Zvýšený cholesterol

ono problemy so zvysenych cholesterolom v podstate nejak nepocitujes by som povedal. pokial sa to fakt nejak neprejavi, ze uz je zle. ale tak to sa dopredu asi vie uz, ked je ten stav fakt taky horsi. nejaky cas to trva, kym sa ucinok liekov zacne prejavovat, je to niekolko tyzdnov. preto treba poctivo uzivat.

Prejavit sa to nema v podstate ako si myslim. Jedine potom az ked clovek dostane nejaku prihodu, tak to je asi taky jediny a najhorsi sposob, ako sa vie taketo ochorenie prejavit. Vysoky cholesterol proste neboli, preto asi vela ludi nepovazuje za vazne taketo ochorenie. Co je dost velka chyba.

aj ked neboli, to neznamena, ze to nie je vazne ochorenie, na to si treba dat pozor !

mozno vela ludi preto na to s prepacenim kasle. skor venuje pozornost nejakemu prechladnutiu, lebo ked tecie z nosa, alebo dusi kasel so spanku, tak je to neprijemnejsie. ale len takto navonok.

Moze byt a pritom ono to nie je taky problem, ktory treba brat na lahku vahu. A zase na druhej strane ta liecba nie je taka hrozna, alebo ze by to bolo nejak financne nakladne alebo co. Dokonca ani lieky v tom pravom slova zmysle nie je nutne uzivat.

Len aby to teraz niekto nepochopil nespravne. Ja som spociatku odmietala liecbu statinmi, lebo som si precitala o nich viacej zleho ako dobreho. Takze som bola bez nicoho, ale proste zdravotny stav nic moc stale, vsak logicky. Tak som hladala nahradu miesto toho a nasla som, zacala uzivat a je to stokrat lepsie.

ELLININA - takze ani si ich nevyskusala? Stacilo ti to, co si precitala? To si teda bola nejaky cas bez nicoho?

Tak zase asi je lepsie byt aj par dni bez nejakych liekov v tomto pripade, ako zacat uzivat nieco, co ti nemusi sadnut a spravi ti nejaku galibu v tele. Co som zachytila, tak tie statiny zvyknu mat aj vela vedlajsich ucinkov. Alebo mozno ani nie, ze vela, ale dost neprijemne, tusim hlavne, co sa travenia a zazivania tyka.

ani nie, ze vela vedlajsich ucinkov ale skor silne vedlajsie ucinky. traviace problemy, problemy ako je zapcha a tak celkovo aj bolesti alebo krce. skratka nic prijemne. takze pokial sa da tomu vyvarovat, tak preco tak nespravit.

to nie je nic prijemne veru. si zober, ze na jeden zdravotny problem zacnes nieco uzivat a to ti sposobi omnoho viacej problemov. to akoze dakujem za take lieky.

Bohuzial to takto funguje. A je to tak pri vsetkych liekoch, ze maju aj vedlajsie ucinky uvedene. Aj tie najobycajnejsie lieky od teploty alebo od bolesti. Preto netreba kupovat hned to prve, co ti v lekarni predlozia. Oni z toho maju vacsie zisky, ked urcite lieky budu viacej predavat.

to máš pravdu. tak ono to tam musia výrobcovia uvádzať, vieš ako, tie pravidlá a podmienky neobídeš. ale tak vieš si aj z iných zdrojov pozisťovať, čo potrebuješ vedieť. že či ozaj sa aj prejavujú napríklad tie vedľajšie účinky. ja som si zvykla už ich ani nečítať pri ničom napríklad :smiley:

Ale to ze ich necitas este neznamena, ze tam potom ani nebudu, vies ako. Zase uplne to obchadzat tiez nie je podla mna dobre.

Treba sa radsej sustredit na to, co vie to liecivo priniest - zlepsenie zdravotneho stavu, vyliecenie choroby. A nie pozerat na to, co sa mi moze prihodit. Stale sa moze cloveku nieco prihodit, na hocijakom mieste, v hocijakej situacii. Treba mysliet pozitivne predsa. A v tomto pripade by som sa ja sustredila napriklad na zlozenie, aby bolo co najlepsie, naprirodnejsie, najcistejsie.

Vies to aj blizsie nejak rozviest? Ze co napriklad teda by tam malo alebo nemalo byt v tom zlozeni?

2023-07-25_113147
Aha pozri, ja som nasla aj obrazok k tomu, ake zlozenie ma ArmoLIPID. Sa mi to zapacilo, to je tak pekne farebne znazornene. Ako mozem aj popis k jednotlivym nejak zhrnut, ale neviem ci je to potrebne alebo ci by to neotravovalo niekoho. Ale nasla som na mojcholesterol toto, tak ak by ta to zaujimalo viacej, tam sa to da pozriet, ked si vyhladas tento doplnok.

dobry den, ak mate vysoky cholesterol, treba sa poradit s gastroenterologom
Chodím k lekárovi tejto kliniky https://doktorpro.sk/bratislava/services/gastroenterology
S profesionalitou pani doktorky aj cenami som velmi spokojna.

TERÉZIA92 lieky na cholesterol môže predpísať aj normálne obvodný, nie? a keď sa to tak vezme, tak ono nie je potrebné ani nejak užívať lieky, ale sú aj rôzne voľnopredajné produkty, ako aj vyššie spomínaný ArmoLIPID a ten je predsa voľnopredajný.

Predpokladám, že áno, ale keď sú aj takéto náhrady liekov, tak možno nie je odveci siahnuť práve po tejto možnosti, keď je to zdá sa lepšie riešenie, hlavne z pohľadu nejakého zbytočného zaťažovania organizmu. Keď sa tomu dá predísť, tak prečo nie?

Nam to pride uplne logicke, ale tak niekto je taky, ze ide len slepo po tom, co mu lekar predpise a nehladi na to, ze by mohli byt aj ine moznosti.