto sa u nej mykóza prejavila. Avšak premýšľame, či to nemohlo byť aj z tých infúziek. Aby zbytočne sa nedopovala niečím na imunitu, ak to s imunitou nemá nič spoločné, viete mi poradiť čo robiť?

Tiež som tu našla radu, tak snáď ju aj ty nájdeš. Ja síce som riešila sestrin problém s opakujúcou sa nádchou, ale mám pocit, že toto, tento tvoj problém bude mať podobný dôvod ako mojej sestry. Je možné, že imunita nie je dostatočné silná aby sa bránila. Nevieš náhodou akú liečbu infúziámi dostávala? Či to boli nejaké antibiotiká alebo čo?

Zaujímavé, myslela som si, že bude medzi liekmi a doplnkami nejaký rozdiel ale nemyslela som si, že až takýto rapídny. Ale tak aspoň viem ako zabojovať o zdravie. Takže kúpim domov tieto enzýmy a čo najskôr by bolo asi vhodné zahájiť liečbu. No neviem sa dočkať, prvých výsledkov. Čakanie je pre mňa nočná mora, ale verím ako moja starká hovorievala, kto si počká ten sa dočká :slight_smile:

Tak to dúfam. Neviem vôbec čo jej infúzkami dávali, ale počas toho jak jej ich začali dávať tak tieto problémy sa u nej začali prejavovať a začali naberať na intenzite. Lenže ako to riešiť aby to hneď odoznelo, aby tie prejavy utíchli? Lebo toto nie je nič príjemné :-/

je jedno co davali infuziami, ale je podstatne co to telu sposobilo. Zrejme imunita nebola dostatocna aby to co do tela islo prijala a fungovala s tym. Problem by som hladala v imunite a tam by som ho aj zacala riesit. Pretoze kym nebude imunita v poriadku tak ani problemu sa uplne nezbavi. Mnohe zeny to riesia roznymi produktami ktore sa zdaju ako vhodna volba ale nakoniec sa ukaze, ze len potlacaju ten problem a on casom narastie este viac :frowning:

Ďakujem ti za odpoveď s kamoškou sme sa o tom rozprávali. Nakoniec to aj spomenula lekárovi a spolu sa dohodli na tom, že do toho pôjdu a uvidia čo to spraví, ale že by to nemalo na jej zdravotmý stav nejako zle pôsobiť, že jedine čo si myslí, že by to mohlo podporiť liečbu :slight_smile:

Lelenin tiež som bola z tých, čo sme si neuvedomovali že mnohé veci len potláčajú prejavy problémov, ale neriešia problém ako taký. Avšak konečne som si už aj ja vstúpila do svedomia a zahájila som liečbu Wobenzymom. Dúfam, že budem vidieť nejaké výsledky a snáď v blízkej budúcnosti, lebo ako som už písala čakanie je pre mňa na nervičky a som nervózna keď mám na niečo čakať, ale tak verím, že na dobré výsledky sa oplatí počkať, snáď to tak aj bude :slight_smile:

Asi nie, ale veď keby boli riešili aj posilňovanie imunity pri podávaní infúzií, tak sa nič takéto nemuselo stať, či? Aj keď už je to vlastne asi jedno, keď už tento problém je na svete tak ho treba riešiť nie pred ním utekať. Lenže ako teda toto vyriešiť? Ako zistí či daný vitamín alebo liek len potláča daný problém alebo ho reálne aj rieši?

Liek nepotláča problém. Liek lieči daný problém. Lieči ho aby opäť to telo bolo časom fit aby bolo na tom dobre a aby vedelo fungovať ako fungovalo kedysi. Doplnky, vitamíny nevedia liečiť, nevedia imunitu vyliečiť tak aby ťa zbavili celého problému. Väčšinou len príznaky odooznejú, ale koreň problému je neustále v tebe a časom, keď zaregistruje možnosť tak vypláva na povrch :frowning:

Sofhia ako tu už zaznelo. Lieky a doplnky, vitamíny to je sto a jedno. Lieky boli vyvinuté za účelom liečiť, zbaviť človeka problému, zatial čo nejaké vitamíny a tak takú silu nemajú tie sú len na nejaké posilňovanie, ale nemajú preukázateľné liečebné účinky :slight_smile: Po pravde tiež som toto dlho netušila, ale konečne ste mi otvorili oči :slight_smile:

