Zvýšený cholesterol

To je v tom ozaj taký rozdiel? To by som nebola povedala. Som si myslela, že to bude to isté, že je jedno, čo si človek kúpi. Že však ide o to, aby to pomohlo nejak upraviť tie výsledky, resp. hodnoty.

zdat sa to tak moze, ale nie je to pravda. v prvom rade sme kazdy iny a kazdemu moze zaberat nieco ine. preto by som napriklad v tomto pripade by som prihliadal mozno na nieco take univerzalnejsie, alebo tak, ze co obsiahne co najsirsiu skupinu ludi, pre ktorych je liecivo urcene. ono napriklad armolipid, ten sa tak zvykne napriklad uzivat pri takychto tazkostiach, tak ten obsahuje viacero dobrych veci a ten ich ucinok dokopy zabezpeci to, ze pomaha. neviem, ci ti to bude nieco hovorit, ale z tych zloziek, co obsahuje, co som pisala, tak napriklad monokalin k a berberin a polikozanoly a atioxidanty. ono to vsetko spolu tak fajn funguje.

priznavam, ze sa tomu nejak nerozumiem, co je to za veci, tie co si pises, ze obsahuje? akoze prepokladam, ze to bude nieco prirodnejsie asi teda, ale takto z tychto nazvov mi to moc nehovori, akurat tie antioxidanty.

napíšem ti, ako som to našla - extrakt dráča indického, to bude ten berberis, červená fermentová ryža, tá obsahuje ten monokalin k, polikazanol to neviem a potom kyselina listová, koenzím q10 a astaxantín, to tiež bližšie neviem. ale našiel by si to tiež rovnako si myslím.

Toto je fajn zlozenie, tie moje doplnky, co beriem maju tiez taketo nejake zlozenie a je to super. Aspon mne to dobre sadlo, ze ani ziadne vedlajsie ucinky sa u mna neprejavili. Ale tak zase ja som si presla uz kadecim, aj ine veci som uzivala, ale tam to bolo horsie. Preto som hladala nieco ine a nasla som, vyzera to tak.

To si si sama našla, či ti niekto poradil a odporučil? Ako sa tie predošlé prejavovali, keď hovoríš, že to ti nerobilo dobre?

Co viem, tak ono tie statiny, ci ako sa to vola, tak maju dost vedlajsich ucinkov, zvacsa su to napriklad traviace problemy, zazivanie, bolesti svalov, no kadeco proste. Ono ze by sa mali robit aj testy predtym, nez niekto zacne statiny uzivat, ci ma v poriadku pecen, lebo ju dost zatazuju. No akoze dakujem pekne taketo nieco uzivat, co mi este horsie spravi nakoniec. To ozaj radsej nieco z tych doplnkov, tie nemaju taketo vedlajsie neziaduce ucinky.

ZZANETT tak to by som ani nebola povedala, že tie lieky môžu až takéto kadečo spôsobovať. To potom ozaj človek aby bral lieky ešte aj na lieky. Radšej doplnky všetkými desiatimi by som brala ako toto :blush:

poradkyna89 ahoj moja, ospravedlnujem sa, ze reagujem az po takej dobe, ale nedalo sa skor. neviem, ci ti niekto uz odpovedal, alebo nie, ale tak teda aby som ja zodpovedala otazku, tak ano. taketo doplnky mozes uzivat normalne dlhodoboe, nie su nutne nejake prestavky v uzivani, ako to zvykne byt pri niektorych liekoch. takze ako zacnes, tak uzivas kazdy den po tabletke, kym sa nezlepsia vysledky :slight_smile:

Budira ale neblázni, to si nerob vôbec vrásky z tohto. Však keď nie ty, tak zareaguje niekto ďalší, to je úplne v pohode. To len jedna tabletka denne stačí? A kedy sa to má užívať? Vieš, že či pred jedlom alebo po jedle, alebo ráno, alebo večer…?

Však toto všetko by si mala mať uvedené na letáku, na balení, alebo ťa o tom informuje aj lekárnička v lekárni. Ideš takéto niečo užívať?

Napriklad pri tom, co uzivam, tak nie je urcene, ze ci rano alebo vecer alebo kedy. Proste mam za den uzit jednu tabletku. Ja som si to stanovila rano, aby som potom uz na to nemusela mysliet cez den. Jedine co sa pisalo v tom letaku, tak ze zapit dostatocnym mnozstvom vody, ale to je tak pri kazdych tabletkach uvedene. A este co sa mi pacilo, tak ze ked sa niekomu zdaju tie tabletky velke, tak sa kludne mozu rozdelit na polovicu a tak uzit.

toto sa aj mne veru paci, lebo ja mam proste problem prehltnut vacsie kusy aj jedla, vsetko strasne dlho zujem a neviem prehltnut ani hocijaku tabletku. takze za toto velke plus odo mna :smiley:

Inak toto má aj moja kamoška s tými liekmi. Ona zakaždým hľadá takú alternatívu (pokiaľ to situácia a diagnóza dovoľuje), že aby čo najmenšie tie tabletky mohla užívať. Sranda, by som nepovedala, že to niekomu môže robiť problém. Tak potom ale dobre, že to takto vlastne priamo výrobca odporúča, že nie je s tým problém, keď sa rozpolí ta tabletka.

ale uzit to musis aj tak naraz, nie? akoze nemozes tak, ze jednu polku rano a druhu napriklad vecer. proste naraz len na dvakrat ako keby.

Jasne, ze naraz, to keby si rozdelis pocas dna, tak by to nemalo taky efekt, ako ma. Ono sa to postupne proste uvolnuje ta tabletka. Keby ju rozpolis tak prijmes len polovicnu davku tym padom a uz by to nemalo ten ucinok, aky ma mat.

… a kým sa to prejaví na lepších výsledkoch, tak to musíš ako dlho užívať?.. predpokladám, že to asi nebude stačiť, že týždeň, dva, alebo?..

mal by si aspon tri mesiace. to je taka ta doba, kedy sa da potom spravit nejake to kontrolne meranie a testovanie, aby sa aj posudilo, ako sa ti zlepsuju vysledky. ono co som cital, tak ze az o 24% dosahovali pacienti zlepsenie zdravotneho stavu tykajuceho sa cholesterolu. a to si povedzme, ze akoze nie je malo.

no dobre, ale tak potom to aj dalej uzivas, nie? to je napriklad nejak urcene, ze ako dlho mozes uzivat nieco taketo? lebo viem, ze niektore lieky su take, ze sa musi spravit prestavka, ze proste na nejaky cas to uzivanie vynechas.

samozrejme, vsak uzivas normalne az pokial nebudes mat dobre vysledky alebo ti lekar nepovie, ze mozes vysadit, ze sa to zvladne udrziavat pod kontrolou napriklad aj len dietou. ale tak to asi nejake obmedzenia nie su, ze ako dlho sa moze uzivat.