Zvýšený cholesterol

… povedal by som, že ten čaj je akurát tak fajn doplnok… len pri takýchto čajoch, čo sú takého špeciálneho zloženie niekedy býva dané, že ako dlho sa môžu užívať… toto zase pri tabletkách odpadá, tam to limitované nie je… jedine, keď lekár určí nejaké dávkovanie, alebo teda skôr užívanie… či treba robiť nejaké prestávky…

Je to asi aj o dosť praktickejšie, keď máš zapiť jednu tabletku než keď si máš zakaždým čaj variť.

Tak to ano, to aj si hodis do tasky, do batohu, ked niekam ides. Zapijes tabletku doma, v praci, v aute, v restike. Hocikde. To si asi caj neuvaris len tak :smiley:

mozem otazku, ze aky je to caj a ake su to tabletky, co sa o nich bavite? nejake konkretne, ci to len vseobecne hodnotite a porovnavate?

Neviem presne, dlhsie som si nepozerala diskusiu, ale mozem ti poradit ArmoLipid. Ten som spominala uz aj davnejsie, ze s nim mam dobru skusenost a je fajn aj co sa zlozenia tyka. Ak si potrpis na taketo veci, ak nie, tak by si mala :smiley:

Ja som to začala riešiť len nedávno, možno pár mesiacov dozadu. Že sledujem aj to zloženie. Aj v obchode. Ako nie pri všetkom, ale tak napríklad, keď sa rozhodujem medzi dvoma nejakými vecami, tak toto je to, čo vie zavážiť.

Dobre robis, vsak to robis pre seba, takze je to super si myslim, ze aj takymto sposobom si davas na tom zalezat :slight_smile: Rovnako sa to oplati robit pri vsetkom, aj pri takychto tabletkach.

bol by blby darcek, keby som objednala niekomu na cholesterol tabletky? no niekomu, myslim mojho stareho otca. je dochodca, penazi nema na rozdavanie, tak som myslela, ze aspon by som mu takto pomohla. lebo co sa tyka darcekov, tak zalubi nema, nechodi nikam, najradsej je doma vo svojom klude.

Podla mna je to praveze fajn. Lebo dotycny tym aj usetri a mas aj darcek, ktory je uzitocny. Ja by som do toho isla. Ci uz ako obdarovany by som s tym bola ok, alebo ten, co darcek kupuje :slight_smile:

// na pilulke bola aj akcia inak na armolipid, skus pozriet, ci to este stale trva. na to velke balenie a fakt sa to vyplatilo :slight_smile: //

Mi to nedalo, musela som sa ísť na to pozrieť :smiley: Tak moje zistenie je také, že áno trvá a je skoro o 10 eur lacnejšie to balenie. Čo akože nie je málo, keď ich kúpiš viacero, tak vieš na tom pekne ušetriť.

To si myslím, že je celkom dobrá zľava. Však koľko stojí to balenie normálne? To keď je takto ako píšete, že sa dlhodobo užívajú tie lieky, tak sa to oplatí. Či často bývajú akcie takéhoto charakteru?

už som párkrát postrehla, že bola takáto lepšia cena. vtedy sa oplatí si toho trebárs aj viacej kúpiť. ale tak stále sa dá niečo nájsť. akože niečo myslím v tom zmysle, že ten istý produkt, len za lepšie ceny. zase nie je asi dobré to podchvíľou meniť, keď už si zvyknutá niečo užívať.

to podla mna vobec nie je vhodne. ved nech si akokolvek chora, myslim akoze na hocijaku chorobu, tak si len tak nezacnes kupovat ine lieky, ked ti nieco doktor predpise. to by mi ani nenapadlo.

ked uz zacnes nieco uzivat, tak by si to mala predsa douzivat. to je potom zbytocne aj zacinat, ked to balenie nedoberies. asi kvoli niecomu ich robia take, ake robia.

Myslím si, že to sú ale také trochu neporovnateľné situácie, čo tu riešite. Nie je choroba ako choroba a lieky ako lieky.

Veď ale na cholesterol sa nemusia brať nutne lieky. Čo viem, tak aj také, že vitamínové doplnky. Teda ani nie že vitamínové, ale výživové, to je asi to správnejšie pomenovanie.

Nemusia, nemusis uzivat absolutne nic. Ale tak potom neviem, ako by si sa chcela dostat z tych zdravotnych problemov. Len tak zazrakom?

Pri niektorych ludoch mam pocit, ze si to presne takto predstavuju :grinning: Ale take ruzove to zase az nie je. Vyborna stranka, co ti vie pomoct, aby si ten zvyseny cholesterol dostala pod kontrolu je mojcholesterol bodka sk. Tam su aj clanky, odporucania, recepty, no kadeco.

narychlo som si to pozrel a vyzera to byt fajn, ze ti to vie aj nieco priniest. a hlavne su tam take normalne veci, ziadne prehnane odbornosti alebo divne clanky ala topky a podobne.