Zvýšený cholesterol

tak kvoli niecomu asi su presne v takomto zlozeni, no nie? vsak ono vsetky taketo veci prechadzaju kadejakymi testovaniami, tak si myslim, ze ich vyrabaju tak, aby boli co najlepsie pre zakaznika, ktory si ich zakupi.

Veď jasné, lebo tak nie len že je to výhodné pre ľudí, ktorí užívajú tie lieky alebo doplnky, ale tak aj pre tú spoločnosť, čo ich vyrába a propaguje. Čím lepšie výsledky dosiahnu v tých skúškach a testovaniach, tak je logickejšie, že budú aj účinkovať u ľudí.

Len tiez nie vsetky tie doplnky maju to zlozenie rovnake, vsakze. Tak potom co chudak zakaznik si ma podla coho vybrat :smiley: Neviem, ci by som sa spoliehala cisto len na radu pani v lekarni, co odporuci. Lebo tak tiez si myslim, ze oni maju zazmluvnene aj nejake tie spolocnosti a od toho sa im aj zisk odvija. Tak aby neradili len na zaklade toho, na com najlepsie zarobia.

Napríklad ja by som sa kľudne áno, pretože do tej istej lekárne chodím už asi celú večnosť, už sa s lekárničkou poznáme takto zbežne, takže nemám problém spoľahnúť sa na to, čo mi ona poradí. Ale akože áno, zase len podľa tohto by sa asi niekto, kto s ničím zatiaľ nemá skúsenosť, nemal rozhodovať. Preto nie je na škodu si takto pozrieť kľudne diskusie, recenzie, popýtať sa hoci aj na internetoch ak nie osobne.

Tak to áno, to si myslím, že to už každý tak nejak vie posúdiť, kde je najlepšie hľadať informácie, kde sa popýtať :slight_smile:

taketo informacie mas ale najlepsie, ked ziskas z priameho zdroja. akoze od niekoho, kto aj ma realne taketo zdravotne problemy, ma uz nieco vyskusane, uz si niecim presiel. lebo to je hned ine, ked ti vie clovek z vlastnej skusenosti povedat, nez len ked si nieco nacitas.

Aby si ty nemusel poskusat kadeco, tak radsej takto na to ides? Ale vsak dobre zase na jednej strane. Ale tiez je pravda, ze co sadne jednemu, nemusi druhemu. Na tie statiny mate aky nazor? Myslim si, ze tie uziva celkom dost ludi s tymto problemom.

no a vsak lepsie ako vsetko skusat na vlastnej kozi. ja to tiez tak robim, aj teraz som kasel mala dlhsie, tak som sa pytala kamosiek a kolegyn napriklad, ze ktora si co dava, ked maju ony. normalna vec uplne by som povedala.

no a vsak cozeby nie, vsak je to pre mna len pomoc, tak preco nie. takto aspon zuzim nejak vyber, ze co by bolo fajn :wink:

Elizska nemam priamo skusenost, ale nepocula som moc dobreho o statinoch. Zevraj su dost tazke na zaludok a tak, ze zatazuju travenie a tym padom maju aj dost vedlajsich ucinkov a u pomerne vela ludi. Nie, ze je to nejake ojedinele. Mne pridu ako lepsi napad tie doplnky, este ked su take ze prirodnejsieho zlozenia.

Nuž áno, je to riešenie, ale nie práve najšťastnejšie :expressionless:

@barca786 ktoré z tých doplnkov napríklad? Išla som si to pohľadať, ale ej, reku nejak ich je viacej ako som čakala :smiley: Tak ktorý je okej a ktorý nie? Či všetky sú na tom cca rovnako?

v podstate by ti mali vsetky pomoct. uz ide len o to, ze ako rychlo pride to zlepsenie a ako to bude na teba vplyvat. oboje zalezi od toho, ake zlozenie doplnky maju a co obsahuju. ono su stanovene aj nejake hodnoty, ktore by mali splnat, aby sa mohli povazovat za dostatocne ucinne a aby boli schvalene. a s tym suvisi aj to, ze ako vplyvaju na teba, ci ti nesposobuju nejake ine tazkosti z kategorie neziaducich vedlajsich ucinkov.

Tiez som si myslel, ze v tom rozdiel nejak nebude, ale poviem ti, ze som sa mylil. Bud si mozes k tomu sadnut a porovnat si to, alebo sa opytat doktora, pripadne v lekarni, co ti poradia. Tiez nie je na zahodenie aj takto si pozistovat. Potrebujes si nieco zaobstarat?

dobry den, ahojte, vedeli by ste mi dat nejaky tip, odporucanie pripadne rovno kludne aj zoznam potravin, ze na ktore je dobre sa zamerat a ktore je fajn zaradit do jedalnicka? tie, ktorym sa treba vyhnut, to si myslim, ze viem :slight_smile:

tak ideálne bude asi keď sa im priamo vyhneš. ak nie, tak aspoň skúsiť obmedziť. si zakaždým povedz, že to robíš kvôli sebe, aby si sebe pomohla. našla som už dávnejšie takúto tabuľku na mojcholesterol. ono je to fajn aj bežne sa toho skúsiť držať, nie len keď má človek nejaké zdravotné problémy. možno práve to mu pomôže aj im predchádzať.

Dobrý deň, pri zvýšenej hladine cholesterolu Vám odporúčam obrátiť sa na lekárske centrum Doctorpro https://doctorpro.pl/
Veľmi skoro otvorenie centra, oddelenie gastroenterológie bude vynikajúce.

Dobrý deň, pri zvýšenom cholesterole pomôže odborný gastroenterológ.
Odporúčam ísť do nového zdravotného strediska https://doctorpro.pl/

no neviem, ci by som niekam do polska chodila kvoli doktorom alebo co. vsak normalne sa da v lekarni popytat, aj obvodny lekar vie poradit. Armolipid je velmi fajn pri tychto problemoch, mamina ho uziva uz zo pol roka a vysledky sa jej o dost zlepsili.

kedy sa jej to nejak realne prejavilo, ze uz jej to zacalo pomahat? aj to nejak realne pocitila, alebo len na vysledkoch z krvi sa to ukazalo? uz som nieco o tomto zachytila.