Zvýšený cholesterol

cize lepsie vysledky dosiahla s tym doplnkom nez so statinmi?

To tak nemusi vyslove byt. Skorej ine vyhody maju tie doplnky ako statiny nez to, ako rychlo sa dostavia ucinky. Aspon ja si tak myslim, ze hlavne tie vedlajsie ucinky su lepsie pri doplnkoch a to zlozenie. Vsak to asi bude asi aj spolu suvisiet.

Skusenost s uzivanim niecoho takehoto nemam. Chvalabohu nepotrebujem, vysledky mi zakazdym vysli dobre, aj ked sa pohybovali uz okolo tej hranice. Zatial mi zakazdym stacilo davat si len vacsi pozor. Lebo ono na zaciatku, ked som bol po vysledky, tak som si daval pozor na vsetko, len casom proste clovek polavi a to presne sa mi potom zase odzrkadli na dalsom vysetreni. Ale uz som si dopredu vyhliadol, ze co by som zacal uzivat, ked raz bude treba. Teda ak bude treba, co dufam, ze nebude.

co si si vyhliadol? akoze som rad s tebou, ze ti to zatial takto vychadza, ale nemusis mat donekonecne taketo stastie. asi teda mas nabeh na to, ze budes muset zacat s nejakou liecbou mi z toho vychadza, co si pisal.

mne doktorka poradila pozriet si nieco, ze aby to nebolo take, ze ona mi nieco povie, ze aby som sa toho nedrzala nejak, ze da sa vsak kupit aj bez predpisu a tak. na jednej strane som bola rada, ze si mozem vybrat vlastne, co chcem, ale na druhej strane sa mi nepacil ten jej pristup, ze sa z toho chcela ako keby vykrutit.

Viem, toho som si vedomy, preto som aj pisal, ze uz mam aj nieco vyhliadnute, keby zle bolo. Co som sa docital a to som si cital aj skusenosti ludi, lebo vsak podla toho sa asi najlepsie dozvies. Lepsie ako podla zlozenia, ktoremu nie kazdy rozumie az tak. Tak som sa rozhodol pre ArmoLipid, akoze zatial som neobjednaval, ale tak viem, co budem, ak raz budem musiet.

ono este je tusim nejaky jeden takyto doplnok na ten cholesterol, nie? viem, ze isto je ich viacej ako dva, tak som to nemyslela, ale take tie co su naj, ak sa to tak da povedat.

Ano, mas pravdu, je ich viacero. Preco sa pytas na to? Potrebujes si tiez nieco kupit a zacat uzivat? Aj ti doktor nieco poradil a odporucil?

v prvom rade by som si asi nechala poradit od doktora v tomto. ak by som si aj nekupila hned to, co mi poradil. ale tak je velka sanca a pravdepodobnost, ze doktor dobre poradi, no nie? aspon teda ja tomu mojmu verim v takychto veciach.

SIMCORA tiez si myslim, ze by sa malo dat v tomto spolahnut na doktora. Ak niekomu doktor nevyhovuje, tak treba proste vymenit. Viem, ze situacia so zdravotnictvom je u nas kadejaka, ale stale si mozeme vyberat, mozeme byt radi.

suhlas. tiez som takto vymenila uz nie jedneho doktora. zacalo to zubarom a ked som prisla na to, ze to nie je ziadna veda prestupit k niekomu inemu, tak som v tom pokracovala. je to rozdiel, ked mas doktora, ktory len na teba letmo pozrie len aby si odskrtol dalsieho pacienta a ine ked skutocne vidis ten zaujem, ze ti chce pomoct. mne takto na cholesterol poradil doktor miesto liekov radsej taky doplnok, ktory ma v podstate rovnaky efekt akurat menej zatazuje organizmus.

Myslis, ze je to rovnako ucinne ako normalne lieky na cholesterol? Ci to nie je len take, ze aby sa nepovedalo, ze aby si aspon nieco teda uzivala.

myslim si, ze ano, co mam kolegynu a kamosku v jednom, tak jej muz uziva na cholesterol presne take nieco z tych doplnkov. to dlho vtedy riesili, vyberali a rozhodovali, ze co by mu asi tak bolo najlepsie. zacal uzivat nieco z tych doplnkov a uz to berie teraz druhy rok a vysledky sa davaju do normalu.

Budira takéto doplnky to sa užíva nejak dlhodobo? Akože chvalabohu nemám s týmto skúsenosť a snáď ani nebudem musieť mať. Ale viem, že to trápi veľa ľudí a rôzneho veku. Kedysi som si myslela, že to je choroba takých obéznejších ľudí, ale zistila som, že to ani zďaleka.

ono pokial sa bavime o tomto, tak ide o vyzivovy doplnok a nie nejake oficialne liecivo. takze tam su rozdiely aj v uzivani. uz z tohto vyplyva, ze doplnky sa mozu a daju uzivat dlhodobo bez toho, aby bolo treba vynechat na nejaky cas uzivanie. ak ti sadne, tak nie je o com. podla studii co sa robia pri liekoch aj doplnkoch vychadza, ze je velmi dobre tolerovany a vedlajsie ucinky sa nejak neprejavili.

napriklad ja teraz druhy rok uzivam na cholesterol nieco. a pri tom, co beriem, sa neuvadza nejaky cas, pocas ktoreho to mozes uzivat. a ze potom by si mala vysadit alebo vymenit za nieco ine. proste ak ti robi dobre a vyhovuje ti, tak uzivas az pokial ti lekar nepovie, ze mozes vysadit.

podla coho si si vyberala, ze co budes uzivat? lebo co som pocula, tak ze mozes aj odmietnut ked ti nieco lekar predpise, ak mas nieco ine vybrate alebo nechces hned lieky.

Vazne? To som nevedela, ze mozem aj odmietnut, ked mi nieco doktore predpise. To plati v kazdom pripade, pri kazdej chorobe ci len takto ked ide o tie lieky na cholesterol? Lebo to viem, ze niektore nie su bohvieco, ze maju kadejake vedlajsie ucinky.

áno to samozrejme môžeš, ak máš napríklad už niečo vyskúšané alebo máš nejaké recenzie, že niektoré lieky nerobia dobre, majú príliš veľa vedľajších účinkov a podobne, tak môžeš žiadať predpísať niečo iné. však je to tvoje telo a tvoje zdravie. preto si myslím, že je možno aj lepšie vybrať si niečo z tých výživových doplnkov.

Toto som tiez hovorila nie tak davno, ze je fajn si pozriet aj ludia co pisu, ze co maju tie lieky vyskusane, tak ti to vedia najlepsie posudit a povedat. Ale zase tiez nemusi kazdemu vsetko pasovat rovnako.