Zarastanie nechtov na nohe

Ahoj, takze zase ja. No tak som bola na plasickej chirurgii, ze hadam mi poradia, a ten pan Dr. mi povedal, ze jedine mi ten necht moze strhnut. Oblial ma studeny pot, a ked videl, ze sa vo mne krvi nedoreze, tak povedal, nech este skusim kožnú. A to odporucam, urcite, ked uz nic ine, tak aspon prejde vsetky moznosti a nie hned poslednu. A ak s tym ma skusenosti, tak vam da specialne maste a cistiace peny, ktore hlavne zabrania infekcii a v najlepsom pripade, vam necht sam vyrastie.
A z prirodnej mediciny urcite repik, potom alpovy obklad, pricom v nej mate namocene klinceky, a lalia v liehu. Tak vela stastia!!!

kolko je prosím asi poštovné?Ako sa volá tá masť a na akej stráneke(web) sa to nachádza? trvá dlho kým to dorazí na Slovensko?

mam to 5rokov uz neviem co stym asi skocim pod vlak…

ahoj mam taky istý problém ako ty prosim nemohol by si mi napísať názov tej masti a adresu odkiaľ sa dá objednať

ja mam na nohach na velkych palcov uz nechty stocene do vnutra uz si nemozem pomoct len asi len chyrurgicky ked mozez mi pomoct tak mi napis diki

mam to naozaj urobit je to bolestive lebo ja to mam tiez na obydvoch palcoch ak ma niecim upokojite lebo my idu zajtra robit tak vam(ti) dakujem…!

Chcel by som sa opitat kde ti tu plastiku robili lebo mne vystrihovali necht a vobec to nepomohlo.Zacal mi zarastat zasa.Este jedna otazka fakt to vobec nebolelo ta plastika.

Mno daju ti lokálku…ak prezijes injekcie, potom je to uz v pohode…

ahojte, nechty mi vrastaju uz od malička, raz na jednej nohe, raz na druhej. vždy mi to nejako vystrihla mamina kym sa ešte dalo, no minuly rok v novembri sa to už nedalo, tak som sa rozhodla ist s tym k doktorovi. chirurg sa na mna ani nepozrel, sestrička povedala, že necht musi ist dole, lebo som si ho zle strihala. dala mi dne injekcie, strhla necht, pár krát mi to previazala a povedala, že mi to može nejako vypaliť či čo, aby sa mi to už nerobilo. bala som sa toho, tak som si to urobiť nedala. necht pomaky vyrastal, tak som bola rada. asi po pol roku, ked ešte nebol celý mi začal zasa vrastat, tak mi teta poradila, aby som išla na pedikúru. tak som šla, pomohlo. pred veľkou nocou som si však prešla vysavačom po nohe…auuuu…a začalo sa to zase…teraz mam necht zarasteny na obidvoch stranach, okolo nechtu dive maso, prst červeno- fialovo- modry…skušala som toenail, slanu vodu, koloidné striebro, ktoré mi to len zhoršilo.chcela by som ešte vyskušať tu plastiku, čo som aj tu čitala, ale mamina sa nechce dať presvedčiť. jej postup je : v pondelok na chirurgiu, potom si to dam vypaliť a bude dobre. nie som z toho moc nadšená, lebo su prazdniny a zasa presedim mesiac doma s prstom obviazaným a nebudem mocť isť von.bojim sa , aj ked viem, že po injekcii som už nič necítila a tie ve inekcie nejako vydržim. mamina sa už neda nahovoriť na nijake domáce recepty. necht pojde dolu a hotovo. dala mi čas do pondelka, lebo zajtra idem ešte vystupovať, no neviem, ako to zvladnem, lebo mam uzučke topanky v ktorych musim vystupovať, ako mažoretka a nemam si čo ine obuť. takže ešte si užijem posledny vykend a potom budem zvyšok prazdnin sedieť doma a čakať, kedy mi narastie novy necht. a ani potom ked mi daju dole obvaz nebudem mocť ist ani na kupalisko, aby som nedostala infekciu.ale asi, teda nie asi, ale určite sa s tym budem musieť zmieriť. tak držim palce aspon vam, starajte sa o nechty a ked vam to začne zarastať, tak si to vystrihnite skor, aj ked to boli, lebo to bude len horšie.ja to teraz lutujem, lebo teraz mam necht v koži a nožničkami sa tam nedostanem, aj ked by som chcela.:frowning:

