Zvýšený cholesterol

Aj keď sú tie hodnoty len o niečo zvýšené, že to nie je také vážne, tak aj vtedy sa niečo také užíva? Tak myslím, že či je jedno, kto má aké výsledky, že proste nie sú dobré, tak sa nastolí takáto liečba? Alebo sa to nejak podľa niečoho líši?

Riadila by som sa asi tym, co by odporucil doktor. Aj ked moja kolegyna viem, ze nemala vysledky neviem ake zle, ale doktorka jej poradila take rezimove opatrenia, akoze dietu a tak a ze su aj nejake doplnky, ktore napomahaju. Ze kombinacia tohto, diety a ked sa prida nejake lajtove cvicenie aspon, ze to vie robit divy. Samozrejme, ked sa to vsetko pekne dodrziava.

to som nevedela, ze sa to vola rezimove opatrenia. to je akoze ten stav, ze vysledky nie su uplne dobre, ale este nedosahuju nejake alarmujuce hodnoty?

Ano, to je presne ono, moj muz to tiez takto ma. Ze este to nie je uplne, ze vazne, ale najvyssi cas, aby zacal nieco robit. Tak akurat pozerame a rozmyslame, ci to skusi len stravou nejako zachranit alebo zacne aj nieco na to uzivat.

ak mozem, tak by som vam poradila pozriet armolipid. ja ho teraz uzivam uz druhy rok a vsetko v pohode. ziadne vedlajsie ucinky, co je isto aj vdaka tomu zlozeniu, ze je to take v podstate prirodnejsie ako normalne lieky. a uzivat ho moze bez prestavky, proste kazdy den tabletka a vybavena vec. ja si zvyknem davat hned rano a mam pokoj.

kupujes normalne v lekarni? tak myslim, ze ci je na predpis alebo sa da normalne kupit len tak.

Ak som dobre postrehla, tak toto by malo byt normalne volnopredajne liecivo, alebo teda vyzivovy doplnok. Niektori si potrpia na to, aby sa to spravne oznacovalo. Kupis tym padom normalne v lekarni a malo by sa dat aj online.

Tomu inak celkom nerozumiem, ze aky je v tom rozdiel, ze co sa moze oznacovat normalne ako liek a co len ako vyzivovy doplnok. Ale tak pokial to vie pomoct, tak to akoze nejak neriesim. Dolezitejsie ako cokolvek ine je to, aby bolo cloveku lepsie a aby sa vyliecil.

na to su nejake kriteria, ale ake presne to ti uz nepoviem, ale tak ak ta to zaujima, tak je najmenej si to vygooglit. ale ja to mam tak nejak zakotvene, ze proste liek je to, co mi predpise doktor uz ked je ozaj zle. a vyzivove doplnky, to je take nieco, co budem uzivat s tym cielom, aby sa mi polepsilo, aby som sa citila lepsie, aby som doplnila, co mi chyba a podobne.

Však áno, na toto to má presne slúžiť :slight_smile: Ale tak nie je podmienka alebo pravidlo, že pri chorobách pomáhajú jedine lieky. Lepšie je podľa mňa zvoliť takúto “ľahšiu” alternatívu pre telo.

Ja som to aj davnejsie spominala, ze co sa tyka statinov, to je to take asi primarne liecivo, cim sa zvykne “liecit” vysoky cholesterol, tak oni maju proste vela vedlajsich ucinkov. Asi aj skrz to zlozenie, lebo to je dost take umele, alebo ako by som to povedala. Pri tych doplnkoch to byva lepsie, to byva skor tak prirodnejsie orientovane.

Tak to je zakaždým podľa mňa lepšie zvoliť si nejaký prírodnejší variant, keď je taká možnosť :slight_smile:

v čom je to zloženie iné? lebo takto, keď povieš, že je prírodnejšie alebo tak, tak neviem, že čo presne by som si mala pod tým predstaviť.

Tak ono to nie sú zase tak prírodné veci, že tam bude nejaké ovocie alebo čo v zložení. Ale v podstate aj takéto niečo podobné sa tam vlastne nachádza. Ono čo poznám ArmoLIPID, tak ten obsahuje napríklad dráč indický, to je vlastne antioxidant, červenú fermentovanú ryžu, tá zastupuje monokalín-k, kyselina listová, to je vitamín B, a kadejaké ešte ďalšie veci, ale také tie odbornejšie názvy, to si ja zapamätať nejak nevim. Ešte mi napadlo niečo astaxantín alebo tak nejak, to je tiež antioxidant nejaký, čo obsahuje aj nejaké veľké množstvá vitamínu C. Ono je to taká kombinácia samých dobrých vecí.

Magdalenka tak to je velmi pekne zhrnutie, vidno, ze to mas nastudovane a asi si teda aj na tom davas zalezat.

to si mozes kupit aj pred predpisu? ze je to volnopredajne? ale tak asi to je dobre tak ci onak prediskutovat s doktorom, aby aj on vedel, ci proste nieco uzivas alebo nie, vsak on ma prehlad proste o tvojom zdravotnom stave.

ano, pokial je to klasifikovane ako vyzivovy doplnok, tak bez problemov kupis v lekarni alebo aj objednas z netu. vsak ono aj niektore lieky sa daju normalne bez predpisu kupit. takze za tymto by som nic specialne nehladala. podla mna len vyhoda, ze netreba zakazdym chodit k doktorovi a riesit recepty.

Ved jasne, to je lepsie aj pre cloveka a aj pre toho doktora. Dost maju roboty aj bez toho, aby museli este pomedzi chorych pacientov, ktori prisli kvoli tomu, ze im nie je dobre, riesit este aj tych, co potrebuju len predpis. Ono to znie sice, ze len, ale tak ich to stoji viacej roboty a casu.

robite aj tak, ze si objednate napriklad viac baleni do zasoby? ci zakazdym po jednom kupujete, ze keby nieco nahodou sa vyskytlo.

MILIARA - ja si nejak zasoby nerobim, viem si to odsledovat, na kolko este mi balenie vydrzi, kedze sa uziva v mojom pripade len jedna tabletka denne, tak to ide lahko vypocitat, ako dlho mi este vydrzi. Ale ak najdem za nejaku dobru cenu, ze je akcia, tak vtedy si zoberiem tak, ze jedno, dve navyse.