Zapal sedacieho nervu

Ja mam priatela a stazuje s ana tie iste problemy ako su podomnou uvedene…ma neskutocne bolesti uz asi pol emsiaca aja mu neivme ako mu mam pomoct…najprv ze mal prechaldnute mocove cesty …potm lekar poevdla ze daco s platnickami na triti raz ze s platnickami nema nic …ale boelsti ma neskutocne… a ja by som mu rada pomohla ale neivme ako :((( som z toho zufala lebo nemdokazem sa divat ako trpi…prosim poradte mi niekto ako sa mu da pomoct…budem vam velmi rada a urcite nie len ja…VOPRED DAKUJEM:))

Ahoj

Ahojte vsetci, mam 31, a tie iste potiaze. Niekedy neznesitelne bolesti, niekedy je ti lepsie. Bolest mi vytreluje do nohy, ale hlavne ked sedim. je zaujimave ze chodza mi naopak pomaha, vtedy sa mi ulavi. Buduci mesiac idem na magenticku rezonanciu, dufam ze to nebude platnicka. Som aktivny cvicenec, kondicny kulturista, a myslel som si ze sport ma usetri takych problemov…a mozno to nakoniec bude moj problem…a btw.lieky mi vobec nepomahaju, Mydocalm a pod nemaju u mna ziaden ucinok…vsetkym prajem vela sily v boji s bolestou.

dobry den vsetkym. tiez mam zapal sedacieho nervu uz pomaly mesiac. prezila som si svoje bolesti kedy som skriabala omietku zo steny a hryzla do vankusa. a tiez mozem k tomu co to povedat. v kazdom pripade treba ist mimo zvyseneho tepla. cize vana ani nahrievanie nie je vhodne. iba to co si telo vyprodukuje samo. mozem inak odporucit taky pas vola sa vec drieku (google). ide o to, ze nerv je opuchnuty a “nezmesti” sa tam medzi tie kosti. a preto ho kosti drazdia a nas to priserne boli. preto mi moja fyzioterapeutka odporucila lezat najmä na bruchu s tym, ze ak bolest vyraza tak aby vyrazala co najblizsie k chrbtici. lebo vtedy je podrazdeny menej. v mojom pripade mi trpne a vyraza bolest do celej nohy az na prsty. takze si lahnem tak aby ma bolelo iba stehno a prsty a lytko bolo bez bolesti. tiez treba obmedzit chodenie, statie a aj sedenie. samozrejme uplne sa to neda. taktiez ma varovala pred tocivym pohybom skombinovanym s predklonom. (mne to pripomenulo ako na zachode keď sa chcem utriet) treba ho obmedzit a chodiť akoby s korzetom akoby ste zhltli pravitko. a liecba? tiez ma neuveritelne nas… ze sa to lieci iba obstrekmi a analgetikami vsetkych moznych sil a prevedeni pri ktorych si iba riadne dokazime zaludok. (mne na zaludok odporucil pohotovostny lekar helicit a zatial zabera) no ale ide o to, že musime nechat tomu nervu cas aby spontanne odpuchol. asi mu inak nepomozeme. tak hodne zdaru… (ja som tiez teraz na obstreku)

Nikdy by som nepovedal, že ma nieo tské postihne. Som cyklista, je to moj životný štýl.No a pred tromi dňami sa mi stalo to čo vám všetkým.Príšerná bolesť v ľavej nohe a diagnóza…zápal sedacieho nervu.Som z toho neštastný.Od novembra som sa pripravoval na MS masters v cestnej cyklistike a keď čítam vaše príspevky tak som celkom hotový.Pol královstva za rady a pomoc.Neviem si jednoducho predstaviť, že život bez športu a kola.Ďakujem a súcítim s vami všetkými.

Servus Martin aj ja mam ten isty problem. dostal som ho asi 2tyzdne do zadu a vobec ale vobec sa tomu netesim. Tiez rad riesim posilku a neviem si to predstavit aby som to mal opustit. Cvicis popri tom?? ak ano tak ake cviki? dik

ja osobne ti odporúčam vyžiadať si vyšetrenie buď magnetickú rezonanciu (MR) alebo centrálny tomograf (CT) a vyhľadať dobrého fyzioterapeuta, ktorý ti pomôže pomaly ale vážne pomaly rehabilitovať. (rehabilitácia prichádza do úvahy keď prejde akútna bolesť) a skús si prečítať môj príspevok tu dolu z 19.1.
tiež odporúčam veľa piť najmä detoxikačné čaje (mäta, žihľava, repík, praslička, breza, nechtík…)

ak mas elektricky vankus , tak ho pouzivaj na noc aspon od piatku do nedele , tak ze aj cez den budes stejne v posteli . ja som to mala .tie strasne bolesti si nevie nikto ani predstavit to sa musi zazit. skus to mne to pomohlo.vyhrievaj, vyhrievaj , len to nemasti ziadnymi mastami to ten zapal este podporuje. ani vodu umy sa tak ak si zena , aby si sa nesprchovala. a potom pouzivaj vankus pri kazdej oddychovej prilezitosti. vela zdaru dodrz a uvidis , ze ani lieky nebudes potrebovat. eva

Chcem vsetkym trpiacich na zapal sedacieho nervu upozornit na VELMI CASTO SA OPAKUJUCU CHYBU pri DIAGNOZE.
Preto si uvedomte jedno - ak sa jedna naozaj o zapal - je to nepertrzita bolest a postihnuty velmi citlivo reaguje na TEPLO ( prirovnal by som to k sprchovaniu velmi teplou vodou pri upale ). Poznam zo svojej praxi X-pripadov,ked lekar urcil tuto nespravnu diagnozu a kedy sa tzv. ZAPAL po spravnom diagnostikovani zmenil na BLOKADU v SI oblasti ( Sacral-ilio ). A to je uz postup pre odtranenie tejto blokády uplne iny ako napchavanie sa antibiotikami.

