Zvýšený cholesterol

Tak som to nemyslela, že aby človek nič neužíval. Ale, že nemusia to byť tak ozaj, že lieky. Že sú aj výživové doplnky, alebo ako sa to volá v tomto prípade. Čakať na zázrak pri ozaj vysokom cholesterole asi nie je dobrý nápad, to sa ho človek nemusí dočkať.

to si pekne povedala. naco to riskovat, to iste si aj ja myslim. ono clovek s tym zije, lebo sa to nijak neprejavuje. nema toto ochorenie ziadne priznaky. len potom odrazu bum a moze byt neskoro. niekedy sa to zisti uplne nahodou, a prave vtedy by som si dal este viacej na tom zalezat a nepodcenoval to.

Podľa mňa to je tak v skoro každom prípade, že sa to zistí pri nejakej preventívke alebo popri liečbe inej choroby. Lebo čo sa ráno zobudíš, že sa cítiš nejak nafigu, že asi máš zvýšený cholesterol? No to asi nie :smiley:

Je jedno ako sa to zisti. Hlavne nech sa to zisti vcas, nech s tym vie chory clovek pracovat. To je to, ze ti ludia o tom proste nevedia. Keby vedeli, tak by asi inak konali. I ked potom mi je zahada, preco vobec dovolia, aby sa ich zdravotny stav dostal az takto daleko, ze vlastne tym nespravnym zivotnym stylom si sami sposobia to, ze cievy sa im upchavaju.

lebo teraz je to velice aj moderne, ked je niekto napriklad obezny. mam pocit, ze ludia sa proste vyhovoria na nieco, nez by mali nieco so sebou robit. na vsetko si najdes nejaky argument, aby si mal ciste svedomie.

HRUZINSIOVKA - keby ano, tak ja by som bola rada :smiley: Mne to zistili nahodou na preventivke. A to som aj tu preventivku odkladala a odkladal, ze vsak naco tam budem chodit, mne nic nie je. A aha, ako to dopadlo.

netreba taketo veci veru odkladat. ide o zdravie, ide o zivot :smiley: aj to znie vtipne, ale aj je to pravda. ved na tom nic nie je, nie je to nijak obmedzujuce podla mna. ja som si rychlo zvykla na to, ze uzivam nejake tabletky.

je to fakt a to je jedno, ci to znie vtipne alebo ako. zdravie je to najdolezitejsie, co mame, takze ano, treba si davat pozor. tak isto, ako si davas pozor, aby si sa neporezala alebo neprechladla, tak tiez sa da davat si pozor na to, ako sa clovek stravuje a prave tym vie podla mna ovplyvnit ten cholesterol. nehovorim teraz, ze ide o to, ci je niekto chudy, tlstejsi. aj chudy clovek sa moze stravovat nezdravo.

Magdinla ináč fakt, lebo to ešte na strednú keď som chodila, mala som spolužiačka, chalani ju obdivovali, my sme jej závideli, aká je štíhla a tak a jej presne zistili potom zvýšený cholesterol.

Vieš ako, choroba si nevyberá. A ako to potom riešila? Neviem, že ako to bolo dávno, či si na to vôbec ešte spomenieš. Tak myslím, že či aj začala nejaké lieky na to brať, alebo sa inak stravovala potom, či sa nebodaj na to vykašľala a len sa tvárila, že diétuje.

To podla mna nie je akoze idealna moznost, ako postupovat. Ale v tomto veku, ked hovoris, ze to bolo este na skole, tak by to mali mat aj rodicia este do istej miery pod kontrolou si myslim.

Veď nie je to ideálna možnosť, to aj hovorím. Ale s dospelými ľuďmi je niekedy ťažko a nie ešte takto, keď je to v podstate dieťa.

Tak od toho ma rodicov hadam, aby na to dohliadli. Ved keby ma chripku alebo co, tak si myslim, ze asi daja bacha na to, ci antibiotika uziva tak ako ma. A zase pri cholesterole tie lieky nie su take nasilne, ze mozu mat tolko vedlajsich ucinkov. Ak samozrejme nehovorime o statinoch. Vyhoda, ze pri tomto si vie clovek aspon sam vybrat, ze co bude uzivat.

To som išla presne dodať, že aj lieky na cholesterol majú vedľajšie účinky. Ale sú aj také, ktoré sú na tom zložením lepšie, čiže človek ani nepociťuje, že niečo užíva :slight_smile:

pri liekoch su to vacsinou traviace problemy, cize zapcha alebo potom presny opak, celkovo take bolesti traviace a krce. nic prijemne. ja to mavam aj pri antibiotikach pravidelne. cize ked sa da tomu vyhnut, tak preco to nespravit.

Tak ked uzivam antibiotika, tak si zakazdym rovno s nimi z lekarne beriem aj probiotika. Ale neviem, ci je zase ok uzivat probiotika s liekmi na cholesterol. Jednak, ci sa to znesie a v druhom rade je to na dlhsie, nez ked antibiotika mas vyuzivane do tyzdna. To pri tych liekoch na cholesterol neplati.

Možno by si sa ani nedoplatila :smiley: Ja som v utorok bola vybrať mamine antibiotiká a brala som jej aj rovno probiotiká k tomu a to ti teda poviem, že za to si vedia vypýtať peknú pálku.

to veru hej a ono bohvie, ci su az tak napomocne tie probiotika, alebo je to len taky tah, aby viacej zarobili. lebo tak vies sa aj inak postarat o crevnu mikrofloru a tak dalej, aby to lepsie proste telo znasalo, ked uzivas nejake lieky. preto ked sa nieco uziva dlhodobejsie ako pri tom cholesterole a da sa vybrat, tak si treba vybrat.

VLADA23 - v tomto ma strasne rozculuju ti ludia, co strasne vsetko zlahcuju a maju reci, ze vsak to nejak prejde a naco to prehnat, ze teraz oni nebudu jest vsetko co maju radi a podobne reci.

Ale môžeš sa ty na nich vykašľať. Veď komu niet rady, tomu niet pomoci. V takýchto prípadoch je škoda sa niečo snažiť vysvetľovať, alebo snažiť sa pomôcť.