Zarastanie nechtov na nohe

Ahoj, Marcela. Mám za sebou abláciu, strhnutie nechtu na palci ľavej nohy, ktorý mi po úraze zle rástol, rúrkovito sa stáčal dovnútra. Teraz, po roku ten nech rastie opäť takto škaredo. Nebolí ma, ani nehnisá…Potreboval by som, aby necht rástol do šírky, je totož úzky. Myslíš, že Tebou opísaný postup by mi pomohol? Ďakujem Ti za odpoveď. Pali z Popradu.

mojej dcera stale to zarasta,uz jej to robili na chirurgii pred pol rokom,a kym jej dorastol novy,a nie cely,opat sa jej zapalilo,a ma uz dva mesiac eproblem s tym,a uz k chirurgovi nechce ist,tak mozno ta mast by pomohla

ahojte mala som problémy so zarastaním nechtov na nohe viac ako tri roky vždy mi len strhli nechet a po dorastení bol zase ten istý problém ako na začiatku potom som natrafila na vynikajúceho doktora a ten mi ln vystikol taky trojuholnik nechtu kde mi zarastalo a vyrzal vsetko to dive maso a uz mam 5 rokov s tym pokoj.vrelo to odporucam trochu bolesti za to stalo

Ahojte vsetci co sa trapite s tymto problemom. Ja som si tiez uzila s tymto svoje a najvacsim nestatim je ze tieto problemy sa zacnu objavovat v zimnych mesiacoch kedy ma clovek hadam najvacsie problemy s tym co na seba obut pred aj po zakroku.
Prvy pokus so zarastajucim nechtom na palci na nohe mi chirurg-traumatolog (vybaveny po protekcii) poriesil tak ze mi ho jednoducho strhol. Na ambulanciu som sla s tym ze to snad len nejako vystrihnu pri lokalke a bude pokoj, no ked ma lekar presviedcal o strhnuti nechta ako o krajnej a jedinej vychodiskovej metode ked som uz lezala na lozku…kedy by sa mi v tom soku nikto krvi nedorezal (xixi teraz sa z toho smejem) tak som prikyvla ved koho budete v tej chvili pocuvat? Vtedy som sa ako tak tesila ze snad ked zacne opat rast novy tak sa to nezopakuje…bohuzial skoro ani nie po celom roku sa mi to vratilo…opat dive maso…vytekajuca vodicka…bolestivost pri chodzi. Vyskusala som vsetko hadam co sa dalo len aby som nemusela opat pod noz…od prikladania slaniny, cibule na vytahanie hnisu, bactrobanu, propolisovych tinktur, cajovnikoveho oleja, toenailu atd…nepomohlo nic pretoze ak tam raz zavadzia nieco fyzicky a je to dlhodobejsieho charakteru tak sa toho clovek asi bez lokalky nezbavi sam pre neznesitelnu bolestivost. Moj druhy zufaly pokus som riesila u plastickeho chirurga (sukr. amb.) ten mi zuzil necht od nechtoveho lozka…vytrpela som si svoje ale nelutujem teraz je rok co som to absolvovala a nemam s tym ziaden problem…necht vyrastol…je sice uzsi ale nemam s tym problem…ale hned klopem na drevo aby som ani nemala.
Mozem povedat za seba ze strhnut necht by som si nikdy nedala…nepomoze to…clovek si toho vytrpi viac nez dost kym sa to zhoji a kym zacne rast novy necht a aj kym dorastie. Vytrpela som si svoje aj pri druhom pokuse pretoze sa mi to zapalilo a mesiac som chodievala len na cistenie a previazy…ale mam s tym pokoj.
Takze vsetci co mate s tymto problem vyhladajte hlavne odbornika a nebojte sa vyhladat viacerych, ktori vam vysvetlia co sa da s tym urobit. Davajte si pozor na to aby vam nepredostrel len to, co mu v tejto chvili vyhovuje len aby sa nepiplal s nejakym dlhsim zakrokom a predostrel vam krajnu alternativu vykreslenu ako tu naj.Takze prajem vela stastia a hlavne vela trpezlivosti, pretoze ten kto si to preskakal a vie o com su proleblemy so zarastajucimi nechtami vie, ze pre niekoho take „nic“ a take „male“ dokaze cloveku pekne zneprijemnit zivot.

Ahoj Braňo ,môžeš mi prosím napísať kde si bol na tej ortopédii.Robili ti to v celkovej anestézii alebo ako? Monika

Ahoj Milan,prosím napíš mi názov tej zázračnej mastičky na zarastajúce nechty.Dík.Monika

Dobry den,

prosim nazev te americke masticky na zarustajici nehty. Velmi by mi to pomohlo. DEKUJI a preji hezky den
Kasanicka

Ano ano dam Vam za praudu, trapil som sa s tymto problemom 3 roky dokonca neskor sa mi to objavilo na druhej nohe tiez, chlapci s chirurgie robili fantasticku pracu, no nechet mi nevytrhavali ale vybrali lozko nechtu upravili ho aby rastol len rovno dopredu a bolo fajn ale preslo 7 rokov a ako si sa mi to vracia, zacalo mi to mokvat a mam zase bolesti, zrejme su to nejake vyrusi alebo bakterie v spotenej teniske, neviem ale ked sa to vetra je to lepsie, no musi najist lekara aby mi to dal do poriadku zase