Takže je potrebné sa zamerať na lieky, wobenzym ten je tiež liek, takže to by tiež teda mohlo byť v tomto prípade vhodnou voľbou, či? Toto sú veci, o ktorých som nevedela pretože som nemala z kade, mrzí ma, že sa to neriešilo predtým, že sa dalo tomuto všetkému výhnúť a bolo by lepšie, ale tak asi je zbytočné plakať nad rozliatym mliekom ako moja mama hovorieva. Pôjdem zajtra do mesta ráno, tak sa zastavím v lekárni ho kúpiť švagrinej nech si ho nasadí a uvidíme, lebo aby mesiac ju trápili tieto problémy, tak to je fakt na ništ :frowning:

Ano teraz, ked tie problemy uz nastali je to jedno, ale do buducna je to podla mna dobre ponaucenie. Clovek sa obcas musi popalit aby sa niekam posunul. A myslim, ze zrovna toto bol ten pripad. To akym sposobom to riesit aby ten problem sa ozaj riesil, aby to nebolo len nejake potlacanie ale aby to bolo ozaj vyliecenie z problemu, uz ti to aj nado mnou baby pisali ako sa da v tom orientoval :slight_smile:

Verím, že áno. Že sa poučí a už nebude musieť takéto problémy riešiť. Kúpila som jej najväčšie balenie aké v lekárni mali, už mi posielala aj fotku, že pravidelne začala užívať, tak dúfam, že ju to niekam posunie konečne a zbaví sa problémov, lebo zdravotné problémy dokážu človeka fakt akože fest potrápiť. A to nie len po fyzickej stránke. Človek sa potom cíti aj psychicky vyčerpaný. Tak dúfam, že ona bude fit :slight_smile:

Myslim, ze si urobila dobre, ze si siahla hned po tom najvacsom baleni, pretoze aspon bude ju to tak podporovat aby to jedla az kym nebude mat to balenie cele prazdne a za ten cas myslim, ze bude to telo schopne sa dat do poriadku a ak nie tak este bude pokracovat, myslim, ze to bude fajn, len to chce kulincek trpezlivosti :wink:

Ahojte ahojte :slight_smile: Ďakujem, písala som vám sem ohľadne problému, ktorý má moja kamoška. Diagnostikovali jej sklerózu, bola z toho celkom zničená. Avšak riešili sme ako jej pomôcť, ako podporiť liečbu, ktorú podstupuje, ako som sem už písala začala užívať enzýmy po konzultácii s lekárom. Užíva ich už nejakú dobu a keď som s ňou cez víkend bola, tak spomínala, že sa cíti lepšie. Že predtým mávala viac horších dní ako tých lepších a teraz, že u nej začali prevládať tie lepšie. A poviem vám, že mám z toho radosť :slight_smile:

To jej verim, smutne je ze tento problem sa dotyka coraz viac mladych ludi, co myslim, ze je dost velkym problemom. Avsak podstatne je nemat hlavu z toho v smutku a snazit sa co najviac dostat sa do normalu a hladat moznosti jak na to. Som rada, ze sa na to dala, aj ze to konzultovala s lekarom, asi ma teraz skor srdiecko na mieste, ked aj od neho pocula, ze by to bolo fajn. Drzim jej palce velmi :slight_smile:

Premýšľala som nad tým dosť dlho, že či menšie či väčšie, ale aspoň ako píšeš, keď to bude mať doma na očiach, tak na to nezabudne. Tožvie keby som jej menšie kúpila, či by si nezabudla kúpiť ďalšie keby hento využíva. Tožvie, ale tiež si myslím, že som urobila dobre, teraz je to už len na nej ako sa k tomu postaví a ako ďalej bude napredovať, ale pevne verím, že bude dobre :slight_smile:

Je to problémom, ale myslím, že toto je vec, ktorú bohužiaľ nejako ovplyvniť nevieme či? Musíme sa len naučiť s tým bojovať. Ja budem rada, ak sa jej polepší. Je ťažké s niečím takýmto žiť, ale verím, že to zvládne a že bude ešte aj šťastná :slight_smile:

AHOJTE rada by som sa opýtala ako je to s týmto liekom pri mykózach a zápaloch močového mechúra ciest a podobne. Mám často problémy aj so zápalmi aj s mykózami a mám pocit že všetko to spolu súvisí avšak neviem či to môže mať niečo dočinenia s imunitou alebo kde mám hľadať problém prečo to všetko vzniká a nechcem mi to dať pokoj. :frowning: