Zvýšený cholesterol

Neviem inak, ci aj teraz sa nieco taketo nenajde v akcii. Lebo objednavala som z pilulky predvcerom a dost vela produktov som tam nasla, na ktore bola akurat zlava. Ak nie tu, tak na inom eshope si myslim, ze sa nieco najde :slight_smile:

dobre, ze sa daju taketo veci kupit aj pred receptu, ze je to volnopredajne.

to ano, lebo tak je to lepsie aj pre teba aj pre dr. kazdy o starost menej, ked netreba mat predpis. ja som si zvykla kupovat aj do zasoby nieco navyse. take lieky, co viem, ze proste sa budu u nas uzivat. minule mali vypadok nejake detske sirupy na teplotu a podobne. tak aby som bola pripravena na to, keby vypadlo zase nieco dalsie.

To by som bol zase taky na vazkach, ze ci sa mi podari vsetko minut do datumu exspiracie, ked toho viacej kupim. Neviem veru, ci je toto tiez spravny postup uplne.

to už sú podľa mňa také detaily v tomto prípade. každý si bude kupovať aj tak podľa toho, ako je naučený a zvyknuté. dôležitejšie je zamerať sa na kvalitu a zloženie daného produktu, ktorý chcete na ten zvýšený cholesterol užívať predsa :wink:

toto si napríklad ja kupujem. keď hovoríš o tej kvalite a zložení, tak si myslím, že je to asi jedno z toho naj, ak nie naj, čo sa dá vlastne kúpiť. samozrejme, že je to na každého uvážení a niekomu môže vyhovovať niečo iné. ale teda mne pasuje práve toto a nemám dôvod ani len pomyslieť na to, že by som skúšala niečo inakšie. 2023-01-20_135205

Mam prave tento vyskusany, mne sadol velmi dobre. Po predoslych skusenostiach, co som mala s inymi doplnkami na cholesterol prave tento vedie. Ale tak ako sa aj pise na tom baleni a odporucani, tak ono zase nestaci len si nasadit nejake doplnky a spoliehat na to, ze sa polepsi. Treba to kombinovat s nejakym upravenym stravovanim, to je idealne.

To tak je asi pri vsetkom, ze je proste lepsie, ked sa zamerias na riesenie problemu tak vseobecnejsie a nestavis vsetko len na jednu vec. Ono to potom pekne vsetko spolu hra a rychlejsie sa vie dostavit ucinok.

Zase čo sa týka tej stravy, tak to nie sú nejaké až moc veľké ústupky. To je všetko len o tom, ako kto chce a ako sa k tomu postaví. Ani netreba hneď tie škodlivé potraviny vylúčiť, ale pekne postupne ich zminimalizovať v jedálničku. Cesta sa zakaždým nájde.

renulaa áno s tým úplne súhlasím, ja som iné ani netvrdila, že by stačili len tie doplnky, aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu náhodou. len teda som sa podelila o to, že čo užívam ja a čo mi robí dobre :slight_smile:

vsak to je dobre, sa takto podelit o skusenost, vsak na to sluzia taketo diskusie, nech si ludia vymenia nazory, pytaju sa, poradia si. velakrat mi uz taketo diskusie pomohli vo veciach. lebo casto aj nemas vo svojom okoli cloveka s rovnakym problemom, alebo ze riesi to co ty. a takto skor sa zide taka skupinka podobnych ludi.

Jarik78 v podstate mas pravdu, ale ked som sa dozvedela, ze mama teda taketo problemy, tak u mna to nebolo, ze postupne vyradovanie potravin. Ja som to zobrala uplne vazne a prisne da sa povedat. Hned od zaciatku som sa snazila a vsak aj teraz stale sa snazim dodrziavat vsetko poctivo. Odporucam napriklad aj na socialnych sietach skupinu/ stranku Moj cholesterol. Odtialto cerpam vela informacii a inspiracii. Uzivam aj doplnky na upravu cholesterolu. Proste beriem to vazne, lebo ako sa hovori, zdravie mame len jedno.

ano toto je fajn, tiez mi tie informacie od nich dost pomohli a tak zlepsili to vnimanie mojho problemu. ze som to prestala brat tak tragicky.

Prezerala som si tuto odporucanu skupinu na socialnej sieti a vsimla som si, ze tam odporucaju Armolipid. Mam vsak aj odporucanie na Arterin. Tak by som sa chcela opytat, ze aky mate na to nazor tuto vy, co mate skusenosti uz nejake. Dakujem.

… v tomto ti moc asi neporadím, lebo nemám skúsenosť ani s jedným ani s druhým… ale však nepozerala si si nejaké rozdiely, aké sú medzi nimi?.. to musí byť!.. podľa toho by som asi vyberal…

len na co sa sustredit pri porovnavani takychto veci. ked kupujes dajme tomu nejaky spotrebic, tak mas uvedene tie parametre, ale to pri liekoch asi nebyva takto si myslim. pre nas lajkov jedine tak cena, kedy a ako sa uzivaju, kolko a ako dlho treba uzivat. ale to asi nie su take smerodajne parametre, od ktorych by sa dalo realne aj odrazit, ak chces pozerat v prvom rade na ucinok.

čo sa týka zloženia, to si vieš pozrieť. vieš si pozrieť aj to, pri čom sa uvádzajú aké vedľajšie účinky. to tiež nie je na škodu si pozrieť. za posledný rok sa udiali kadejaké zmeny v tom zložení podľa nariadení EÚ, to si vieš všetko pozrieť, asi to tu nebudem zbytočne rozpisovať. niektorí niečo v zložení pridali, niečo zmenili, upravili hodnoty. ale aj po tom všetkom vychádza z tohto hľadiska lepšie ArmoLipid, pretože obsahuje viacej tých zložiek, ktoré napomáhajú znižovať cholesterol v krvi. nie je to len o jednej látke, ale o kombinácií a toto iným produktom chýba.

Musím povedať, že dosť dobre si to napísala. Nie som úplne mimo, čo sa tejto témy týka a naozaj prehľadne, v skratke vysvetlené :+1:

Čo všetko teda obsahuje? Čiže akože samotné tie látky by nemali taký efekt, ako keď sú obsiahnuté v takom zložení?

skús si pozrieť pár príspevkov dozadu, ja som pridávala predtým aj foto krabičky, kde je rozpísané to zloženie. a áno, keby tam bola len jedna z tých látok, tak by to taký efekt nemalo, ako keď sú tam v tomto zložení a v takých pomeroch :slight_smile: