Zvýšený cholesterol

cize sa da povedat, ze je bez vedlajsich ucinkov tak celkovo, ci akurat na to travenie vplyva v pohode?

boze to by bolo nieco pre mna. lebo kde sa vyskutuju vedlajsie ucinky pri nejakych antibiotikach, ked musim uzivat, tak tie sa mi zarucene dostavia. ja to zakazdym proste schytam. preto sa bojim aj pri cholesterole nieco uzivam. brala som normalne statiny, ale tak mi zacali robit zle, ze som musela vysadit, tak teraz som chvilu bez nicoho, ale sama viem, ze to tak nie je pre mna moc ok.

tak potom by asi nebolo na skodu, keby si brala aj nieco na podporu imunity alebo nejake probiotika zakazdym, ked musis uzivat nejake lieky na predpis.

toto je u mňa napríklad automatika. vitamíny a takéto doplnky teraz budem asi do jari užívať pravidelne. už začína to obdobie, kedy na každom kroku niekto kýcha alebo kašle a tomu by som sa rada vyhla. preto aj ak je na výber, tak je lepšie si presnoriť zloženie a tie vedľajšie účinky.

Ani nevrav, zakaždým tento prechod po lete, keď sa ochladí, to je tak kritické obdobie u nás, ako žiadne. Ale dá sa s tým bojovať. Však ako so všetkým, len treba vedieť, čo si nasadiť, čo užívať, aby to situáciu zlepšilo. To platí aj pri tom zvýšenom cholesterole. V oboch prípadoch nie je na škodu pobyt a pohyb na čerstvom vzduchu vonku.

U nas doma kazdy teraz, som si myslela, ze tomu odolam, ale bohuzial, tiez to na mna lezie. Esteze nie kazde ochorenie sa da takto chytit od niekoho. Lebo co mam ja s cholesterolom problemy, keby to mali aj deti doma a manzel, tak to si nechcem predstavit. Ale uzivam vsak ArmoLipid, ten mi pomaha, ale tiez kym sme dosli s doktorkou na to, co by som mohla uzivat, aby mi to nesposobovalo ine problemy, tak to chvilu trvalo. Najskor mi automaticky nasadila statiny, ale to bolo pre mna miestami utrpenie, tak sme potom zvolili toto a je to o podstatne lepsie.

// preco to bolo utrpenie? nerobili ti dobre? akoze vedlajsie ucinky? a toto mas ok? //

To by aj mna zaujimalo. Vysli mi mierne zvysene vysledky. Zevraj sa to da dat do normalu aj upravou stravy. Ale neviem, ci sa chcem spoliehat len na to, tak hladam aj ine moznosti, ako si dat zdravie na poriadok.

Ano, proste mi statiny nesadli a nebolo mi dobre po tych liekoch. A co som si zistovala, tak nie som ani zdaleka sama, kto ma takuto skusenost s nimi. Preto som hned uviedla aj dalsiu alternativu, ktoru som riesila a pri tomto uz uplna pohoda :slightly_smiling_face:

Hned od zaciatku ti toto sadlo? Aj si si musela davat nejaku prestavku medzi uzivanim? Vies, ze ako si vysadila statiny, ci hned na druhy den si zacala s touto novou liecbou, alebo si mala nejaku prestavku, pocas ktorej si neuzivala nic.

vieš čo, ja som teraz chorá, tak užívam antibiotiká. akože tak mi strašne nerobia dobre, ale nemám normálne silu vyskúšať ďalšie. už to nejak doužívam, verím, že potom vyzdraviem. neviem si takto ale predstaviť niečo užívať fakt, že dlhodobo. toto mám na pár dní, ale na cholesterol sa to užíva aj niekoľko mesiacov predsa.

tak to je ale uplne ina situacia. vsak potom to aj sama dalej pises. nemozes toto porovnavat.

len sú ľudia, ktorí to berú rovnako a nedajú si proste vysvetliť. ale s takými je asi škoda strácať čas. okrem iného, malo by byť toto v kompetencií a riešení lekára.

Malo by byt, ale povedzme si, niekedy ti lekari za vela nestoja. Ale nechcem sa nikoho dotknut, tak to skusim zaobalit tak, ze nemaju casu sa s niekym riesim a donekonecna odporucat a radit nieco. Zvlast ked su teraz taketo obdobia chripkove a covidove, ze kazdy treti clovek chori, tak maju proste co robit. U nasho doktora su napriklad aj take tie letaciky v cakarni s liekmi a liecivami, doplnkami, ktore nas doktor odporuca. Co sa tyka cholesterolu, tak na ten je tam ArmoLIPID. Minule som dlho cakala, tak som si to tam studovala vsetko.

Mas s nim aj skusenost, ci len tak ti to ostalo v pamati, ze na tento problem je vhodne prave toto?

Tiez by som sa rada pripojila. Mna zaujima hlavne zlozenie, resp. nepotrebujem ho vediet ani tak moc podrobne, len ci tam nie su nejake zbytocne ecka, ktore mi nijak nepomozu vlastne. Pripadne sa chcem opytat, ci ste skusali nejake caje, bylinky, ktore napomahaju uprave zvyseneho cholesterolu.

To je podľa mňa skôr fajn na to, aby človek si uplatnil taký nejaký placebo efekt. Nezaberá to tak, ako keď si dáš ozaj niečo, nejaké tabletky.

Moznoze to aj zabera, vsak bylinkami sa lieci odjakziva. Ale ono v tych tabletkach to mas lepsie nakombinovane tie latky, tak aby ten ucinok bol rychlejsi a lepsi. Vsak aj tie tabletky vedia byt na prirodnej baze zalozene, nemusia to byt ziadne chemikalie :wink:

// ale v tych tabletkach je asi dost iny pomer tych liecivych zloziek nez v caji //

to rozhodne. neviem, kolko by si musela vypit toho caju, aby si sa dostala na taku hodnotu, ako je obsiahnuta v tabletkach. a asi to nie su ani rovnake veci, z ktorych sa robi caj a ktore sa davaju do tabletiek.