Ahojte,ja mam trosku podobny problem. Kedysi som tiez chodila na chirurgiu na strhavanie nechtov. Potom som to nechala tak a v bolestiach som pockala kym nech vyrastie. Problem mam teraz, ked je uz vyrasteny, ale je strasne siroky, takze velka cast sa nachadza pod kozou/pod tym koznym valom. Nehnisa to, nie je to zapalene, len je to skarede siroke a z casu na cas to citim. Zvazujem plastiku nechtoveho lozka, cim sa cely necht zuzil a s nim i nechtove lozko. Vie niekto poradit kde v Bratislave robia plastiku nechtoveho lozka kvalitne?

ta čo si… len ty pekne chod, daj si urobit plastiku a mas pokoj :slight_smile: a zijes si krasne dalej… :slight_smile:

zdravim vas. Ja mam aktualne ten isty problem. Teda zarastanie nechtu, konkretne palec na nohe. Zatial som nastastie len v “ranom” stadiu zarastania. Jemne ma to picha a mam tam malu skvrnku krvi, pod kozou. Aka je najlepsia prevencia ktora by zabranila neskorsiemu problemu predist? Mam ist za doktorom nech mi predpise nejake lieky a tak? Alebo si to sam trochu mozem poostrihovat? Vopred vam vsetkym dakujem.

Ahoj ja bi som ta chcel poprosit ci by si mi vedel napisat na skype alebo na nieco ine lebo sa potrebujem otom porozpravat ake to je ked si das robit tu plastiku mne to uz robili asi 5-krat ale stale to je zle a neviem co mam robit tak ak nohodou bi si mi chcel nejak pomoct(poradit) tak mi prosim ta na pis na greenday380 dakujem

ahojte spolutrpiaci ja som mal od malicka problem so zarastaním nechtu ale iba na jednej nohe v r. 2001 som bol u mudr. plevu v nitre na chrenovej spravil mi to pod lokalnym umrtvením nebolelo to… len trosku ked ustupili lieky mudr. mi povedal aby som si nohu vykladal do urcitej vysky tusim na stol som si ju daval vtedy to nebolelo vobec. v r.2003 mi necht opat zarastol opat som siel k plevovi vysekal mi lozko na kraji nechtu tiez pod lokalnym umrtvením pocas celeho zakroku som bol pri vedomi a debatovali sme s doktorom o somarinach je to príjemny clovek o 2 týždne som mohol hrat fotbal a odvtedy mam s nechtami pokoj…

ahojte nevedeli by ste mi poradiť nejakého lekára? Ja síce bývam na východe, ale už by som šla kdekoľvek… Mám to 4 roky a nejako sa ešte nenašiel lekár, ktorý by mi pomohol a už som totálne zúfalá čo s tým. dík

Dobrý deň,
môžem sa spýtať, kde ste si to dával robiť? Chcela by som sa aj ja zbaviť toho trápenia …
Ďakujem
S pozdravom
Judita P.

Ahoj,
chcela by som aj ja patriť medzi tých šťastnejších bez bolesti :frowning:
Poradíš mi prosím ťa kde ti to tak super spravili?
Ďakujem
Jitka

skvela prevencia je SCHOLL - roti arastaniu nechtov - roztok !!! perfektne funguje, ale treba zachytit v rannom stadiu

Ahoj. V tomto prípade fakt odporúčam chirurga.

Ahojte.
Ja som mala tiež tento problém s nechtami na nohe. Teraz mi to už prešlo a snažím sa si poriadne obstrihávať nechty. Zatiaľ to nemám. Pred tím keď som to mala tak mi mama poradila takzvaní recept starej mami. , stačí na to použiť jeden kúsok z rozkrojenéj cibule a potom si to treba priložiť cez noc na prst a zaviazať obväzom. Je to hlavne potrebné nechať pôsobiť celú noc počas spánku. Mne to pomohlo no a dúfam, že to pomôže aj ostatným ľuďom ktorý tiež týmto trpia.