Cau Milan ja mam tiz tento problem .Ty si pisal ze pouzivas mast ktrora je s USA a na Slovensku taka nieje?Aeste pocuj kolko stoji okrem postovneho?Ajaksavola??

caute ja mam ten problem na jedno palci z obidvoch stran chirurk my povedal že my maju strhnut nech ale ja som sa nedal nahovoritzatial co som tu čital tak strhnutie nechta nepomože čo by som mal bobyt mam len 14 rokov prosim opradte strasne to boli mam to uz asi 3 raky

nikdy si nedaj strhnut cely necht, ale len vyrezat zarastene casty z obidvoch stran…

a daju my niečo proti bolesi???:-(((
ak nie bude to boliet???

Srdečne pozdravujem, reagujem na tento príspevok, pretože mám 9 ročnú dcérku a práve doliečujeme tento problém. Po všetkých múdrych vyskúšaných radách na internete a obojstranných vrastených nechtoch sme to vzdali a navštívili chirurga. Jednoznačne si myslím že sa netreba báť a hlavne to neodkladať. Najideálnejší spôsob je stiahnuť necht a urobiť resekciu, teda úpravu nechtového lôžka. Nemusíš sa ničoho báť, injekcia sa pichá nižšie, čiže do zdravého miesta a nie zapáleného a pokiaľ poprosíš lekára, aby Ti ju vpichoval postupne a pomaly, tak to bude v pohode. Po zákroku je lepšie nechodiť a pár dní nestúpať na palce. Tá bolesť ak odíde injekcia sa takisto dá zvládnuť, trochu v tom trhá, ale stačí obyčajný Ibalgin. Myslím, že treba nabrať odvahu a dať to urobiť, lebo to bude len horšie. Keď to zvládlo 9 ročné dievčatko a na obidvoch palcoch, tak to určite zvládneš aj Ty!! Držím palce !!

dakujem ale ja mam velmi riedku krv aj pri mamlom poraneni by som mohol vykrvacat uz som objednany na operaciu tam ma celeho uspia a upravia mz nechtove lozko

Prosím ťa, ak možeš ,pošli mi názov tej americkej masti, moja 10 ročná dcerka má s tým veľké problémy, ďakujem a prajem všetko dobré.

ahojte…mam tento problem už asi rok…neviem co mam robit?:frowning: skusila som uz naozaj asi vsetko ale k lekarovi sa bojim ist…vsetci pisete ze to nie je az take hrozne…ale ja mam strach…uz som uplne zufala…to vsetci ste to mali take fialove a napuchnute??..prosim poradte mi uz ma to nebavi…neviem co mam s tym uz robit…prosiiim

Dobrý den, ja som mal tento problem ale styri roky strhavali mi necht tak desat krat a aj tak mi to nepomohlo mnoho som si toho za ten cas vytrpel az op okamih kedy mi spravili na chirurgii plastiku nechtového lozka, bolo to zadarmo a bezpolestne

Ahoj, takže už sa to týka aj mna a podobne ako všetci neviem, čo robiť. Síce už som zažila zákroky na obidvoch palcoch ( na nohách) pred 7 rokmi, ale moje spomienky sú viac menej odstrašujúce a bolestivé. Ale kedže nepomáha repík, ichtiol ani nič, tak mi neostane iné, ako navštíviť plastického chirurga, len stále neviem ako tlmiť tú otrasnú bolesť??? To sa mám napchávať Ibalginom deň aj noc?

Ja mam tento problem uz posledne 4 roky. Je to vzdy z futbalu lebo mi niekto skoci na palec. Zcerna mi a po case zide zatial co pod nim rastol novy. Mal som asi stastie lebo za tie 4 roky mi tak narastol novy bezproblemovy necht stale ale tentoraz uz to vyzera na chirurga :frowning: niekedy sa opravi necht sam ale ked uz je zarasteny moc tak sa to inac neda riesit.

Dobrý deň,
začal mi zarastať necht na palci na nohe. Neviem prečo, ale môj pôvodný necht mi celý zmodrel a vypadol, hoci som nezakopla ani nič podobné. To, že zmodrel som si všimla, keď som si šla prelakovať nechty na nohách. Keď vypadol začal mi rásť nový a ten keď už je teraz takmer úplne dorastený robí neplechu :-(. Palec mám citlivý a pobolieva. Ešte nehnisá, ale dosť sa toho bojím. Posledné čo chcem je strhávanie nechta a veci podobné tomu a to najmä pri plnom vedomí. To istotne nedovolím žiadnemu lekárovi. Som teraz v 7 mesiaci rizikového tehotenstva a je mi jasné, že teraz s nejakými injekciami od bolesti pri chirurgickom či inom vyšetrení resp. zákroku nemôžem počítať. Neviete mi poradiť čo mám robiť?