Ja mam problem bolestivy ischias neviem ci je to iste ako zapal sedacieho nervu od leta20009s tym bojujem a nic aj v nemocnici som bola infuzie ,kortikoidy injekcie a vsemozne lieky ale uz je toho akuratne dost hrozne bolesti hlavne v noci neviem kde sa uz obratit kazdy povie to nie je na operaciu ale ja sa chcem vyliecit a fungovat ako predtym .

dobry den
neviete mi prosim poradit kde ambuluje mudr.Danac namiesto hotela bratislava? dakujem

Ahojte…Takze uz aj ja som zavitala do klubu \\\\\\\“mrzakov\\\\\\\” ja som na druhej materskej, takze pohybu habadej, tehotenstvá teda riadna zataz, nie som silna, normalna postava, takze s tym to nema nic spolocne, proste mam namahanu chrbticu, vyskocili stavce, pricvikli nerv a mam zapal sedacieho. No uzasna bolest a k tomu dve male deti, co sa bezomna nezaobidu ani v noci, ked kojim, idem z koze vyskocit kym si najdem miesto a kedze kojim, nemozem lieky, dobra haluz, co? :frowning: teda ako citam, tak lieky moc nezaberaju…lebo kazala mi dokina odstavit malu, teraz vaham, ci to nebude zbytocne, ked lieky vacsine z vas nezabrali…mam naordinovane mg injekcie, o chvilku mam ist, ale aj na nich citam, ze nevhodne pri dojceni, ach jaj, ja uz neviem :frowning: mam to 2tyzdne, davam paralen, ale ten prd zaberie, viete sami, ked nezabera ibuprofen … pomooooc :((((

ahoj mimulka, aj mna zacal pobolievat sedaci nerv, uz asi pol roka dozadu. mg injekcie ani infuzie nezabrali, ale mohla by som ti odporucit tablety TRALGIT, dufam ze ich budes moct pouzivat aj popri dojceni. od pondelka este idem na nejake plynove injekcie, dam este vediet ci zaberu alebo nie.

Predpokladám, že ak hovoríte o zápale nervu, predchádzalo tomu potvrdenie nejakým vyšetrením zápalovýc parametrov.
Ja som mala veľké bolesti celého nervu (od sedacieho svalu, cez stehno, lýtko až do chodidla) po vysunutí platničky. Nezaberali lieky, ale vyšetrenia nepreukázali zápal. Mala som to diagnostikované ako LIS (lumbo-ischialdický syndróm). Pomohla som si cvičením, konkrétne naťahovaním (strečingom) hruškového svalu (piriformis), ktorý sa nachádza pod sedacím svalom. Ide o to, že tento sval sa pri bolesti stiahne do hrče a tlačí sedací nerv do otvoru v bedrovej kosti. Nerv je takto stále dráždený a bolesti neustupujú. Sval treba cvičením roztiahnuť, aby tlak na nerv (sciatic nerv) prestal. Tu je to znázornené:

http://spyhunter007.com/Images/sciatic_notch.jpg

A tu je pár cvikov na naťahovanie piriformisu:

http://www.spine-health.com/wellness/exercise/exercise-sciatic-pain-piriformis-syndrome

http://jaxmed.com/massage/pirformis_stretches.htm



ahoj Ema ja mam taktiez stanovenu taku diagnozu ako popisujes aj ty uz od augusta2009 chodim po lekaroch a cuduju sa ze ziadne lieky my nezaberaju uz nevedia co mi maju dat tak tieto sviky ti pomohli vyskusam aj ja bud bude lepsie alebo horsie .

Ahoj Vierka. Ja som sa na ten piriformis zamerala, keď som po niekoľkých týždňoch prvý krát pocítila úľavu v polohe, ktorá je pri cviku č. 20. Vyzerá trochu náročne, ale nedaj sa odradiť, zvládne sa ľahko. Keď som z tej polohy vstala, bolesť sa vrátila. Takže nezbavíš sa jej hneď, ale postupne. Tie cviky mi prinášali úľavu.

Na tejto stránke sa preklikáš k rôznym cvikom, ktoré pomáhajú pri bolestiach v súvislosti so sedacím nervom (sciatic). Ak by to u teba nespôsoboval piriformis, možno že nájdeš niečo iné, čo ti pomôže.
http://www.spine-health.com/wellness/exercise/overview-sciatica-exercises

Keď som už nevedela čo od bolesti, dostala sa mi do rúk Ajurveda kde som sa dočítala že si treba masírovať brucho v smere hodinových ručičiek zohriatym sezamovým olejom. Nemala som taký, použila som ricínový a zabralo. Mali by sa tým uvoľniť svaly ktoré držia nerv.

dobry den. presne tento isty problem som mala aj ja. vyriesila som si ho hlavne bez lekarskej pomoci. tam uz zlyhali vsetci. prirodnou cestou iba. v pripade zaujmu ma kontaktujte 0911132182

mozete ma prosim aj formou mailu kontaktovat,ako ste vas zdrav problem vyriesili?dakujem

Dobry Miska, zaujal ma Vas prispevok, mam podobny problem, hernia disku L5 vpravo 13 mm. Uz 2 mesiace mam bolesti ako popisujete, robim stretching, ale vzdy ked vecer uz mam pocit ze je to lepsie, rano je to vyrazne horsie. Chodim na rehabilitacie, skusal som chiropraktika, vzdy sa to vrati. Zaujala ma ta prirodna cesta. Viete mi poradit? Je zapal sedacieho nervu priamy dosledok vysunutej platnicky?